ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Експерт розповів про строки наступного подорожчання проїзду у маршрутках

Нові правила встановлення тарифів на проїзд у громадському транспорті не можуть сприяти підвищенню конкуренції і зниженню тарифів на проїзд
Depo.
19 травня 2015 13:22
ФОТО: depo.ua
Експерт розповів про строки наступного подорожчання проїзду у маршрутках
Експерт розповів про строки наступного подорожчання проїзду у маршрутках

Про це розповів член ради "Ліги аудиторів України" Михайло Крапивко, передає Дніпро.depo.ua.

За словами експерта, дозвіл на самостійне встановлення тарифів на проїзд зі сторони автоперевізників може призвести до виникнення нових шахрайських схем, і навіть - до використання у політичних цілях.

Зокрема, ті власники дніпропетровських маршрутів, які наразі є депутатами міськради, напередодні виборів можуть знизити вартість проїзду, наприклад, на 50 копійок і тим самим заробити собі передвиборчі дивіденди.

Крапівко висловив думку, що до жовтневих виборів до місцевих рад проїзд у міському транспорті з великою вірогідністю підвищуватися не буде.

Як метод шахрайства може буде використана і така схема, коли власник маршруток буде змушувати водія оформлюватися в якості приватного підприємця, брати транспортний засіб в оренду і, таким чином, знімати зі своєї фірми автоперевізника всіляку відповідальність за технічний стан автобусу, його обслуговування та безпеку пасажирів.

Взагалі, автоперевізники на свій розсуд можуть подавати обґрунтування вартості проїзду і перевірити ці дані неможливо.

Виходом з такої ситуації експерт вбачає необхідність встановлення дозвільної системи з тендерами на заявну, котра б підвищила конкуренцію серед міських автоперевізників.