ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На петриківському фестивалі майстри не дозволили піаритися людям Вілкула

Попри офіційну заборону з боку Дніпропетровської облради, фестиваль "Петриківський дивоцвіт" був організований самими майстрами
Depo.
7 вересня 2015 14:47
ФОТО: depo.ua
На петриківському фестивалі майстри не дозволили піаритися людям Вілкула
На петриківському фестивалі майстри не дозволили піаритися людям Вілкула

Майстри Петриківського розпису звернулися до голови облради з листом, в якому висловили своє обурення забороною щорічного заходу, передає Depo.Дніпро.

"Тоді, коли люди втомилися від ворожнечі і непередбачуваної поведінки політиків... ви зробили все можливе, аби такий значущий для народу захід, як обласний фестиваль-ярмарок "Петриківський дивоцвіт", до якого так старанно готувались усі жителі Петриківського району, не відбувся", - сказано у зверненні, яке підписали близько півсотні майстрів.

Як заявив голова Петриківської райдержадміністрації Андрій Столбченко, фестиваль було відмінено через відмову майстрів від політичної агітації.

На петриківському фестивалі майстри не дозволили піаритися людям Вілкула - фото 1

"Ми оголосили всім, що цей фестиваль - поза політикою. І ніяка політична сила не має права його використовувати. Коли наша позиція була озвучена перед облрадою, була така реакція. Вони вчинили дуже підло, скасувавши фестиваль в останній момент", - зазначив він.

Асоціація майстрів народного мистецтва України прийняла рішення проводити фестиваль самостійно.

Всесвітньовідома художниця, майстриня Петриківського розпису Галина Назаренко підтримує обурення колег-майстрів: "У мене є пропозиція для тих, хто піариться на народному мистецтві, - Вілкула і Удода. Будь ласка, приїдьте і попіартеся своїми колекціями Петриківського розпису".

На петриківському фестивалі майстри не дозволили піаритися людям Вілкула - фото 2

Незважаючи на офіційну заборону, під час фестивалю зареєстрували новий рекорд України: майстри Петриківського розпису зробили і розписали у традиційному стилі найбільший в Україні рогач - длиною 5 метрів 17 сантиметрів. Також на фестивалі був започаткований новий арт-проект "Петриківський рушник", який розписаний фарбами на полотні.

На петриківському фестивалі майстри не дозволили піаритися людям Вілкула - фото 3

Відомо, що голова Дніпропетровської облради Євген Удод є соратником лідера "Опозиційного блоку" Олександра Вілкула.

Нагадаємо, що за день до відкриття керівництво Дніпропетровської облради надіслало до Петриківського району листа з наказом скасувати захід начебто через неможливість гарантувати людям безпеку.

Більше новин Дніпропетровська і області читайте на Depo.Дніпро.