Історик відшукав "граблі", на які через століття наступають українські політики

Кандидат історичних наук Юрій Митрофаненко проаналізував паралелі між добровольчими рухами часів УНР та сучасної України
Depo.
10 березня 2016 14:30
ФОТО: depo.ua
Історик відшукав "граблі", на які через століття наступають українські політики
Історик відшукав "граблі", на які через століття наступають українські політики

Про це Depo.Дніпро повідомляє за підсумками прес-конференції.

Митрофаненко випустив наукову роботу "Українська отаманщина", що присвячена аналізу повстанських добровольчих рухів часів Директорії (1918-1919 роки). Історик зазначив, що тоді поняття "отаманщина" вживалося виключно у негативному сенсі і характеризують лідерів повстанських та добровольчих батальйонів, які протиставляли себе державі, субординації та підпорядкованості.

Науковець побачив паралелі між тодішніми та сучасними добровольчими формуваннями та лідерами революції: "Сашко Білий, коли казав, що "повішає Авакова, як собаку" і хапав прокурорів за краватки, то він дуже нагадував отамана Біденка – людина реквізувала весь цукор на Волині, відверто казав, що не підпорядковується вищій владі, бо він ідейний повстанець, а над повстанцями не має бути влади".

Дмитра Яроша історик порівняв із Яковом Орлом-Гальчинським, "який сильно критикував владу, але ніколи не наважувався підняти проти неї збройне повстання".

Сьогодення і події сторічної давнини, на думку історика, мають багато спільного: "Політичні конфлікти, коли в умовах невміння знайти спільне бачення майбутнього розвитку держави, коли особисті амбіції прем'єр-міністра, президента, певного міністра і окремого голови ОДА не сприяють популярності влади".

На думку дослідника, відмінність сучасності та минулого, коли українці не змогли вберегти державність, в тому, що українці зміцнилися як як нація, а армія, добровольці і командування мають міцнішу взаємодію та відповідно оборонну здатність.

Більше новин Дніпропетровська та області читайте на Depo.Дніпро