Оскаржити скасування тендеру неможливо: Експерт розповіла про перспективи нового аеропорту Дніпра

Скасування тендеру на проектування нового аеропорту Дніпра пов'язують із тим, що хтось скористався лазівкою у законодавстві

Оскаржити скасування тендеру неможливо:…

Про це у "Фейсбуці" написала колишня державна уповноважена Антимонопольного комітету України Агія Загребельська, передає Depo.Дніпро.

"Дніпру раптово відмінили шанс на оновлення аеропорту без пояснення причин.  ДП "Фінансування інфраструктурних проектів" замість виконання рішення колегії АМКУ відмінило тендер на закупівлю робіт з будівництва аеродромного комплексу на території міжнародного аеропорту м. Дніпро без пояснення причин", – написала вона.

Зеграбельська також зазначила, що оскаржити таке рішення неможливо.

"По суті, замовник скористався "лазівкою", яка вже кілька років існує завдяки недосконалості законодавства. Учасники закупівлі не можуть оскаржити рішення замовника про відміну процедури, що дозволяє замовникам приймати їх, не озираючись на закон, кожного разу, коли "щось пішло не так, – зазначила вона. – Що пішло не так в цій закупівлі у замовника – є низка різних версій та жодної офіційної. При цьому "не так пішло" на стадії закупівлі ще не самих робіт з будівництва, а тільки проектування. Попереду нова закупівля, дві стадії проектної документації, експертиза, і лише потім смуга та новий аеровокзальний комплек".

Враховуючи те, що за два місяці навіть до стадії подання тендерних пропозицій замовник ще не дійшов, Загребельська оцінює перспективи аеропорту Дніпра не райдужно.

"Рік, в якому мешканці Дніпра отримають нарешті свій сучасний аеропорт, та припинять заздрити Києву, Харкову та Полтаві, навангувати важко", – сказала вона.

Нагадаємо, тендер на проектування нового аеропорту був оголошений 2 серпня. Проте торги так і не відбулися, оскільки компанія ТОВ "Альтіс-констракшн", яка висловила намір взяти участь у торгах, подала скаргу. Вартість закупівлі мала скласти 56,2 млн. грн.  Антимонопольний комітет ухвалив рішення усунути порушення при проведенні тендеру. Причиною відміни аукціону називають неможливість усунення порушень при проведенні публічних закупівель.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook