Особливості української алергії-2015

В Україні встановилася тепла літня погода. А з теплом настав і період травневої алергії, яка, за словами експертів, цього року проявлятиметься сильніше, ніж звичайно

Особливості української алергії-2015…

Depo.ua розпитав у столичних експертів про особливості "алергічного" сезону 2015, найбільш небезпечні рослини травня і засоби профілактики алергії.

БРУДНІШЕ ПОВІТРЯ - БІЛЬШЕ АЛЕРГІКІВ

Як розповів директор Київського центру клінічної імунології Олег Назар, через доволі пізню весну у 2015 зацвіло все і одразу, що і призвело до доволі сильного сплеску алергії у населення.

"Алергічні реакції залежать, по-перше, від клімату, а по-друге, від екологічної ситуації у населеному пункті. Якщо у повітрі багато аерополютантів (речовин-забруднювачів - ред.), бронхіальне дерево виснажується і стає беззахисним, відповідно люди стають більш вразливими перед алергією", - стверджує експерт, акцентуючи увагу на тому, що екологічна ситуація погіршується з кожним роком.

Назар стверджує, що приріст алергіків у 2015 поки оцінити важко, але приблизно, порівнюючи з минулим роком, їх число зросло на 10%.

"У ЗМІ багато говорять про алергію, люди стають більш освіченими - вже не плутають її зі звичайною нежиттю", - стверджує лікар.

Нагадує, що на відміну від проявів застуди, алергія посилюється на відкритому повітрі, а у приміщенні симптоми хвороби відступають.

НЕБЕЗПЕКА СЕРЕД МІСТА

Багато рослин-алергенів не надто помітні оку. Алерголог, дієтолог Центру алергійних захворювань верхніх дихальних шляхів Ольга Наумова серед найбільш поширених алергенів називає гострицю, пажитницю, китник, грястицю та тимофіївку. Зазначає, що ці трави можна запросто зустріти, наприклад, на міських газонах, на узбіччі чи на лугу у селі.

Через пізню весну в Україні лютує алергія - фото 1

Тимофіївка

Через пізню весну в Україні лютує алергія - фото 2

Пажитниця

Через пізню весну в Україні лютує алергія - фото 3

Гостриця

Через пізню весну в Україні лютує алергія - фото 4

Китник

Через пізню весну в Україні лютує алергія - фото 5

Грястиця

За словами лікаря, навіть якщо людина ніколи в житті не страждала на алергію, 100% безпеки від захворювання це не гарантує. Відповідний ген може активізуватися у будь-який момент під впливом стресу, перенесених інфекційних захворювань, вагітності.

Експерт також вказує на залежність показників алергії від клімату. Найсильніше вона проявляється за спекотної та вітряної погоди, коли у повітрі найбільша концентрація пилку. А от дощі, навпаки, полегшують прояви хвороби.

ЯК ПРОТИСТОЯТИ АЛЕРГІЇ

Для профілактики неприємного захворювання Наумова радить частіше умивати обличчя та користуватися купленим в аптеці "носовим душем". Робити ж сольовий розчин самому і промивати ніс зі спринцівки вважає небезпечним.

"Людина може не витримати пропорції, а занадто концентрований розчин може пересушити слизову оболонку і збільшити набряк", - пояснює експерт.

Олег Назар вказує на залежність ризику алергії від стану системи травлення: за його словами, застій жовчі призводить до порушення засвоєння гістаміну і підвищує ризик розвитку алергії. Тому перед періодом цвітіння небезпечної для себе рослини варто проводити курс жовчогінної терапії.

А боротися з проявими хвороби лікар радить за допомогою традиційних антигістамінних препаратів або ж звертатися до спеціалістів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme