Інтимолог і "хрещений батько" Приватбанку: Як у Дніпрі чиновники Філатова і депутати на вибори ходили

Вибори до Верховної Ради посадовці різного рангу і депутати Дніпровської міської ради використали, аби дізнатися рівень своєї підтримки серед мешканців міста
 

Журналіст регіональної редакції Depo.Дніпро
Інтимолог і "хрещений батько" Приватбанк…

Після місцевих виборів 2015 року у депутатів Дніпровської міської ради не було нагоди виявити, наскільки зросла чи впала довіра людей. Тим більше, що про дострокові вибори говорять все голосніше. А чиновникам мерії, які мріють про депутатський мандат, важливо було дізнатися, в якій політичній ваговій категорії вони перебувають. От і пішли вони на вибори до Верховної Ради. Хтось лишився задоволеним, а хтось і розчарувався.

Із архітекторів в екологи транзитом через банк

Найкращий результат серед чиновників Дніпровської міськради показав директор департаменту екологічної політики Дніпровської міської ради Олег Семенко. Він ішов по 24-му окрузі від "Опозиційної платформи – за життя", набрав 12,25% голосів – майже вдвічі більше за чинного нардепа Юрія Березу.

Семенко – вельми суперечлива особистість. Сам він приміряє на себе титул "хрещеного батька" "Приватбанку", про що розповів в одному з інтерв’ю:

"У 1991 році у мене відбулося знайомство із Сергієм Тігіпком як з організатором "Приватбанку". Він запросив мене створювати цю фінустанову, – сказав Семенко. – Я, власне, був у складі тих семи осіб, які це зробили. Пропрацював в банку до 2004 року, закінчивши свою кар'єру в банківському бізнесі заступник голови правління по загальносистемному іпотечному бізнесу".

Потім, за словами головного еколога Дніпра, він з нуля створив політичний проект "Наш дім – Дніпропетровськ". Ця структура з'явилася на світ під місцеві вибори, її фінансував місцевий олігарх Вадим Єрмолаєв, а обличчям проекту був Ігор Циркін – майбутній нардеп від "Партії регіонів". Власне під "регіоналів" і злився "НДД" напередодні виборів 2010 року. А сам Семенко, який має фах архітектора, з перервами працював у структурних підрозділах міськради, пов’язаних з екологією. У 2018 році став директором профільного департаменту.

Конкурентом Семенка на 24-му окрузі мав стати ще один посадовець – директор КП "Агентство розвитку Дніпра", депутат Дніпровської міськради Володимир Панченко. Він відомий тим, що у 2018 році став автором проекту рішення щодо збільшення допорогових закупівель для комунальних підприємств до 200 тис. грн, що фактично скасовувало Prozorro у Дніпрі. Панченко знявся з виборчих перегонів, а от його передвиборчу агітацію прибрати забули.

А рт депутат Дніпровської міської ради від "УКРОПу" Сергій Шевченко зніматися не став і посів 6 місце з результатом 2,36% голосів.

За одного битого голосів не дають

На 25 окрузі кандидатом самовисувався Руслан Вишневецький – заступник директора КП "Дніпровські пороги", які опікуються благоустроєм парків Дніпра. Для нього похід за мандатом нардепа закінчився повним провалом – 8 місце із результатом 2,89%. Річ у тім, що Вишневецький – депутат міської ради, і у межі цього округу входить його міський округ, яким він опікується з 2015 року.

Важко сказати, що більше вплинуло на кінцевий результат: чи то на тлі Максима Бужанського, Максима Курячего і Загіда Краснова його кандидатура виглядала незначущою, чи то люди незадоволені його роботою у міськраді, або просто не вибачили політичної зради. Вишневецький обирався до Дніпровської міськради від "Опозиційного блоку", а перебіг на бік профілатовської коаліції. 11 жовтня 2017 року під час сесії міськради група депутатів з "Опоблоку" оголосила про створення депутатської групи "Наш край", натякнувши, що їм набридли вказівки керівництва партії (читай, Олександра Вілкула) шкодити.

Цьому передував гучний скандал. Вишневецький оголосив про вихід з "Опоблоку", а потім почалися "дива": наприклад, прямо у будівлі міськради він побив колишнього однопартійця Сергія Суханова. Останнього забрала "швидка". Пояснити свою поведінку Вишневецький не схотів. Можливо, це була помста за те, що його самого побили після заяви про вихід з фракції. У подальшому Вишневецький охоче поливав брудом колишніх однопартійців прямо з трибуни сесійної зали.

На цьому ж окрузі третє місце посів ще один депутат Дніпровської міської ради Загід Краснов, який набрав 14,67% голосів.

Опозиціонери і борці за котельні

Серед тих, хто балотувався до Верховної Ради, були і ті, хто встиг попрацювати під керівництвом Філатова в якості чиновника, але змушений був залишити свою посаду чи пішов добровільно. Найпотужніше з них "виступив" Сергій Нікітін, який ішов до парламенту від "Опозиційної платформи – за життя" і посів друге місце на окрузі №27 з результатом 14,39%.

З 2011 до 2016 року він працював заступником начальника управління корпоративних прав у департаменті корпоративних прав та правового забезпечення Дніпровської міської ради. А загалом в мерії працював з 2005 року.  Як і Вишневецький, він є депутатом міськради, який відколовся від "Опоблоку", але перейшов не у групу "Наш край", а очолив у жовтні 2017 році фракцію "За життя".

Сьогодні він – фізична особа-підприємець, займається правовою діяльністю. У міськраді є заступником постійної комісії з питань комунальної власності, енергозбереження та законності. Враховуючі результат на парламентських виборах, на місцевих має гарний потенціал.

На цьому ж окрузі висувалася і колишня колега Нікітіна по "Опоблоку" – Анжеліка Пилипенко, яка теж перебігла з партії до профілатівської коаліції, де опікується сьогодні ОСМД. Причому у боротьбі за сфери впливу вона неодноразово вступала у конфлікти з іншими представниками коаліцї. Боротьба ведеться за кожну котельню.

Саме Пилипенко у грудні 2018 року, порушивши питання про свавілля облгазів, спровокувала Філатова на крилатий вислів: "Де геї, а де ми?"

На виборах Пилипенко посіла на окрузі 10 місце з показником 1,95%.

Фахівець з "інтимології" і головна "опоблоківка" міськради

Розповідь була б неповною без згадки про Наталю Начар’ян – голову фракції "Опоблоку" у Дніпровській міській раді, яка пережила втечу однопартійців, хоча тепер на сесіях вже не так рішуче сперечається з Філатов. До обрання останнього на посаду міського голови вона тривалий час працювала заступником директора департаменту забезпечення діяльності міськради, начальником відділу з організації контролю за виконанням рішень міської ради та її органів.

На вибори вона йшла по 28-му округу, де було найменше кандидатів – лише 8. Начар’ян посіла четверте місце – одразу після екс-мера Дніпра Івана Куліченка, за яким так тепер сумує Філатов. Показник головної "опоблоківки" міськради 5,05%.

Про Начар’ян дізналися навіть за межами Дніпра на початку 2016 року, коли Дніпровська міська рада ухвалила рішення про збереження назви міста Дніпропетровськ, змінивши його етимологію. От тільки терміни переплутала, і на світ народилася "інтимологія". 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme