Облога міськради і битва за Леніна: ТОП найгучніших скандалів року на Дніпропетровщині

Упродовж 2019 року в кожному з міст Дніпропетровщині виникали події зі скандальним присмаком, які викликали резонанс

Журналіст регіональної редакції Depo.Дніпро
Облога міськради і битва за Леніна: ТОП…

Ремонт Нового мосту, кримінальні справи проти корупціонерів, бійки, екологічні негаразди і політичні баталії – скандалів у Дніпрі та області було чимало. Проте є й такі, які привернули до себе велику увагу через великий резонанс серед мешканців міст та селищ.

Черги – як у радянські часи

На січневій сесії міськрада Дніпра виділила 140 млн грн на виплату матеріальної допомоги за спрощеною процедурою. Згідно з рішенням міськради, комісія, що розглядала звернення городян, не мала права на відмову, а могла лише встановити розмір допомоги. Після розголосу у ЗМІ, люди буквально взяли в облогу міськраду, займаючи чергу з 6:00.  

За два тижні до міськради було подано понад 90 тисяч заяв на отримання грошей. З цього приводу була навіть скликана позачергова сесія міськради, де правила отримання грошей були скоректовані.

"Матеріальна допомога буде виплачена. Це не буде 4 тис. грн, це буде 200 чи більше гривень", – сказав секретар Дніпровської міської ради Олександр Санжара.

Побиття поліцейських у Кривому Розі

У березні 2019 року у Кривому Розі виник скандал. Поряд із нічним клубом "Святошин" група молодиків побила патруль поліції. Молоді люди накаутували патрульних, а після цього били лежачих ногами.

Після оприлюднення відео, поліція повідомила про затримання чоловіків, що побили поліцейських. Після цього державне бюро розслідувань відкрило кримінальне провадження проти керівництва поліції Кривого Рогу. У підсумку, 25 березня Роман Ткаченко, який очолював міський відділ поліції Кривого Рогу, був переведений на посаду начальника Жовтоводського відділу поліції. Відділок очолив Іван Балабан, який раніше керував кримінальною поліцію у Жовтих Водах.

27 вересня у Кривий Ріг призначили нового начальника поліції – Сергія Лукашова, який до цього очолював поліцію Кам'янського.

Ленін за ціною металобрухту

У серпні 2019 року у Жовтих Водах виник скандал через продаж демонтованого пам'ятника Леніну. Виконавча служба вирішила його продати на аукціоні в інтернеті через борги місцевого КП ВЖРЕО.

"Пам'ятник – власність міста, і комунальне підприємство лише зберігає його, – заявив міський голова Жовтих Вод Володимир Абрамов. – Тому я їду до Дніпра з листом до виконавчої служби, щоб не допустити продажу пам'ятника. Це 6 тон бронзи. Треба провести розслідування, хто від КП ВЖРЕО поставив свій підпис під документом на згоду продажу майна міста".

Більш того, Абрамов заявив, що цей бронзовий Ленін – неймовірна цінна річ: "Взагалі цей пам'ятник треба оцінювати не з точки зору металобрухту. Фахівці мають встановити його культурну цінність. Наприклад, в Китаї він міг би коштувати і мільйон долларів. Я виступаю за те, щоб провести рерфендум у місті з цього приводу".

Але обійшлося без референдуму, і пам'ятник був проданий саме за ціною металобрухту – за 500 тис. грн.

"Комунальний" бунт переселенців у "Павлограді

У середині лютого у Павлограді виник скандал навколо модульного містечка для переселенців. Люди масово залишали містечко, не сплативши за комуналку.

"З 1 січня 2019 року 33 жителя транзитного містечка для переселенців виїхали, не заплативши за комунальні послуги. Цим вони завдали підприємству, на балансі якого знаходиться містечко, великі збитки", – заявив директор комунального підприємства "Павлогражилсервіс" Євген Бондар.

Міський голова Анатолій Вершина пригрозив відрізати містечко від водо і енергопостачання. Але вихід було знайдено несподіваний. Під час сесії міськради депутати надали статус гуртожитка модульному містечку для переселенців, аби зменшити тариф на комуналку.

Загострення вандалізму у Нікополі

У Нікополі протягом року було зафіксовано цілу низку нападів вандалів на місця, де вшанована пам'ять загиблих. У музеї АТО дебошир напідпитку зірвав державний прапор та кидався на відвідувачів. Подія сталася під час відкриття закладу. Самі АТОвці його вгамували і передали у руки поліції. 

При цьому протягом року невідомі кілька разів атакували храм ПЦУ, де теж розташовувся музей АТО. Під час однієї з пожеж був знищений стенд зі світлинами загиблих в АТО. Коли подібні напади стали вже "системою", один з керівників Нікопольського Центру допомоги учасникам АТО та членам їхніх сімей Сергій Копчик заявив, що збирається дати озброєну відсіч нападникам.

"Ніч в музеї. Сьогодні, за "оперативною інформацією", шість молодиків близько години ламали двері, вергали решітки на вікнах та зазирали у всі вікна! Вирішив переночувати та зустріти "гостей". Попереджаю, що у мене достатньо зброї для опору ! Чекаю!" – написав він у соцмережах. Але все обійшлося.

Кілька разів вандали скоїли напад на пам'ятник жертвам нацизму. Так, невідомий влаштував шалені танці біля "вічного вогню" і спалював вінки. А згодом на пам'ятнику зірвали букви з напису зі словами вдячності загиблим.

Смертельний наркоз: Загадкова смерть пацієнтки у Кам'янському

Найгучніший скандал року у Кам'янському виник під кінець року. У лікарні Кам'янського після проведених операцій померла 41-річна жінка, а ще в шістьох постраждалих пацієнтів погіршився стан здоров'я.  Їх терміново перевели до Дніпра – в обласну лікарню імені Мечникова. Операції у кам'янській лікарні припинили, підозрюють, що причиною став неякісний наркоз. Головний лікар лікарні Мечникова Сергій Риженко заявив, що у пацієнтів токсичний шок невідомої етіології.

Розслідування інциденту триває, але директор департаменту охорони здоров'я Дніпропетровської ОДА Валерій Сердюк заявив, що перелік препаратів, які застосовували під час операцій в лікарні Кам'янського, визначили й спрямували екстрене сповіщення через Міністерство охорони здоров’я України, щоб їх заборонили. Перелік препаратів не розголошується.

Водна "блокада" військових містечок

Просто неприйнятна ситуація склалася у 2019 році у віськових містечках Гвардійське і Черкаське, які розташовані у Новомосковському районі. У цих містечках проживають рідні бійців 93 ОМБр, 25 ОПДБр, 74 ОРБ та полку зв'язку. Вже не перший місяць там проблеми з водопостачанням. Вода була вимкнена комунальниками через борги 4 вересня. Після відновлення центрального водопостачання, труби водоводу не витримали й почали руйнуватися. Воду у військових містечках певний час подавали на дві години на добу, але її на всіх не вистачало. Через нестачу води закрили дитсадки і батьки вимушені були брати з собою дітей на роботу – діти були присутні на шикуваннях у військових частинах.

У листопаді депутатка селищної ради Черкаського Лілія Корчун повідомила, що нормальне відопостачання буде відновлено лише у 2020 році. За її словами, ведуться проектні роботи для улаштування нового водоводу до селищ Гвардійське та Черкаське від Аульського водоводу. Планується прокласти 14 км труб та збудувати велику ємність для води. Проектні роботи коштують 1,5 млн гривень, а роботи з будівництва – 50 млн грн. Завершення робіт планується на червень 2020 року.

До цього водопостачання намагатимуться забезпечити роботою аварійних бригад, які будуть латати прориви на водоводі.

Маршрутна епопея у Марганці

Вже на початку 2019 року мешканців Марганцю шокувало рішення про зрастання тарифу в маршрутках. Іронія ситуація в тому, що ситуація подавалася під соусом "за підтримки міського голови".

Через півроку історія з маршрутками мала продовження. Перевізники заявили про повне припинення роботи на автобусних маршрутах загального користування "Городище", "Миколаївка", "Кільцевій-А", "Кільцевій-Б" в рамках реалізації свого права на страйк.  

Вони звинуватили міського голову Марганця Олену Жадько в тому, що вона лобіює інтереси іншого перевізника, за яким стоїть депутат міської ради і якому з міського бюджету виплачуються компенсації. За словами страйкарів, потреби інших перевізників ігноруються. Рішення про компенсацію справді було ухвалено міськрадою за місяць до того.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme