ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Лікарі лякають дніпропетровців активізацією німф кліщів

У зв'язку з періодом активізації заразних кліщів санепідеміологи просять мешканців Дніпропетровської області бути пильними під час перебування на природі
Depo.
30 квітня 2015 13:52
ФОТО: depo.ua
Лікарі лякають дніпропетровців активізацією німф кліщів
Лікарі лякають дніпропетровців активізацією німф кліщів

Про це на прес-конференції повідомили доцент кафедри інфекційних хвороб Дніпропетровської медичної академії Ольга Шевченко-Макаренко і начальник епідвідділу управління організації держсанепіднагляду Головного управління Держсанепідслужби у Дніпропетровській області Валентина Кравців, передає Дніпро.depo.ua.

Найбільш небезпечними місяцями щодо укусів кліщів є квітень-травень та серпень-вересень.

Експерти радять не роздягатися при виїзді на природу, а, навпаки, закривати одягом ноги, плечі, тіло. Найбільшу групу ризику складають пенсіонери, які першими виїжджають на дачі, а також власники собак.

Особливо треба остерігатися сухостою, де кліщів найбільше. Більше, ніж дерева, небезпечними є кущі. Зараз небезпеку складають і міські парки, оскільки п'ять років їх вже не обробляють спеціальними засобами від кліщів.

У разі виявлення кліща на тілі треба звернутися до лікаря. Якщо вдалося обережно викрутити комаху, треба покласти її в поліетиленовий пакет з марлею і віднести до лабораторії санепідслужби.

Там безкоштовно зроблять аналіз на видовий склад кліща. А людині потрібно зробити серологічний аналіз на антитіла. У Дніпропетровську обстеження на хворобу Лайма проводять у 21 міській інфекційній лікарні . Але треба зауважити, що лікарі зможуть визначити хвороби Лайму тільки за 2-3 тижні після укусу.

В цілому, щорично на Дніпропетровщині виявляють 80-90 постраждали від укусів кліщів. Але ця цифра явно занижена, оскільки велика кількість громадян не звертаються до лікарів.

Відомо, що німфи - це та стадія розвитку кліщів, коли вони є ще невидимими для ока, але вже можуть занести до організму людини небезпечну інфекцію.