ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Єврейська громада через шабат вшанувала ветеранів днем раніше

Церемонія покладання квітів до монумента Слави відбулася в п'ятницю, 8 травня, оскільки в шабат покладання квітів потрапляє під заборону порушення святості суботи
Depo.
11 травня 2015 16:31
ФОТО: depo.ua
Єврейська громада через шабат вшанувала ветеранів днем раніше
Єврейська громада через шабат вшанувала ветеранів днем раніше

Єврейська громада Дніпропетровська поклала квіти до монумента Слави на честь Перемоги над фашизмом днем раніше пам`ятної дати. Про це повідомляє Дніпро.depo.ua з посиланням на сайт Дніпропетровської єврейської громади.

"Завжди, коли 9 травня припадає на суботу, єврейська громада покладає квіти на день раніше, тобто в п'ятницю, - розповів керуючий справами єврейської релігійної громади Олександр Фрідкіс, - в суботу заборонено носити будь-які предмети, навіть квіти, не можна користуватися транспортом. Ми з величезною повагою ставимося до дня Великої Перемоги і неухильно дотримуємося наших релігійних настанов. Саме тому ми, в разі якщо свято випадає на суботу, відзначаємо його на день раніше. Тим більше цього року обидва дні - 8 і 9 травня - стали символами єдиного свята, нашої пам'яті і скорботи за полеглих, і нашої гордості за подвиг героїв, які врятували світ від тоталітарної чуми".

У церемонії покладання квітів взяли участь члени Ради євреїв-ветеранів, віряни Центральної синагоги, керівники єврейських структур міста та регіону.

Головний рабин Дніпропетровська та регіону Шмуель Камінецький прочитав поминальні молитви за всіх загиблих на полях битв і померлих від ран після закінчення Другої світової війни.

Після церемонії покладання квітів у Центральній синагозі "Золота Роза" відбулася трапеза, де ветеранів ще раз привітали з Перемогою керівники громади, і де не раз звучало і "Лехаїм!", І "За Перемогу!".