Дніпропетровцям розкажуть про "невидимий жіночий батальйон"
Протягом двох років дослідниці вивчали юридичний, побутовий та психологічний аспект служби жінок у армії
Про це Depo.Дніпро стало відомо з анонсу події від організаторів проекту "Київський діалог" та руху "Сестринська сотня".
Дослідження піднімає проблему ставлення до жінок та дівчат як рівних учасників мілітарних заходів від Майдану до АТО. Проект координувала Марія Берлінська, яка створила волонтерський центр на підтримку аеророзвідки. До дослідження увійшли 42 інтерв'ю жінок-військових та дев'ять інтерв'ю військових-чоловіків.
За статистикою МВС за2014-2015 роки в зоні АТО перебувало близько 22 тис. бійців Нацгвардії, з них 500 – жінки (0,023%). З них до державних нагород з участь в АТО представлено близько 6% чоловіків, а жінок удвічі менше – 3%.
За даними Міністерства оборони, участь в АТО беруть близько тисячі жінок-військовослужобців, а загалом служать в ЗСУ близько 14,5 тисяч. Але у 2014 році державні нагороди вручили 10 жінкам, а в 2015 – 18.
Інфрастурктура Збройних сил орієнтована на чоловіків, і виключає з армії жінок із їх потребами, не дає їм можливості реалізуватися та захищати свої цінності, а відтак має змінюватися, вважають дослідниці.
Презентація та дискусія на тему жінки в армії відбудеться 30 січня у Дніпропетровській центральній міській бібліотеці. Початок о 15:00.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро