"Квота Коломойського" і загадкова леді у "ЗеЛіфті": Кого призначили керувати районами Дніпропетровщини
Нові обличчя на Дніпропетровщині справді з'явилися на керівних посадах, але більшість з них викликають питання
Володимир Зеленський після тривалої паузи продовжив призначення голів райдержадміністрацій на Дніпропетровщину. Більшість прізвищ нових керівників не дуже знайомум широкому загалу, але серед них є цікаві особистості. Звісно, більшість з них наближаені до "Слуг народу".
1. "Дама з вантажівками"
До призначення на посаду голови РДА Васильківського району Олександра Кучкіна тривалий час працювала керівником Васильківсього ЦНАП. Як свідчить декларація чиновниці, власного житла вона не має. Є квартира у Васильківці площею 80 кв. м, де їй належить частка. І є квартира площею 60,5 кв. м., яка належить матері цивільного чоловіка Кучкіної.
За основним місцем роботи Олександра Кучкіна заробила за минулий рік трохи більше 200 тис. грн, а її чолові отримав дохід від підприємницької діяльності майже 1 млн грн. У новоспеченої голови Васильківської РДА автомобіль Opel Astra 2007 року випуску, а її цивільний чоловік має два вантажні мікроавтобуси і спортивний байк Geon X-Road. На банківському рахунку вона має 250 тис. грн.
2. "Квота Коломойського"
Головою Магдалинівської РДА призначили Дениса Галушка, який останнім часом працював у ТОВ "Агро-Овен", де отримав, згідно декларації, не надто велику зарплатню – 45 тис. грн. Проте є підстави вважати це призначення політично мотивованим. Річ у тім, що президентом "Агро-Овена" є Віктор Заворотній – депутат Дніпропетровської обласної ради від партії "Відродження".
Денис Галушка живе у цивільному шлюбі і сплачує аліменти на дочку своїй колишній дружині. Має з нею у спільній власності будинок у Магдалинівці площею 60,5 кв. м, а в приватній власності – земельну ділянку площею 200 тис кв. м. Слід зазначити, що жодної автівки Денис Галушко не задекларував, проте має рахунок у банку на суму $ 7500.
Як відомо, партію "Відродження" пов'язують з олігархами Ігорем Коломойським і Віталієм Хомутинником.
3. Екс-заступник мера у самовигнанні
Євген Глазирін, який очолив П’ятихатську РДА, вже має досвід керівної роботи в органах місцевого самоврядування. Кілька років тому він обіймав посаду заступника міського голови Жовтих Вод. Але у березні 2017 року сталася сенсаційна для міста подія – в один день звільнилися одразу три ключові фігури міськради – Глазирін, а також секретар Жовтоводської міської ради Володимир Гончар і керуюча справами виконкому Ірина Унжакова. Причини цього звільнення досі невідомі. Але за місяць Глазирін вже створий свій громадський проект – "Агенцію сталого розвитку Жовтих Вод".
Останнім часом Глазирін працював у комунальному закладі загальної середньої освіти I-III ступенів "Перспектива" Жовтоводської міської ради, де отримав за минулий рік 95 тис. грн зарплати. Там же працює і його дружина. Родина має квартиру у Жовтих Водах площею майже 60 кв. м. Транспортних засобів і рахунків у банку не задекларовано.
4. Юрист зі зв'язками у "Слузі народу"
Дніпровський район Дніпропетровщини очолила Віра Поклонська. Яка останні кілька років працювала головою ТОВ "Юридична компанія "Позитив". Але більш цікаво, що з 26 серпня 2019 року вона очолює Асоціацію "Український правозахисний альянс". Замінила вона на цій посаді Сергія Демченка – народного депутата України, який обирався саме від Дніпровського району.
Чоловік Поклонської працює головним державним ревізором-інспектором відділу адміністрування податку на додану вартість управління податків і зборів з юридичних осіб ГУ ДФС у Дніпропетровській області. Поклонська має пакет акцій "Запоріжсталі". Живе у будинку площею 270 кв. м у Новоолександрівці, який зареєстрований на іншу особу. Чоловік задекларував автомобіль Mitsubishi Lancer 2007 року випуску. Рахунків у банку подружжя не має, але сплачує одразу чотири кредити.
5. Голова райради з двома квартирами і субсидією
Криничанською РДА тепер опікуватиметься Юрій Балюк. Протягом 2018 року він отримав майже 20 тис. грн заробітної плати як член виконкому Криничанської селищної ради. А також понад 15 тис. грн допомоги по безробіттю, перебуваючи на обліку у місцевому центрі зайнятості. До речі, у цьому центрі зайнятості працювала його дружина.
Родина отримувала субсидію на житлово-комунальні послуги у сумі понад 9 тис. грн. При цьому Юрій Балюк має дві квартири у Криничках площею понад 50 кв. м кожна, а його дружина земельну ділянку 1500 кв. м. У нового очільника району є також автомобіль Honda Civic 2007 року випуску.
6. Землевласник без власного житла
У Межівському районі Зеленський покладається на авторитет Сергія Кутнього – власника фермерського господарства "Урожай-2014", а також кінцевим бенефіціаром "Асоціації фермерів та приватних землевласників Дніпропетровської області (оновленої)" у Межівському районі.
Як засвідчує декларація чиновника, власного житла Кутній не має, а живе у будинку батька площею майже 100 кв. м. у Новопавлівці. Проте має земельну ділянку площею 20 тис. кв. м Новопавлівці і там же орендує ще одну земельну ділянку – 17 тис. кв. м. Їздить новий очільник Межівського району на автомобілі Citroen C-ELYSEE 2015 року випуску вартістю 338 тис. грн. Має вантажний автомобіль САЗ і дві одиниці сільськогосподарської техніки.
7. Щасливий білет у високе крісло
З Юлією Файзулліною, яка очолила Петриківську РДА, взагалі сталася дивовижна історія. 20 жовтня вона подала декларацію як кандидатка на не надто престижну посаду заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів влади селища Чумаки Дніпровського району. І раптом 22 жовтня вона вже подала декларацію як кандидат на посаду голови Петриківської РДА.
Важко сказати, що мало відбутися за один день, щоб цінність людини в кар'єрному плані різко зросла, оскільки оцінити послужний список Юлії Файзулліної поки що складно. На сайті Петриківської РДА висить ще старий керівник, а у декларації за 2018 рік чиновниці жодної згадки про роботу. Єдиний прибуток, який вона отримала за 2018 рік – страхові виплати на суму 14,2 тис. грн.
Судячи з усього, вона живе на збереження. На рахунках у банку в неї 270 тис. грн і $ 23 тис. Живе вона з сином у Дніпрі, де має у спільній власності квартиру 46 кв. м, і їздить на автомобілі Nissan Note 2011 року випуску.
8. Юрист, якого звинуватили в діях проти Філатова
Солонянську РДА очолив Василь Концевий. До останнього часу він працював начальником юридичного відділу Шевченківської у місті Дніпро районної ради, а також перебував у статусі бзеробітного. В якості зарплати і допомоги по безробіттю "заробив" близько 100 тис. грн. При цьому сплачував одразу три кредити.
Концевий прославився тим, що, за даними ЗМІ, на початку 2016 року він приніс до суду документи, де вимагали оскаржити обрання Бориса Філатова міським головою Дніпра. У цей час він перебував на посаді юриста Адміністративно-технічного управління Дніпровської міської ради. Звісно, справа ця не мала перспектив.
Фото: Facebook
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро