ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Міноборони влаштовує, що хворих бійців продовжують годувати "цивільні"

Навіть через півтора роки з початку АТО всі бійці, які потрапляють у комунальні лікарні, продовжують отримувати харчування і лікування за рахунок місцевих бюджетів, волонтерів і спонсорів
Depo.
16 липня 2015 16:24
ФОТО: depo.ua
Міноборони влаштовує, що хворих бійців продовжують годувати "цивільні"
Міноборони влаштовує, що хворих бійців продовжують годувати "цивільні"

Як повідомила в.о головного лікаря 6-ї міської клінічної лікарні м. Дніпропетровська Тетяна Подвігіна, забезпечення хворих бійців у комунальних лікарнях лягає на плечі "цивільних", передає Дніпро.depo.ua.

"Мы из Минобороны финансирования не получаем. Весь прошлый год и шесть месяцев этого годам мы кормили бойцов на общих основаниях. Как и все другие больные, они получали питание за 7 гривен. С 1 мая 2015 года эта сумма увеличена до 9,56 грн. На эту сумму можно приготовить кашу, суп, иногда курицу, иногда рыбу. Но этого недостаточно. Бойцы АТО - зачастую иногородние, им родные не могут принести еду и все необходимое", - зазначила вона.

Тільки завдяки допомозі волонтерів, спонсорів і депутатів вдається надавати повноцінне харчування пораненим і бійцям із загостреннями хронічних захворювань. "Ця допомога нас дуже виручає", - додає вона. Відомо, що на медикаменти в комунальних лікарнях виділяється від 5 до 25 грн на хворого на добу, у реанімації - до 60 грн на добу.

За розрахунками "цивільних" медиків сума на харчування бійців в лікарнях повинна становити не менше 40 грн. на людину на добу. Відомо, что у військових госпіталях Міністерство оборони ця сума становить 65 гривень на добу.

Від Дніпропетровської облради до Міноборони и Міністерства охорони здоров'я неодноразово надсилалися вимоги налагодити механізм компенсації витрат на лікування бійців. Втім, поки безрезультатно.

Нагадаємо, що 15 лікувальних установ за останній рік забезпечили лікування понад 5,5 тис. поранених і хворих бійців АТО. При цьому, наприклад, у 6-й лікарні Дніпропетровська з початку АТО пройшли лікування 864 бійця, 150 з них - з пораненнями.

Раніше Дніпро.Депо повідомляли, що 15 липня з трибуни Дніпропетровської облради керівник волонтерського центру 6-ї міської лікарні Дніпропетровська Лариса Токар звернулася до депутатів з вимогою створення спеціальної комісії, яка б добилася би від Міністерства оборони укладення прямих договорів між лікарнями та Міністерством на відділення грошей для лікування та харчування хлопців, які перебувають зараз у лікарнях.

Більше новин про порятунок поранених у дніпропетровських лікарнях Дніпропетровської області читайте на Дніпро.Депо.