Кримінальний "авторитет" на Дніпровщині організував масові рейдерські захоплення

Банда заволоділа агропідприємствами області на загальну суму в 38 млн грн

Остап Калита

Про це повідомив начальник Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції Андрій Рубель, пише Depo.Дніпро.

Діяли злочинні організації під керівництвом місцевого кримінального авторитета. Серед  їх учасників - директор адвокатського обʼєднання, адвокати, юристи, арбітражні керуючі та приватний підприємець. Вісьмом фігурантам інкримінують вчинення кількох злочинів.

За його словами, під контролем "авторитета" учасники злочинних організацій займалися рейдерськими захопленнями агропідприємств Дніпропетровщини, в тому числі на замовлення.

"Маючи у структурі юристів, на підставі фіктивних документів вони перереєстровували право власності на підконтрольних фізичних та юридичних осіб. Тих, хто намагався відновити свої права у правовому полі, залякували, допоки "не зникне бажання" відстоювати свої інтереси", - розповів Рубель.

Як встановили оперативники Департаменту стратегічних розслідувань та теруправління в Дніпропетровській області Нацполіції у взаємодії зі співробітниками обласної поліції та обласної прокуратури за такою схемою фігуранти заволоділи корпоративними правами та майном двох підприємств, а відтак власникам завдано збитків на понад 38 млн грн.

Наразі обвинувальний акт стосовно вісьмох учасників двох злочинних організацій скеровано до суду, щодо інших фігурантів - виділено в окреме провадження, у якому триває слідство.

Серед обвинувачених - "кримінальний авторитет", директор адвокатського обʼєднання, адвокати, юристи, арбітражні керуючі та приватний підприємець. Останній є замовником рейдерського захоплення одного з підприємств та фігурантом в іншому кримінальному провадженні щодо державної зради, фінансування та сприяння тероризму.

Ділкам інкримінують вчинення кримінальних правопорушень, передбачених кількома статтями Кримінального кодексу:

- ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 1 та 2 ст. 255 (створення та участь у злочинній організації);

- ч. 4 ст. 190 (шахрайство в особливо великих розмірах);

- ч. 3 ст. 209 (легалізація (відмивання) майна);

- ч. 2, 3 та 4 ст. 358 (підроблення документів);

- ч. 3 ст. 365-2 (зловживання своїми повноваженнями арбітражним керуючим).

З метою відшкодування завданих збитків на майно обвинувачених загальною сумою майже 20 млн грн накладені арешти. Обвинуваченим може загрожувати до 15 років увʼязнення.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро