ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Дніпропетровщині вперше скасували вирок на довічне ув’язнання

Через 10 років після вироку справу про вбивство наново розгляне суд, бо із засудженого вибивали зізнання
Depo.
13 липня 2015 14:03
ФОТО: depo.ua
На Дніпропетровщині вперше скасували вирок на довічне ув’язнання
На Дніпропетровщині вперше скасували вирок на довічне ув’язнання

Про це в коментарі Дніпро.depo.ua повідомив адвокат Сергій Довгаль.

"Це третій такий випадок в Україні і перший на Дніпропетровщині, наскільки мені відомо", - зазначив адвокат.

Він розповів, що у 2005 році 35-річний Валерій Чопенко був засуджений на довічний термін за обвинуваченням у вбивстві 23-річної мешканки Зеленодольська на Дніпропетровщині. Європейський суд з прав людини визнав, що в ході розслідування щодо Чопенко було порушене його право на захист і присудив виплатити чоловікові 3 тис.євро компенсації.

"У Верховному суді ми довели, що він не тільки потребує компенсації, а що виявлені порушення дають підстави скасувати вирок. Він повністю буде переглянутий, - розповів Сергій Довгаль. - У висновку Європейського суду зафіксовано, що він був підданий тортурам, допитувався без адвоката і написав явку з повинною, від якої у суді відмовився. У матеріалах справи є фотографії з ізолятора тимчасового тримання, де він кров'ю на простирадлах писав: "Я не вбивця", - розповів Сергій Довгаль.

Адвокат представлятиме інтереси Валерія Чопенка при новому розгляді в Апеляційному суді Дніпропетровської області. Сергій Довгаль зазначив, що розгляд мають призначити до кінця липня цього року. В той же час він утримався від коментарів щодо обґрунтованості підозр причетності Чопенка до вбивства, посилаючись на передчасність публічних заяв з цього приводу. Юрист підкреслив також, що Європейський суд дає висновки щодо порушень прав людини під час слідства і суду, але не оцінює суть обвинувачення.

За словами адвоката міліціонери, причетні до катування Чопенка, вже перебувають на лаві підсудних.

Більше новин про надзвичайні події Дніпропетровщини читайте на Дніпро.depo.ua.