За скільки Вілкул продав свою білявку Філатову
Після скандальних подій під час останніх сесій Філатов продовжує "дивувати" Дніпропетровськ кадровими рішеннями
Призначення Філатовим своєю заступницею Світлани Єпіфанцевої, яка є активною функціонеркою "Опозиційного блоку", правою рукою Олександра Вілкула дійсно стало сенсацією сьогоднішнього дня. Хвиля обурення пропозицією посади представниці "найлютішого ворога" прокотилася соцмережами. Миттю виникли численні фотожаби, в яких обігрувались побоювання "договорняків" між одним з головних "укропівців" і екс-регіоналами.
І риториці Філатова про "дотримання інтересів всіх без виключення городян, незалежно від їх політичних уподобань" і у надзвичайні управлінські здібності Єпіфанцевої напевно мало хто вірить.
На сьогодні слоган "сильний мер" навряд чи підходить для описання нинішніх позицій Філатова у міськраді. По-перше, в "промерській" депутатській більшості є лише примарна видимість єдності. Насправді, як у лавах БПП-Солідарність, а особливо – в "Самопомочі", вже на ділі показали себе ті, хто підтримує зв'язку фракцій "Опоблоку" і "Громсили". Саме в цьому може критися резон Філатова у призначенні Єпіфанцевої.
Справа в тому, що у формальної лідерки дніпропетровських "опозиціонерів" є особистий вплив на декількох депутатів-однопартійців. Можна припустити, що через певні поступки ці біло-голубі "штики" можуть в подальшому підтримувати окремі рішення "промерської" більшості. Біда такого сценарію в тому, що становище Філатова не настільки виграшне, аби диктувати умови чи то Вілкулу, чи то Краснову.
Останній ясно дав зрозуміти, що "кістка" у вигляді посади заступниці мера для нього – не така вже й принципова. Критичність ситуації посилює відсутність Корбана, який напевно міг би посприяти процесу "вмовляння" депутатів на підтримку філатовської більшості.
Щодо самого Філатова, то він таким призначенням вочевидь дійсно намагається "сколотити" для себе хоча б примарну більшість у сесійній залі. Але ціна цьому – величезні репутаційні втрати. Якщо прослідкувати за реакцією прихильників Філатова у соцмережах, то стає очевидною велика ступінь обурення таким його кроком.
Інший бік слабкості позицій Філатова – ступінь підтримки у виконкомі. "Стара гвардія" щільно засіла на декількох ключових посадах, і призначення філатовських заступників з приставкою в.о. зовсім не дає гарантії, що їх затвердять рішенням міськради. Більш того, залучення до "УКРОПу" "незаплямованих" членів виявило проблему нестачі досвідчених управлінських кадрів.
Ще однією "слабкістю" Філатова можна назвати його самого. Вже декілька разів під час проведення сесій він не міг стримувати своєї імпульсивності, категоричності, бажання "йти ва-банк". Да і слави талановитого переговірника він поки не здобув.
Найближча сесія міськради – бюджетна. Вона, вочевидь, відбудеться не раніше середини лютого. Саме тоді все таємне має стати явним. І за результатами голосування можна буде робити висновки, хто насправді "рулить" в стінах Дніпропетровської міськради.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро