Хто проти Філатова: У Дніпрі вирують пристрасті навколо підрахунку голосів та другого туру виборів

Сьогодні у Дніпрі ніхто не може спрогнозувати, яким буде остаточний розподіл місць у міськраді і хто вийде до другого туру мерських виборів
 

Журналіст регіональної редакції Depo.Дніпро
Хто проти Філатова: У Дніпрі вирують при…
Черга представників ДВК під будівлею міськради Дніпра

Дніпро з великою долею вірогідності стане містом, де підсумки місцевих виборів підіб’ють в останню чергу. У місті існують великі проблеми з прийомом документів до ТВК, але головне – це підводні політичні течії і розклади. У центрі уваги мерські вибори.

У Дніпрі станом на середину дня 28 жовтня міська ТВК прийняла протоколи лише зі 140 ДВК з 425. З 26 жовтня під будівлею міськради Дніпра, де розташована ТВК, утворилися величезні черги. До того ж, зависав сервер. Потім вирішили приймати членів дільничних комісій майже по талонах – тобто по номерах. До кінця учорашнього дня обіцяли прийняти ще 98 ДВК, але у будь-якому випадку це у кращому разі половина, і члени ТВК прямо заявили, що на підрахунок голосів піде більше тижня.

Другий тур мерських виборів у Дніпрі, скоріше за все, відбудеться, і відбудеться 22 листопада. У тому, що він таки буде, сьогодні вже ніхто не сумнівається. Одразу після закриття виборчих дільниць чинний міський голова Борис Філатов заявив, що за даними його екзит-полу він набрав 52% голосів і переміг у першому турі. При цьому в ефірі "Свободи слова" заявив Савіку Шустеру, що не вірить в інші екзит-поли і захищатиме саме цей результат.

Втім, реальна картина, за даними з різних, джерел дещо інша. Філатов і справді впевнено виграв перший тур, але маловірогідно, що з результатом понад 50%. І головна інтрига саме в тому, хто ж стане його суперником.

Екзит-пол того ж Шустера показав, що другий – лідер місцевої "Громадської сили" Загід Краснов, а третій – Олександр Вілкул. Шанси "слуги" Сергія Риженка на другий тур найнижчі.

Дані екзит-полу Шустера по першому туру виборів мера Дніпра

В різних місцевих анонімних телеграм-каналах, які вже стали інформаційним джерелом, і місцевих ЗМІ різні дані з цього приводу. За умов такої жорсткої конкуренції існує вилика вірогідність інформаційних "вкидів". За нашою інсайдерською інформацією, попереду, все ж таки, Краснов,  але ситуація така, що боротьба ведеться за кожний голос, за кожну дільницю. Навіть Філатов зазначив, що конкуренти йдуть "ніздря у ніздрю".

Щодо самих конкурентів, то у штабі чинного мера, напевне, найбільше хотіли б бачити у суперниках Вілкула, оскільки серйозної антикампанії Філатову він не проводив. Він взагалі висунув свою кандидатуру ледь не в останній момент і обійшовся без різких рухів у бік чинного мера. До того ж, у 2015 році Філатов його вже перемагав.

З Красновим ситуація діаметрально протилежна. Упродовж всієї кампанії він був у жорсткій опозиції до Філатова. Навіть викликав його на дебати, але цей виклик чинний мер проігнорував. Крім того, на відміну від Вілкула, який п'ять років майже не брав участі у політичному житті міста, Краснов постійно в інформаційному просторі і дуже активно ретранслює свою опозиційність. З огляду на це, важко спрогнозувати, як поведе себе протестний електорат.

Поки що інформаційний вакуум навколо підрахунків голосів є доказом того, що ситуація доволі непрогнозована. Взагалі склалася дуже цікава ситуація – у жодному штабі тих політичних сил, які є серйозними гравцями у Дніпрі, не опублікували даних паралельного підрахунку голосів. Ані по виборах мера, ані по виборах до міськради. Лише традиційна подяка виборцям, що прийшли на вибори. Ніхто не береться взяти на себе відповідальність за достовірність інформації. Лише ОПЗЖ зазначив, що "зелена влада" програла вибори і намагається затягнути процес підрахунку голосів, щоб сфальсіфікувати вибори.

На перший погляд, з партіями все зрозуміло: виграла вибори "Пропозиція", на другому місці "ОПЗЖ", а от далі все у тумані. У Шустера дали такий екзит-пол.

Дані екзит-полу Шустера по виборам до міськради Дніпра

Проте у випадку із Дніпром важливий кожний відсоток, кожний мандат. Досвід 2015 року показав, що при ухваленні рішень, коли ще не створилася стійка промерська більшість, неоднарозово виникали ситуації, коли доля того чи іншого рішення вирішував лише один голос. Тому кінцевий результат дуже важливий з огляду на розподіл сил у міськради.

Очевидно одне – який би кінцевий результат офіційно не оголосили, звинувачення у фальсифікаціях наймовірніше будуть за будь-яких умов. Скандали виникають постійно. То мішок з протоколами викрадуть прямо на порозі міськради, то результати міняють в протоколах не під час засідання комісій, то у відкриту проставляють галочки у бюлетенях. В останньому випадку поліція навіть відкрила вже кримінальне провадження.

Місцеві вибори у Дніпрі можуть стати найскандальнішими в історії міста, але інтрига зберігається і розв’язка обіцяє бути цікавою.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme