Опалювальний сезон у Дніпрі: ТОП-5 відповідей на актуальні питання

Чиновники і комунальники стверджують, що готові до холодів і чекають лише сигналу від природи
 

Журналіст регіональної редакції Depo.Дніпро
Опалювальний сезон у Дніпрі: ТОП-5 відпо…

У Дніпрі триває "бабине літо", проте майбутній опалювальний сезон вже хвилює мешканців міста. Depo.Дніпро підготував відповіді на найбільш поширені питання, які виникають у дніпрян.

1. Коли почнеться опалювальний сезон

Проект розпорядження міського голови Дніпра Бориса Філатова про початок опалювального сезону у Дніпрі вже існує. У документі вказано, що тепло почнуть подавати лише за умови якщо протягом трьох діб середня температура повітря становитиме +8°С.

"Як при увімкнені тепла, так і при вимкнені, завжди обираємо оптимальний варіант, адже люди не хочуть платити зайвих грошей, але й мерзнути теж не бажають", – сказав Філатов.

У свою чергу, директор комунального підприємства "Теплоенерго" Андрій Клименко зазначив, що починати опалювальний сезон на даний час не раціонально.

"На підприємстві слідкують за погодою, але поки передумов запускати системи немає. Якщо три дні буде погода менша +8°С, а потім знову стане тепло, нам доведеться зупиняти усі системи, а це збитки", – сказав він.

2. Хто подаватиме тепло і як швидко воно дійде до квартир дніпрян

Найбільш постачальником тепла у Дніпрі є КП "Теплонерго", яке обслуговує майже 80% міста – 159 дитсадків, 205 шкіл і понад 3400 будинків. Іншу частину міста опалюватимуть ще два комунальних підприємства – "Коменергосервіс" і "Комунжилсервіс".

Комунальники стверджують, що перше тепло потрапить до осель дніпрян протягом 1-3 днів. У першу чергу воно подаватиметься в школи, дитсадки і лікарні, а вже потім житлові будинки. Ще близько двох тижнів має піти на повне налагодження усіх систем.

3. Ліміти на газ і борги населення

За даними теплопостачальників, хвилюватися мешканцям Дніпра не слід.

"У цей опалювальний сезон підприємство заходить без проблемних ситуацій. Паспорт готовності підписаний, з "Нафтогазом" укладені всі відповідні договори. Дніпро найперший хто отримав ліміти на газ", – заявив Клименко.

Разом із тим ситуація з боргами непроста. На даний час споживачі заборгували КП "Теплоенерго" близько 800 млн грн, "Коменергосервісу" – 72,5 млн грн і "Комунжилсервісу" – близько 14 млн грн. Проте це борги попередніх років. Комунальники стверджують, що постачатимуть тепло навіть тим, хто має борги, але за умови, якщо боржники підуть на контакт і почнуть платити чи укладуть договір про реструктуризацію боргу.

4. Тариф на тепло

Директор КП "Теплоенерго" стверджує, що тариф у Дніпрі дуже конкурентний у порівнянні з іншими містами України.

"96% житлових будинків Дніпра обладнані лічильниками на тепло. Тож  середній тариф, якщо платять за даними лічильників, становить 22-24 грн за 1 кв. м, – сказав Клименко. – Без лічильника близько 43 грн за 1 кв. м. Ми взагалі найбільше теплопостачальне підприємство в Україні і наш тариф майже найнижчий. Скажімо, у Кривому Розі тариф 80 грн за 1 кв. м".

5. Стан комунікацій

У тому ж "Теплонерго" стверджують, що у міжсезоння у котельнях і теплорозподільних пунктах замінено 27 котлів і 41 насос. Оновлено понад 10 км теплотрас і більш ніж 36 км теплоізоляції.

Представники КП "Коменергосервіс" надали такі дані: замінили понад 7 км теплоізоляції на мережах, близько 1 км трубопроводів, провели гідравлічні випробування, ревізію обладнання.

"Комунжилсервіс" провів такі роботи: замінили понад 6 км теплотрас і близько 2 км теплоізоляції. Провели ревізію на насосних станціях та теплорозподільних пунктах.

Яка ситуація в інших містах Дніпропетровщини

Як свідчать дані НАК "Нафтогаз", сумарна заборгованість теплопостачальних організацій Дніпропетровщини за спожитий газ становить станом на 15 жовтня становить 6,4 млрд грн, з них за 2019 рік – 2,04 млрд грн. В обох випадках область на 2 місці в Україні серед боржників. І якщо у Дніпрі питання вирішити вдалося, то інші міста у зоні ризику. Хоча у Кривому Розі опалювальний сезон вже розпочався.

Під найбільшою загрозою столиця Західного Донбасу. Борги "Павлоградтеплонерго" становлять 63,87 млн грн. Ще влітку місцева влада застосувала жорсткі заходи до боржників. Заарештовано 13 автівок і 13 квартир боржників. У 20 боржників встановили наявність закордонного паспорту. Передано документи в суд для встановлення обмежень на виїзд за кордон. 108 боржників отримали досудові вимоги на суму понад 6 млн грн. Але поки що просвіту в цій історії немає.

У Кам’янському борги КП "Тепломережі" становлять 3,64 млн грн. Але такого підприємства вже не існує. 26 липня під час сесії міськради було ухвалене рішення про створення КП "Центральні тепломережі".  Вирішено передати з балансу КП "Тепломережі", а також КП "Кам'янська теплопостачальна компанія" на баланс нового КП усе майно. У рішенні сказано, що дебіторську заборгованість споживачів та базу даних абонентів (особистих рахунків) комунального підприємства Кам’янської міської ради "Тепломережі" також передадуть "Центральним тепломережам".

Непроста ситуація у Новомосковську, де по квартирах боржників ходять контролери, а місцеві комунальники масово подають у суд. Найбільша сума заборгованості за спожите тепло у Новомосковську становить майже 40 тис. грн. Накопичив рекордний борг мешканець однієї з багатоповерхівок по вулиці Горького.

В інших містах опалювальний сезон має розпочатися без затримок, але, враховуючи погодні умови, не всі поспішають це робити. 

Тепло нині коштує дорого. Тому мешканці області шукають будь-яку можливість заощаджувати. Так, з початку року у Дніпрі, Кривому Розі, Жовтих Водах, Нікополі та Новомосковську активно позичають гроші. ОСББ оформили 560 кредитів на 90 мільйонів гривень. Це більше, ніж будь де в Україні.

Усі ці гроші збираються використати для утеплення стін, підвалів та дахів, модернізації системи опалення, заміни вікон, встановлення лічильників тепла й води.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme