Морський космодром може знов почати замовляти ракети в Україні

Підписаний контракт на придбання комплексу "Морський старт"

Про це йдеться у повідомленні департаменту маркетингових комунікацій ДП "Південмаш", передає Depo.Дніпро.

 Холдинг S7 Group оголосив про підписання контракту з групою компаній SeaLaunch. Декларується намір нового власника вивести комплекс з консервації і почати пускову діяльність в кінці 2018 року.

Як відомо, входять до майнового комплексу "Морський старт" корабель SeaLaunchCommander, платформа Odyssey з встановленим на них обладнанням ракетного сегмента, наземне обладнання в базовому порту Лонг-Біч (США) пристосовані для зберігання, транспортування, передпускового обслуговування і пусків ракети-носія "Зеніт -3SL", виробленої на Південмаші.

З огляду на тривалість виробничого циклу при виготовленні РН "Зеніт", перші вироби можуть бути відвантажені вже в другій половині 2017 року за умови початку фінансування в жовтні 2016 року. При цьому існуючі потужності Південмашу дозволяють виробляти від 4 до 6 носіїв на рік. 

Раніше повідомлялося, що проект "Морський старт" після єдиного запуску 2014 року взяв тайм-аут в пусках до середини 2015 року. За деякими даними, через відсутність замовлень на запуски "Морський старт" до 2016 року провів консервацію плавучої стартової платформи Odyssey і складально-командного судна Sea Launch Commander.

Нагадаємо, що останніми роками державне підприємство "Південмаш" функціонує у важких фінансових умовах. Чисельність працівників значно скорочена, решта переведені на триденний робочий тиждень.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро