ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Дніпропетровщині готують собак для реабілітації бійців АТО (ФОТО)

Павлоградські кінологи разом зі своїми вихованцями розвивають в Україні каніс-терапію
Depo.
6 липня 2015 10:41
ФОТО: depo.ua
На Дніпропетровщині готують собак для реабілітації бійців АТО (ФОТО)
На Дніпропетровщині готують собак для реабілітації бійців АТО (ФОТО)

Про це повідомляє Дніпро.depo.ua з посиланням на Комсомольську правду.

Метод лікування та реабілітації з використанням спеціально відібраних і навчених собак раніше використовувався кінологами пошуково-рятувального загону "Антарес" у работі з дітьми, які потребують психологічному відновленні.

Наразі кінологи вчаться використовувати даний вид терапії для бійців, які повернулися з зони АТО з каліцтвами і посттравматичним синдромом.

На Дніпропетровщині готують собак для реабілітації бійців АТО (ФОТО) - фото 1

"У серпні ми вирушимо під Київ на тритижневі курси каніс-терапії, які проведуть для нас зарубіжні колеги. П'ятеро наших кінологів і четверо вихованців навчатимуться спеціальним іграм і вправам. Також ми запросили бійця, який пройшов АТО і погодився випробувати таку терапію на собі", -розповіла керівник загону Лариса Борисенко.

Найбільша проблема, за словами Лариси, полягає в тому, щоб знайти бажаючих пройти даний вид реабілітації. І жінка впевнена: багато хто з бійців, підлікувавшись у чотириногих "терапевтів", надалі змогли б навіть працювати кінологами.

Собаки будуть навчені надавати і фізичну допомогу: піднімати предмети, приносити речі, відкривати двері, вмикати світло, а також бути поводирями.

Керівник "Антареса" зазначає, що надалі на докторів-псів можна буде навчати, беручи цуценят з притулків для бездомних тварин. Сам же проект з розвитку каніс-терапії в Україні розрахований на кілька років.

Нагадаємо, що у Дніпропетровську чудом врятований боєць батальону "Кривбас" Сергій Куршаков ініціював відкриття центру реабілітації для бійців АТО.

Більше новин про життя Дніпропетровська і області читайте на Дніпро.depo.ua.