ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Лише близько третини поховань у Дніпропетровську відбуваються законно

За статистикою, більша частина поховань відбувається без оформлення відповідної реєстрації
Depo.
11 серпня 2015 12:14
ФОТО: depo.ua
Лише близько третини поховань у Дніпропетровську відбуваються законно
Лише близько третини поховань у Дніпропетровську відбуваються законно

Таку інформацію озвучив директор КП "Ритуальна служба" Олег Карповський.

"Якщо взяти аналіз по м.Дніпропетровську, у нас на согодні за статистикою РАГСу помирає приблизно 1300-1400 осіб на місяць. А реєстрацію офіційно проводять порядка 450-500 осіб", - повідомив Карповський.

Він наголосив, що реєстрацію проводить виключно комунальне підприємство: "Ми як підприємство, якому делегували ці повноваження, складаємо договір-замовлення та видаємо свідоцтво про поховання - це нормативний документ, який підтверджує місце поховання".

Оформити таку довідку через КП можуть і приватні фірми, що надають ритуальні послуги. Проте з наявних у Дніпропетровську близько 150 приватних структур, договір з КП уклали лише 76, - зазначив Олег Карповський. Відповідно до встановлених міськрадою тарифів оформлення двох цих документів складає 28,88 грн.

Без такої довідки родичі померлого можуть не отримати окремі документи, компенсації на поховання для пільгових категорій, зіткнутися зі складностями при реєстрації житла, оформленні спадку тощо.

Якщо поховання відбулося без відповідної реєстрації, КП не має права оформлювати його постфактум. Тоді родичам померлого необхідно звертатися із відповідними заявими до правоохоронних органів.

Більше новин Дніпропетровська і області читайте на Depo.Дніпро.