Як Філатов створює "надбудову" з лояльних АТОвців за бюджетний кошт

На підтримку ветеранів АТО у Дніпрі громадські активісти протягом півроку мають освоїти щонайменше два мільйони гривень бюджетних коштів

Як Філатов створює "надбудову" з лояльни…

Гучні події 9 травня у Дніпрі стали поштовхом для "зміни пріоритетів" у відношенні до ветеранських організацій з боку голови міськради Бориса Філатова. Так, вже 10 травня він оголосив, що організації ветеранів Другої світової війни, яких мер назвав "хитрож@пі бійці колчаківських фронтів 46 року народження" мають покинути приміщення у міськраді. Філатов оголосив, що відтепер тим восьми сотням ветеранів, які залишилися у Дніпрі, з міськради допомога буде виділятися адресно.

Натомість "ветеранський вектор" уваги мера змінився на бік ветеранів АТО. На сесії міськради 17 травня депутати проголосували за відмову у фінансуванні з міського бюджету організаціям "старих" ветеранів і виділили 2,3 млн грн у розпорядження організації ветеранів АТО.

Те, що чотири тисячі ветеранів АТО у Дніпрі потребують допомоги як соціальної та правової, так і медичної, сумніву не підлягає. Дніпро та Дніпропетровська область взяли на себе основний тягар забезпечення ЗСУ особовим складом та очолюють скорботний список загиблих в АТО. За законом бійці, які повернулися з війни, мають отримувати пільги, але через бюрократичні перепони часто не можуть отримати те, що їм належить.

Крім того, після дворічної боротьби з бюрократичним апаратом при міськраді припинило роботу волонтерське "Єдине вікно", яке допомагало бійцям АТО, хоча повільно, але отримувати землю у межах міста. У черзі "Єдиного вікна" на момент закриття перебувало 3060 АТОвців.

Нішу "вікна" у мерії вирішили "заповнити" представниками громадської організації "Дніпровське міське об'єднання ветеранів АТО". Щоправда, у громадськості одразу ж виникли питання щодо "обраності" такої організації, а також щодо прозорості процесу освоєння бюджетних коштів. Перш за все, кидається в очі те, що далеко не всі АТОвці входять до лав "навколомерських" ветеранських організацій, а часто навіть не здогадуються про їхнє існування. З іншого, не всі організації ветеранів АТО погодилися співпрацювати з ними.

Хоча очолив об'єднання ветеранів Віталій Волощук, Філатов оголосив "головним АТОвцем" при міськраді свого позаштатного радника - розвідника 74-ї ОРБ Ігоря Федотова. Як розповів журналісту Depo.Дніпро Федотов, нове об'єднання утворилося після зібрання ради усіх зацікавлених громадських організацій ветеранів. Основна робота наразі полягає у організації районних центрів допомоги учасникам АТО, представники кожного району увійдуть до координаційної ради при міськраді Дніпра.

"У кожному районі міста буде створений районний центр допомоги. Хлопці приходять туди зі своїми проблемами, здають пакети документів, там їх обробляють та передають у центральний координаційний центр, де працівники вже й комунікують із міською владою. Тобто не самі хлопці бігають по чиновниках, а працівники центрів працюють напряму з чиновниками. Це й земля й лікування, й інші проблеми", - повідомив Федотов. Також у планах організації створення повнної бази бійців АТО у місті – для цього будуть задіяні військкомати, районі центри соцзахисту тощо. За словами Федотова, з тих 2,3 млн гривень організація наразі не отримала ні копійки, йде робота з документами. Зараз функціонування районних центрів йде з волонтерських грошей.

Попри чисельні пільги, надані АТОвцям, ветерани не завжди можуть ними скористатися через недосконалість законодавства і бюджетних процесів. Тож Філатов – замість того, щоб напрацювати у виконкомі міськради чіткий алгоритм з низки типових проблем, з якими стикаються АТОвці, і запитати у відповідальних за це чиновників – утворив "надбудову" у вигляді громадської організації, яка буде "ходити кабінетами" і вирішувати бюрократичні проблеми.

Тож поки що замість розбудови ефективного механізму роботи з АТОвцями на базі вже існуючого управління з питань учасників АТО Дніпровської міськради, де працюють чиновники, які отримують заробітну платню та мають відповідні зобов'язання перед роботодавцем, Філатов сприяє формуванню організації, яка, вочевидь, залежить від політичної кон'юнктури. Причому "навколомерська" ветеранська організація по своїй суті створюється як непідзвітна надбудова з досить туманним механізмом освоєння бюджетних коштів і таким же ступенем вимірюваності ефективності своєї роботи.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme