ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Кримські татари їдуть до Дніпропетровська народжувати дітей

Багато кримських татар приїжджають до Дніпропетровська, щоб оформити свої фінансові документи, а також щоб народити та зареєструвати дітей
Depo.
18 травня 2015 12:05
ФОТО: depo.ua
Кримські татари їдуть до Дніпропетровська народжувати дітей
Кримські татари їдуть до Дніпропетровська народжувати дітей

Про це Дніпро.depo.ua стало відомо від керівника представництва Земляцтва кримських татар в Дніпропетровську Кемала Мустафаева.

За його словами, головною проблемою для кримських татар наразі є складність отримання коштів з банківських рахунків, які були оформлені на території Криму, тому що за існуючим положенням вони вважаються нерезидентами України. Так, багато з них приїздять на материкову Україну, залагоджують ці питання та повертаються додому.

Також все частіше вагітні жінки з Криму приїжджають до Дніпропетровська, щоб народити дитину і отримати для неї українське громадянство.

Відомо, що у Дніпропетровську на сьогодні постійно проживають 107 кримськотатарських сімей. Взагалі, за даними Мустафаєва, за рік анексії Криму з півострова виїхало понад 20 тис. кримських татар.

Нагадаємо, що сьогодні в Дніпропетровську на Фестивальному причалі відбудеться акція до річниці виселення татар із Криму, коли у 1944 році радянська влада депортувала із Криму 200 тисяч татар. У перші чотири роки після депортації понад 46% із них загинули.