ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Дніпропетровські волонтери-психологи реабілітуватимуть бійців АТО "по-ізраїльські"

Група волонтерів психологів готова безкоштовно займатися реабілітацією бійців АТО, а також членів їхніх родин
Depo.
12 травня 2015 16:52
ФОТО: depo.ua
Дніпропетровські волонтери-психологи реабілітуватимуть бійців АТО "по-ізраїльські"
Дніпропетровські волонтери-психологи реабілітуватимуть бійців АТО "по-ізраїльські"

Про це Дніпро.depo.ua стало відомо від представників центру психологічної допомоги "Крок назустріч"

Як повідомила одно з волонтерок-психологів Лілія Луценко, усі фахівці центру пройшли спеціальні курси у рамках програми, розробленою у сівпраці з Міністерством оборони України за підтримки міжнародних інституцій. Зокрема, за основу були взята ізраїльська методика допомоги людям, які брали участь у бойових діях.

За словами Лілію Луценко, у 40% бійців із зони АТО розвивається посттравматичний стресовий розлад.

"Як показує статистика, в зоні АТО вже побувало близько 30 тис українських бійців і, на жаль, навіть за найкращими прогнозами, у 40% з них буде розвиватися посттравматичний стресовий розлад, - сказала вона. - Це бомба уповільненої дії, яка може проявитися і через півроку, і через 5 років. Тому вкрай необхідно допустити, щоб наше суспільство через 5-10 років опинилося в ситуації, коли психологічної допомоги вимагатиме набагато більшу кількість людей. Бійці ніколи не повертаються додому колишніми і це викликає певну напругу в сім'ях".

За її словами, для матерів і дружин військовослужбовців будуть проводитися групові зайняття, тому що навіть анонімно на індивідуальний прийом жінки зважуються рідко. А коли поруч знаходяться люди, в яких схожі зрозумілі проблеми, вони краще йдуть на контакт.

Головним завданням психологи вбачаються навчити членів родин бійців АТО правильно оцінювати ситуацію і не допустити зростання напруги в родині, особливо там, де є маленькі діти.