На Росії заговорили про санкції проти Канади через "закон Магнітського"

Росії варто застосувати відповідні заходи до Канади щодо "закону Магнітського", аналогічні тим, що були прийняті проти США

Про це заявив заступник голови міжнародного комітету Ради Федерації, голова комісії Ради Федерації щодо захисту державного суверенітету Андрій Клімов, передає Depo.ua з посиланням на "РИА Новости".

"Мені видається логічним вводити відповідні заходи проти Канади, Росія не може не помічати таких ворожих випадів", - наголошує Клімов.

За його словами, "закон Магнітського" є темною історією під прикриттям дуже спірного випадку, публічно представленого Заходу людиною, яка на Росії вважається злочинцем.

"Свого часу "закон Магнітського" був першою пробою, масованою санкційною атакою на Росію з боку США ще до подій в Києві, до всього", - каже Клімов.

Він висловив здивування у зв'язку з тим, що Канада приєдналася до цієї теми "пізно".

"Є такий вислів, що у динозавра, якщо за хвіст ущипнути, до голови доходить не одразу", - навів приклад Клімов.

Він вважає, що стосовно Канади "треба приймати весь той пакет, який прийняли щодо США".

Клімов також не виключив, що в Канаді сильні позиції українського лобі, яке могло використовуватися для "спроб штучного підігріву ситуації".

Нагадаємо, канадський "закон про жертви корумпованих іноземних чиновників", який також називають "законом Магнітського" отримав королівську санкцію (був підписаний генерал-губернатором країни) і вступив в силу.

18 жовтня Сенат Канади одностайно проголосував за так званий закон Магнітського, який передбачає санкції проти порушників прав людини на Росії і світі.

на початку жовтня Палата громад (нижня палата) парламенту Канади прийняла аналог "акту Магнітського".

Перед цим Росія заявила, що ухвалення в Канаді аналога "закону Магнітського" не залишиться без відповіді Москви.

Прем'єр Канади ще в травні 2017 року заявляв про необхідність прийняття такого закону.

Довідка: В США Акт Магнітського" був схвалений у 2012 році. Згідно йому, запроваджені візові обмеження і заморожування активів щодо порушників прав людини у Росії. Сергій Магнітський, співробітник інвестиційного фонду Hermitage Capital, помер 16 листопада 2009 року в слідчому ізоляторі в Москві у віці 37 років від проблем з серцем. Російські правозахисники стверджують, що представники влади свідомо ігнорували поганий стан його здоров'я, щоб змусити замовкнути.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme