ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Дніпропетровщині жінкам проводять безкоштовне штучне запліднення

В рамках державної програми з лікування безпліддя жительки Дніпропетровської області можуть пройти процедуру безкоштовного штучного запліднення
Depo.
11 вересня 2015 10:03
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у повідомленні прес-служби Дніпропетровської облдержадміністрації, передає Depo.Дніпро.

Щороку на неї виділяється близько 15 млн. гривень. Учасником може бути будь-яка сімейна пара, яка не може стати батьками через абсолютне безпліддя.

Для цього треба звернутися до своєї амбулаторії. Лікар-гінеколог випише направлення на обстеження в обласному центрі планування сім'ї. Якщо його спеціалісти підтвердять діагноз, то справа родини направляється на розгляд у Міністерство охорони здоров'я. Там вирішують, до якої саме лікарні направити пару. В Україні учасниками програми є медзаклади у Харкові, Одесі, Києві та Івано-Франківську.

Після цього жінка, яка мріє стати мамою, проходить підготовчий етап. Він триває від 2 тижнів до 2 місяців. Це медикаментозне лікування. Далі проводиться й саме штучне запліднення. Із 30 жінок завагітніти вдається 5-8.

"Така процедура у приватній клініці коштує від 60 тисяч гривень і це не гарантія успішного результату, адже він не завжди залежить від медиків, - зазначає головний акушер-гінеколог області Катерина Каїра. - Участь у даній держпрограмі абсолютно безкоштовна. Шанс на материнство можуть отримати до 50 жінок області на рік".

Якщо ж процедура вдається, сама вагітність нічим не відрізняється від звичайної. Жінки спостерігаються вже у лікарнях області, тут же народжують.

Програма діє вже 9 років. За цей час довгоочікувану дитину народили близько 60 жінок області.

Щорічно на Дніпропетровщині народжується близько 35 тисяч малюків, 300 з яких - це так звані "діти з пробірки".

Більше новин Дніпропетровська і області читайте на Depo.Дніпро.