ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Гемодіалізні хворі знов зібралися перекривати центр Дніпропетровська

Після минулої акції протесту, яка вилилася в перекриття центрального проспекту Дніпропетровська, гемодіалізним хворим видали лише по одній дозі необхідного препарату
Depo.
21 травня 2015 15:47
ФОТО: depo.ua
Гемодіалізні хворі знов зібралися перекривати центр Дніпропетровська
Гемодіалізні хворі знов зібралися перекривати центр Дніпропетровська

Як повідомила Дніпро.depo.ua одна з хворих на перитоніальний діаліз Світлана Курчевська, після акції 14 травня хворі, що мешкають у Дніпропетровську, отримали лише по одному шприцу життєво необхідного препарату «Мерцера«, який проплатив міськохоронздоров. Таким чином, всього 23 хворих отримали цей препарат, і його дія закінчується 1 червня.

Хворим, що проживають в області, облздрав не видав цього препарату.
За словам Курчевської, представники облздраву їм обіцяли, що до кінця місяца препарат з'явиться. Також обласні чиновники від охорони здоров'я посилалися на наявність аналогів необхідних ліків вітчизняного виробництва. За словами хворої, дійсно - вони є. Але ж самі лікарі їх не рекомендують вживати через численні побічні ефекти.

Гемодіалізні хворі мають намір повторно вийти на акцію протесту, бо не бачать іншого виходу. Багато з таких хворих не можуть вийти мітингувати самі через низькі показники гемоглобіну, тому у акції будуть брати участь їх родичі.

Нагадаємо, що зранку 14 травня близько двох десятків хворих, які вже чотири місяці не отримують життєво важливі препарати, на дві години перекрили центральний проспект Дніпропетровська. Чиновники обласного управління охорони здоров'я тоді заявили, що чекають необхідних дій зі сторони Мінохоронздоров'я. Нардеп Філатов в той же день написав у своєму Фейсбуці, що вирішив цю проблему дніпропетровських хворих.