"Норвезькі клозети" для Дніпра: У Філатова обіцяють туалетний прорив

Дорожні знаки – австрійського зразка, сміттєві баки – португальського, урни – лондонського і так далі. Міська влада Дніпра вирішила у розвитку інфраструктури спиратися на європейські зразки. Настала черга туалетів

"Норвезькі клозети" для Дніпра: У Філато…

На днях заступник міського голови Дніпра Михайло Лисенко заінтригував мешканців міста повідомленням, що у Дніпрі планують масово встановлювати норвезькі туалети. Звісно, вітчизняного виробництва, але проект "зухвало спертий", як сказав Лисенко, зі скандинавського аналога. Заступник мера навіть влаштував невеличку презентацію.

Для міста-мільйонника (хай і з натяжкою) відсутність туалетів у громадських місцях вже протягом довгих років є великою проблемою. З безкоштовними клозетами взагалі біда, якщо не бути відвідувачем кафе чи ресторану. Пізнавані сині кабінки встановлюються переважно під час масових заходів, хоча на всіх їх все одно не вистачає, а в парках чи скверах вони потребують серйозного ремонту. На приватній території користування благами цивілізації коштує іноді "усі гроші".

Мережа громадських туалетів могла б стати непоганим стартапом для міста, проте бізнесмени чомусь не займають цю нішу. Між тим, навіть дніпровські лікарі, зокрема гінекологи, на міжнародних форумах піднімали це питання, заявляючи про те, що відсутність громадських туалетів є однією з причин асоціалізації окремої групи жінок віком за 50, в яких є проблеми зі здоров'ям. Громадські активісти провели рейд містом і знайшли лише 78 громадських туалетів на весь Дніпро. А на міській мапі, яку спеціально склали для містян, їх нанесено ще менше – три десятки.

Не можна сказати, що міська влада не намагалися вирішити цю проблему. Ще 2016 року у плані розвитку міста значився розвиток мережі туалетів, але після коригування бюджету усі ці статті викреслили. А те, що пропонували зробити, спричинило великий скандал. Згадати хоча б "золоті унітази": у бюджеті на 2016 рік було передбачено витратити 5 млн. грн. на будівництво двох громадських туалетів в "Центральному парку культури та відпочинку ім. Т.Г. Шевченка". Громадськість обурилася, проект "поховали". В іншому центральному парку, імені Глоби, вже понад рік "центральний туалет" продається усім бажаючим. Покупців немає, хоча місце вигідне.

Ситуація трохи змінилася на пляжах Дніпра. Так, на Монастирському острові встановили п'ять кабінок, а потім оголосили тендер на 150 тис. грн. на їхнє обслуговування. Згодом "підтягнулися" й інші пляжі. Але в цілому по місту ситуація не поліпшилася. На вулицях кабінок не зустрінеш.

У Дніпропетровській області ситуація не краща – варто згадати хоча б "епічний туалет" у Кривому Розі. У Павлограді на міському кладовищі риють котловани під туалети, а у туалеті на залізничній станції Павлограду встановили "уловлювач" для дітей і смартфонів.

Навіть у школах туалети не завжди обладнані у приміщенні, а винними роблять директорів і навіть звільняють їх через це.

Туалетна тема все ще не надто популярна серед чиновників Дніпра, тому що гарну картинку тут не покажеш і на фоні сортиру особливо не попіаришся. Але ситуацію вирішувати потрібно. Встановлення "норвезьких" туалетів – звучить красиво, але той же Лисенко поки не озвучив ані термінів їхнього встановлення, ані кількості, ані ціни, а останній фактор може стати ключовим. Тільки закинув "наживку".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme