Електронна революція у Дніпрі: Порталу iGov пророкують успіх Prozorro

У Дніпрі очікують великого економічного і практичного ефекту від розвитку електронного майданчика держпослуг

Олег Тихолиз
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Дніпро
Електронна революція у Дніпрі: Порталу i…

У Дніпрі заявили про амбіційні плани перетворити портал державних послуг iGov на всеукраїнський електронний проект, який має повторити успіх Prozorro. Передача порталу у власність Дніпропетровської облдержадміністрації задумувалася як поштовх для його розвитку.

Розмови про те, що, по суті, волонтерський продукт iGov рано чи пізно має стати державним, точилися вже давно. Мешканці Дніпра отримали зручний спосіб подати заявку на отримання довідки чи записатися на подання документів на паспорт замість того, щоб стояти у величезних чергах у ЦНАПах чи інших державних структурах. Особливо це стосується отримання довідки про склад родини. Сьогодні це - справжній квест для більшості дніпрян, окрім 350 тисяч щасливців, внесених до бази даних, яким ця довідка не потрібна. За час свого існування близько 100 тисяч дніпрян отримали через портал iGov 600 тисяч послуг, а загалом сервіс може надати 412 видів послуг.

Багато розголосу у Дніпрі отримала історія, коли АТОвець влітку 2018 року змушений був о п'ятій ранку займати чергу для того, щоб його донька подала документи для отримання паспорту.

За словами одного з розробників проекту Дмитра Дубілета, розвиток iGov застопорився саме через те, що він був не у державній власності, і окремі установи чи організації відмовлялися співпрацювати, заявляючи, що за законом вони не мають права передавати свої бази даних. Проблема безпеки даних – дійсно одне з найголовніших питань. "Тепер на розвиток проекту будуть виділятися державні кошти. Без цього не можна. Взяти хоча б хостінг, який дотепер перебував на Amazon. Згідно з комплексною системою захисту інформації, усі дані мають зберігатися на потужностях, які відповідатимуть цим вимогам захисту", - сказав радник голови Дніпропетровської ОДА Юрій Голик.

Він зазначив, що насправді йдеться навіть не про економію, а про прибуток. На його думку, кожна вкладена в iGov гривня дасть прибуток у 10-20 грн, оскільки значно скоротяться витрати на папір, скоротиться кількість чиновників. Не менш важливе значення має і боротьба з побутовою корупцією, коли клерки, які видають довідки, могли б почувати себе господарями становища.

Голик також зазначив, що тепер державним установам буде важко відмовитися від участі у проекті, оскільки аргументів в них поменшало. Радник дніпропетровського губернатора навіть обіцяв тролити тих, хто буде давати негативні відповіді на офіційні пропозиції приєднатися до iGov.

Варто зазначити, що з передачею порталу у власність державного органу волонтери будуть продовжувати розвивати його й надалі. У свою чергу, в.о. заступниця міського голови Дніпра Яніка Мерило зазначила, що розглядає iGov значно ширше, ніж просто портал державних послуг. На її думку, він може стати своєрідним путівником мешканців Дніпра, а згодом - й інших міст України. Кожен користувач матиме змогу завести власний електронний кабінет, де зможе побачити все – від прізвища свого депутата до імені сімейного лікаря, а також отримати доступ до тих баз даних, в яких містяться дані про нього.

Сьогодні можна сказати, що зміна власника порталу переводить його розвиток в більш практичну площину, що дасть змогу адаптувати його під потреби людей і звільнити громадян від необхідності принижуватися для отримання чи то довідки, чи то адміністративних послуг.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme