ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Дніпропетровські пляжі: марафет на швидку руку (ФОТО)

Дніпропетровські пляжі зовні готові прийняти відпочиваючих, проте під час напливу мешканців міста ідилія може скінчитися
Depo.
4 червня 2015 12:12
ФОТО: depo.ua
Дніпропетровські пляжі: марафет на швидку руку (ФОТО)
Дніпропетровські пляжі: марафет на швидку руку (ФОТО)

Влада Дніпропетровська запевняє, що зробила висновки з "курортного сезону" минулого року, усунувши недоліки і приділивши посилену увагу безпеці. Проте, якщо уважніше придивитися, це нагадує марафет на швидку руку, а дрібні деталі все ще псують загальну картину. До комфорту та повної безпеки ще далеко.

Похід на пляж Монастирського острова має надихнути вас на патріотичні думки. Великий тризуб, який світиться вночі, на верхотурі мосту, налаштовує на позитивний лад.

Дніпропетровські пляжі: марафет на швидку руку (ФОТО) - фото 1

 До речі, кілька років тому, коли шибайголови пірнали з мосту у Дніпро, міська влада обіцяла поставити тут пост, де б чергували працівники муніципальної гвардії.

Дніпропетровські пляжі: марафет на швидку руку (ФОТО) - фото 2

Ані посту, ані гвардійців немає. Щоправда попередження про заборону екстремальних розваг є.

Дніпропетровські пляжі: марафет на швидку руку (ФОТО) - фото 3

Подолавши шлях через парк Шевченка, ви опиняєтесь на міському пляжі, який прийнято вважати центральним.

Перше, що ловить погляд, - порожній пляж.

Дніпропетровські пляжі: марафет на швидку руку (ФОТО) - фото 4

Але рятувальники на свої місцях - причому не тільки на вишці, а й під нею, уважно вдивляючись у водні простори. Щоправда, не всі.

Дніпропетровські пляжі: марафет на швидку руку (ФОТО) - фото 5

В цілому слід зазначити, що міські служби намагаються утримувати пляжі в чистоті. Тим не менш, при скромній кількості відпочиваючих кидаються в очі переповнені урни, а інколи сміття плаває біля берега.

Уздовж берегової лінії і в самій воді лежать колоди і сухі гілки, подекуди присутні густі зарості очерету і пробивається крізь пісок трава. Видно залишки залізобетонних конструкцій, що нагадують про колись існуючі навіси. Плитку, якою були вимощені доріжки, засипав пісок, а місцями вона взагалі зруйнувалася.

В цілому пляж не справляє враження центрального міського. Немає навісів, лежаків, до фонтанчиків з питною водою та душових кабінок при напливі людей напевно вишикується черга. Є безкоштовні туалети, але комерсанти і тут знайшли місце для того, щоб заробити на відпочиваючих.

Дніпропетровські пляжі: марафет на швидку руку (ФОТО) - фото 6

На Монастирському острові на даний момент довжина зони для купання становить 300 метрів. Далі починається небезпечна глибина, тому в тій частині острова дозволено лише засмагати.

Біля центрального входу в пляж є дитячий майданчик, кілька навісів у вигляді "грибів", роздягальні, одна душова кабінка. Хоча було заявлено про встановлення ще й медпункту і рятувального посту.

Дніпропетровські пляжі: марафет на швидку руку (ФОТО) - фото 7

Що стосується парку ім. Воронцова, одразу хотілося б відзначити, що йти до пляжу до Монастирського острова набагато приємніше, ніж пробиратися по пересіченій місцевості в пошуках місцевого пляжу. Від проспекту ім. Газети "Правда" до адаптованої під купання та відпочинок зони берега потрібно подолати шлях крізь лісопосадку, офіційно іменовану парком. Тут немає ні паркових алей, ні мощених або хоча б посипаних щебенем доріжок - суцільні грунтові стежки для пішоходів і автомобілів. До того ж не варто намагатися виявити хоча б один вказівник, що веде до пляжу, покладатися варто тільки на власну інтуїцію.

Дніпропетровські пляжі: марафет на швидку руку (ФОТО) - фото 8

Благоустрій на території існує лише при вході в парк і безпосередньо на самому підході до пляжу - це огорожі у вигляді збитих колод і похмурого вигляду клумби. Абсолютна відсутність вуличних ліхтарів у парку говорить про те, що затримуватися до настання темряви на пляжі не варто, інакше зворотний шлях може вам подарувати масу неприємних пригод.

На Воронцовському пляжі також розташований медпункт і рятувальний пост. У східній частині є скромний дитячий майданчик, уздовж берега розташована невелика кількість навісів. У західній частині встановлені альтанки для відпочинку. Душової кабінки немає, але є відкритий душ, фонтанчики з питною водою і крани для миття ніг.

Загалом, пляжі підтримуються у чистоті, але урни стоять переповнені, біля деяких з них лежить сміття, уздовж берега розкидані колоди.

Дніпропетровські пляжі: марафет на швидку руку (ФОТО) - фото 7

Дніпропетровські пляжі: марафет на швидку руку (ФОТО) - фото 10

Тож буде цікаво подивитися на стан дніпропетровських пляжів, коли туди лине натовп мешканців міста.