Навіщо Філатову всеукраїнський "зльот" блогерів у Дніпрі
З міського бюджету Дніпра на триденний всеукраїнський Фестиваль блогерів витратять майже 1 млн грн
16-18 червня у Дніпрі анонсований фестиваль блогерів, на який мають приїхати з півсотні користувачів соцмереж, сукупна аудиторія яких оцінюється приблизно у мільйон підписників. Урочисте відкриття фестивалю відбудеться о 19:00. Дискусійні панелі заявлені за сімома темами (АТО, переселенці, економіка, політика, міжнародне життя, просто "за життя", ін.). Серед блогерів значаться радники міського голови Філатова і губернатора, АТОвці і діячи культури, інших сфер.
Під час проведення "дискусійних панелей" передбачена онлайн трансляції, тож, цікаво буде, наскільки популярним виявиться такий формат для глядачів.
Слід зазначити, що формат проведення і, головне, фінансування фестивалю одразу викликали питання: чому зустріч блогерів з інших міст України має оплачуватися з міського бюджету Дніпра та якими були крітерії відбору учасників?
Наприклад, у Одесі є досвід проведення фестивалю відеоблогерів "Videodessa", який без залучення бюджетних коштів проводить Одеська кіностудія за підтримки бізнес-партнерів. Вартість входу для бажаючих відвідати захід у минулому році коливалася від 100 до 500 гривень. Блогери-початківці мали можливість представити на розсуд журі свої роботи, були визначені переможці.
Серед кого організатори фестивалю блогерів "Дніпровський пост" збираються визначати переможців, поки не повідомляється. Скоріш за все, під час організації заходу малося на увазі інше значення слова "фестиваль" – "масове свято з показом досягнень у якійсь сфері". Користувачі соцмереж можуть чи не щодня ознайомлюватися з постами "лідерів думок" з кількатисячною аудиторією, спілкуватися з ними через повідомлення чи у коментарях. Чи настільки важливо підписникам або мешканцям Дніпра особисте знайомство навіть з улюбленим блогером – питання спірне.
Самі блогери, скоріш за все, зацікавлені в участі у фестивалі, оскільки вони можуть особисто перезнайомитися між собою, з керівниками області і міста, отримати додатковий піар і, нарешті, просто гарно провести вихідні бюджетним коштом. Адже проїзд, проживання, харчування і розважальна програма покривається за рахунок бюджету міста Дніпра.
А ось чому міський голова Філатов сам вже точно не проти проведення фестивалю, можна зрозуміти з анонсу заходу: "Серед відомих дніпровських блогерів, з якими можна буде поспілкуватися на фестивалі, – і міський голова Дніпра Борис Філатов". Таке позиціонування чи не найкраще "перебиває" післясмак гучного скандалу, пов'язаного з хамством Філатова, яке він дозволяв собі у спілкуванні з користувачами соцмережі. Тоді міський голова не став вибачатися і вже понад два тижні, як пішов з "Фейсбуку" нібито через спір з Геннадієм Корбаном.
Навряд чи ті, хто погодився брати участь у даному форматі, їдуть з наміром відкрито критикувати організаторів, тож міській владі навряд чи слід чекати несподіванок, окрім піару. Втім, якщо хтось наважиться – скоро про це однозначно стане відомо. Тим більше, що без невеличких скандальчиків вже не обійшлося: безпосередньо перед початком фестивалю стало відомо про гучну відмову блогерки з Одеси Irina Medushevskaya і учасника Андрія Альохіна, який мав прилетіти з Парижу . Відповідь організаторів "Дніпровського посту" при цьому звучала у стилі "сам дурак".
Тож, з нетерпінням чекаємо відгуків учасників, організаторів і глядачів фестивалю після насиченого дискусіями вікенду. Хочеться вірити, що цей культурний захід матиме якийсь корисний "вихлоп", а не перетвориться у чергову "зраду". Принаймні організатори фестивалю "Дніпровський пост" сподіваються, що він сприятиме туристичній привабливості Дніпра.
Фото: Evgeny Gendin
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро