ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Філатов і Тимошенко просять Раду погасити борги Південмашу часів Януковича

У Верховній Раді поданий на розгляд законопроект щодо реструктуризації заборгованості "Південмашу" по кредиту, залученому за часів прем'єрства Януковича
Depo.
19 квітня 2016 12:33
ФОТО: depo.ua
Філатов і Тимошенко просять Раду погасити борги Південмашу часів Януковича
Філатов і Тимошенко просять Раду погасити борги Південмашу часів Януковича

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про фінансове оздоровлення державного підприємства "Виробниче об'єднання Південний машинобудівний завод імені О.М.Макарова" (щодо забезпечення фінансової стабільності) (проект н.д. Ю.Тимошенко надано 26.02.2016) наразі внесений в порядок денний Верховної Ради України, передає Depo.Дніпро.

Згідно законопроекту, планується реструктуризувати заборгованість державного підприємства "Виробниче об’єднання Південний машинобудівний завод імені О.М. Макарова" перед державою за кредитом, залученим 2 лютого 2004 року в компанії "Colvis Finance Limited" (Великобританія) під державну гарантію, на таких умовах: підприємство погашає заборгованість перед державою щокварталу рівними частинами протягом 10 років починаючи з 2020 року.

Також з 2016 Південмаш планується забезпечити державними замовленнями, у тому числі, державними оборонними замовленнями, виходячи із можливостей державного бюджету.

Ініціатором законопроекту є Юлія Тимошенко.

Міський голова Дніпропетровська Борис Філатов у своєму "Фейсбуці" виклав переписку з нардепом Віктором Галасюком, який повідомив, що проект включений до порядку денного засідання ВР.
Філатов і Тимошенко просять Раду погасити борги Південмашу часів Януковича - фото 1

Нагадаємо, у лютому 2004 року, за часів прем'єрства Віктора Януковича, Південмаш залучив у компанії $107,5 млн під 8% строком на 10 років. Згодом компанія First Manhattan продала кредит "Colvis Finance Limited".

Наразі у Південмашу виникла прострочена заборгованість із заробітної плати, борги за використанні енергоносії станом на 01.05.2015 р. становлять 244,9 млн. гривень.

Як раніше повідомляли Depo.Дніпро, Філатов попросив Юлію Тимошенко лобіювати законопроект про фінансове оздоровлення Південмашу. Тепер Юлія Володимирівна займається цим питанням особисто.

Протягом останніх років на державному підприємстві "Південмаш" спостерігається важке фінансове становищеКерівники підприємтва посилаються на брак державних замовлень.

Більше новин Дніпропетровська та області читайте на Depo.Дніпро