Переформатування під вибори: Як у Дніпрі змінилися політичні прапори

Фракції УКРОПу і "Нашого краю" у міськраді Дніпра поступилися місцем партії Філатова
 

Журналіст регіональної редакції Depo.Дніпро
Переформатування під вибори: Як у Дніпрі…
Фото: прес-служба Дніпровської міської ради

У Дніпрі здіймаються політичні хвилі. Чергова сесія міськради стала майданчиком для початку передвиборчих перегонів місцевих виборів. Враховуючи, що депутатський корпус пішов у відпустку, політичним силам було необхідно кинути вій камінь в город виборців для підтримання інтриги. Щоправда, дивно повів себе міський голова Дніпра Бори Філатов. Зробивши кілька оголошень, від заявив, що на 10 хвилин залишить сесію, але так і не повернувся до депутатів.

Монобільшість на уламках УКРОПу

Власне, свою справу "мавр" зробив – оголосив про створення у міській раді Дніпра фракції політичної партії "Пропозиція". Це був цілком очікуваний і логічний крок, зважаючи на перерву у роботі міськраді. Треба було дати знати мешканцям міста, хто є в його команді, і хто з депутатів не де-факто, а де-юре перейшов під його крило. Хоча ці депутати фактично і так працюють на депутатську більшість.

Сьогодні у Філатова завдання максимально розкрутити свою політичну силу у місті. Попри заяви у пресі, а також численні борди у місті, не всі потенційні виборці асоціюють нову політичну силу з Філатовим. Тому зайве нагадування не завадить.

До фракції "Пропозиції" увійшли 26 депутатів – фракції УКРОПу і "Нашого краю" у повному складі, а також позафракційний. І якщо з УКРОПом все зрозуміло, то майже усіх інших завів до міськради Олександр Вілкул зі своїм "Опозиційним блоком". Отакий симбіоз виявився у "Пропозиції". І хоча Філатов назвав нову фракцію "монобільшістю", до такої вона не дотягує. Але це все нюанси.

Не викликало здивування і те, що очолила фракцію Євгенія Дитятковська. Голова постійної комісії Дніпровської міської ради з питань охорони здоров'я, соціального захисту і міжнародних зв’язків очолювала фракцію УКРОПу. Просто відбулася зміна вивіски.

З огляду на такі події, цікаво буде, чи підуть подібним шляхом у Дніпровській обласній раді.

Паркувальна війна – поки без зрушень

На сесії міськради було ще одне резонансне питання, розгляду якого останні тижні чекали з нетерпінням – "паркувальної війни". Ми докладно писали про цю ситуацію. Лідер місцевої "Громадської сили" Загід Краснов вимагає скасування плати за денні парковки у Дніпрі, що призвело до інформаційного протистояння.

Враховуючи, що Краснов і Філатов – майбутні конкуренти на мерських виборах у Дніпрі, чекали не тільки вирішення самого питання, а й публічної дуелі двох політиків під час сесії. Напевне, це була б розмова н підвищених тонах. Але оскільки Філатов залишив сесію, то питання просто "заговорили".

У підсумку було запропоновано включити до порядку денного сесії три проекти рішення – про скасування плати за денні парковки Краснова, про скасування плати за нічні парковки за певними адресами Філатова. А вже під час обговорення питання пролунала пропозиція зробити альтернативний варіант – об’єднати проекти рішення Краснова і Філатова, але з поправкою взагалі скасувати плату за парковки у Дніпрі. Проте жоден з цих варіантів не набрав необхідної кількості голосів.

Тож битва за парковки переноситься на осінь. Можливо, до цього часу виникнуть більш гостріші питання для обговоренні, але втрачати ініціативу у цій інформаційній війні жодна зі сторін не схоче. Тим більш, що електронна петиція Краснова щодо скасування плати напевне набере необхідну кількість голосів і її змушені будуть розглянути на сесії.

Націоналісти і референдум

Якщо з протистоянням Філатова і Краснова все зрозуміло – воно буде нарощувати оберти з кожним днем, то інші політичні сили якось кволо використали інформаційний майданчик сесії для своїх програмних цілей.

Навіть дивно, що та ж ОПЗЖ не лобіювало мовне питання, що є однієї з їхніх головних тез. Проте лідер фракції цієї політичної сили у міськраді Сергій Нікітін обурився, що під будинок до одного з лідерів місцевої ОПЗЖ Геннадія Гуфмана завітали місцеві націоналісти з "Нацыонального корпусу" і оголосили його представником Путіна у Дніпрі.  У ОПЗЖ це вважають провокацією.

А от лідер фракції БПП Каміль Примаков закликав СБУ розібратися з бордами самої ОПЗЖ, де міститься заклик провести "Дніпровський референдум". Він угледів там аналогію з референдумами, які свого часу проводилися у псевдореспубліках на Донбасі. Але жвавої дискусії ці питання не викликали. Чи то, парламентські партії у Дніпрі ще до кінця не визначилися з політичної повісткою під місцеві вибори, чи то вважають наступ передчасним.

Ліквідація парків і наступ на піар за бюджетні кошти

Навіть у питаннях, які прямо не стосуються політичних процесів, виникли суперечки з явним натяком на передвиборчі процеси. Наприклад, коли мова пішла про 107 млн грн, які виділені на роботи з благоустрою у місті, та ж фракція "Громадської сили" вимагала оприлюднити увесь список, де проводитимуться роботи. Для того, аби влада не піарилася на роботах, які виконуються за бюджетні кошти. У відповідь пролунало, що список цих об’єктів вже оприлюднені, через що під час сесії виникли суперечки. Тож ремонти доріг і роботи у сфері ЖКГ стануть розмінною монетою під час передвиборчих перегонів.

Серед питань життя міста особливу увагу викликає ліквідація двох комунальних підприємств, як юридичних осіб, які опікуються двома парками міста – Лазаря Глоби і Тараса Шевченка. Секретар міськради Олександр Санжара пояснив, що на роботу керівників цих парків є серйозні нарікання, вони не пораються з виконанням завдань, тож усі працівники цих парків будуть звільнені. Центральні парки міста будуть передані на баланс Комунального підприємства "Дирекція територій і об’єктів рекреації" Дніпровської міської ради.

Під час сесії депутати також затвердили низку програм на персспективу. Зокрема, програму "Безпечне місто" на 2021 – 2025 роки. Програму комплексного благоустрою та реконструкції вулиць міста Дніпра на 2020-2024 роки, містобудівну програму розвитку Дніпра.

Окремо варти виділити програму з охорони культурної спадщини та збереження історичного середовища міста Дніпра на 2021 – 2025 роки. Враховуючи, що місто має 308 пам’яток і його включено до переліку історичних населених місць України, питання реставрації та збереження цих пам’яток є дуже актуальним.

Проте усі програми на перспективу, і реалізовувати її має вже нова місцева влада, сформована після 25 жовтня. А якою буде ця влада восени – спрогнозувати сьогодні дуже важко. Поки що депутати пішли у відпустку і зберуться 2 вересня. І ця сесія має стати надзвичайно гарячою з огляду на близькість до місцевих виборів.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme