Чи врятує Філатов "корупційнонебезпечного" топ-господарника Дніпра

Низка гучних звільнень і затримань чиновників Дніпровської міськради дивним чином обходить скандально відомого начальника департаменту ЖКГ

Чи врятує Філатов "корупційнонебезпечног…

Владислав Грицай, "професійний" чиновник, який працював у сфері міського ЖКГ ще за часів попереднього мера Івана Куліченка, з приходом у міськраду команди Бориса Філатова "прийшовся до двору".

Діяльність Грицая вже другий рік поспіль перебуває під пильною увагою громадських активістів, які неодноразово знаходили невідповідні законодавству "порушення", а справу Грицая, яку прозвали "схемою розпилу 200 ліфтів" слухають у суді. Низка скандалів поки не заважає чиновнику залишатися на своїй посаді. Безпосередній начальник Грицая - заступник мера Михайло Лисенко, коментуючи скандал навколо ремонту ліфтів, зазначив, що Грицая начебто не можна звільнити за петицією, оскільки в нього контракт. Тож Грицай не тільки обіймає посаду керівника департаменту, а й продовжує очолювати тендерний комітет. І саме "тендерна" діяльність і викликає найбільше питань у представників громадськості.

За словами активіста "ГромКонтролю" Дениса Селіна, результати перевірки Держаудитслужби показали, що Грицай тільки у поточному році припустив порушення при проведенні восьми тендерів на поточні і капітальні ремонти на суму у 60 млн грн. Активісти спрямували лист до міського голови Філатова з вимогою перевірити дані факти, втім, мер у зазначений законом 30-денний строк відповіді не надав. Натомість був отриманий лист за підписом Грицая, у якому зазначалося, що ніяких порушень немає. Тож, аби дізнатися, чи дійсно порушення мали місце, має відбутися офіційна виїзна перевірка, за висновками якої державні аудитори зможуть звертатися до правоохоронних органів.

Виникає питання, чому після низки публічних скандалів з Грицаєм він досі залишається "недоторканим" з боку "швидкого на розправу" мера Філатова. Адже голова департамента ЖКГ наче як навіть не входить до найближчого оточення міського очильника і формально є представником "старої команди". На думку активіста Селіна, відповідь проста: "Грицай знає схеми". Інакше важко пояснити, чому чиновників і депутатів, яких Філатов неоднаразово називав соратниками – Олександра Каховського, Геннадія Глядчишина, Катерину Бурю – врешті решт примусово або добровільно "звільнили" з міськради, а Грицай продовжує обіймати ключові "господарські" посади.

Навряд чи таке могло відбуватися без кураторства з боку керівництва мерії. У зв'язку з чим здається невипадковим рішення міськради, ухвалене у квітні 2017 року, про тимчасову відмову від системи ProZorro при здійсненні державних закупівель в сфері ЖКГ. Тоді промерська більшість ухвалила даний проект, а представники опозиції запевняли, що за півтора місяці "паузи" з міської казни можуть нецільовим чином "розійтися" 150 млн грн.

Втім, якщо увага правоохоронців до діяльності Грицая стане надто прискіпливою або ж Бабушкінський районний у Дніпрі суд вже не зможе "тягнути" лифтову справу Грицая, не можна виключати, що тоді може бути вкотре розіграний сценарій "очищення лав" і зібрані репутаційні вершки. Тільки чи будуть повернені громаді "розіграні за схемами" мільйони - питання риторичне.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme