ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Євреї у Дніпропетровську відзначали Пурім в українських національних костюмах

Син рабина Дніпропетровська приміряв на себе однострій солдата ЗСУ
Depo.
25 березня 2016 11:47
ФОТО: depo.ua
Євреї у Дніпропетровську відзначали Пурім в українських національних костюмах
Євреї у Дніпропетровську відзначали Пурім в українських національних костюмах

Про це в своєму "Фейсбуці" пише міський голова Дніпропетровська Борис Філатов, передає Depo.Дніпро.

"Одна з ідей Пурима в тому, що Божественне проявляє себе крізь наносне, крізь матеріальні обмеження, а ми повинні сприяти цьому. Я бажаю кожному добре виконати всі заповіді, особливо важливо не забувати про допомогу нужденним. І не тільки в Пурим, але і в інші дні. На єврейську громаду дивиться весь Дніпропетровськ, і я хочу, щоб ви продовжували бути прикладом турботи і допомоги один про одного, про старих і дітей в першу чергу. Будьте на крок, на два і на три попереду - це дуже важливо для інших. Чому? Я просто пошлюся на те, що сказав Магід з Кожніц, про те чому багач буде їсти м'ясо або на те, чому Віленський Гаон так багато вчить Тору. Ви все знаєте ці історії? Лехаим євреї, мої дорогі аідіше козаки! Сьогодні на це світле свято син дніпропетровського рабина одягнув форму солдата ЗСУ. Пацан знає хто його захищає", - пише Філатов.

Як повідомляє прес-служба єврейської громади Дніпропетровська, Особливий приз був вручений Реувену Камінецький, одягнувшись на свято костюм воїна-захисника України. Голова журі Федір грищ подарував йому чарівну капелюх і висловив надію, що вже в наступному році тема війни і конфлікту буде неактуальною, і сили Добра здобудуть остаточну перемогу над Злом, як Мордехай розгромив Амана.
Євреї у Дніпропетровську відзначали Пурім в українських національних костюмах - фото 1

Пурім - єврейське свято, установлене на згадку порятунку перських євреїв від винищування їх Гаманом, улюбленцем перського царя Ахашвероша (Ксеркса, в V ст. до н. е.).

Єврейка Естер, за посередництвом єврея Мордехая, взята в гарем царя, стала його улюбленою бранкою, а потім дружиною. Довідавшись про задуми Гамана знищити євреїв, вона посприяла єврейському повстанню, під час якого протягом однієї ночі було вбито близько 75 000 осіб неєврейського походження по всьому царству.

Більше новин Дніпропетровська та області читайте на Depo.Дніпро