ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Дніпропетровські музейники виставили на огляд християнські та іудейські святині

Основний масив експонатів (близько 400 предметів) розповідає про православ’я, католицтво, протестантство та іудаїзм
Depo.
9 червня 2015 10:25
ФОТО: depo.ua

Як пише Дніпро.depo.ua з посиланням на сайт Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д. Яворницького, у музеї відкрилася виставка під назвою "Розмаїття релігій нашого краю".

Виставка стосується конфесій, які мають історичне коріння на Дніпропетровщині і лише побіжно торкається конфесій, які нещодавно з'явилися тут. Основний масив експонатів (близько 400 предметів) розповідає про православ'я, католицтво, протестантство та іудаїзм.

Іудейські речі - тфіліни, арба панфлот, таліт, яд тощо, представлені уперше.

Основу ж виставки становить зібрана Д.І. Яворницьким колекція з 600 предметів церковної старовини є ядром сучасної музейної колекції.

Як розповіла "Вестям" старший науковий співробітник музею Алла Москалець, одним з найбільш цікавих експонатів, пов'язаних з православ'ям, є старовинне Євангеліє XVIII століття із села Романкове. За словами Алли Москалець, це величезне напрестольне Євангеліє в розгорнутому вигляді досягає в розмірах в ширину майже метра.

"Його вага близько 10-15 кілограмів. Це величезна книга, з металевим окладом, обробкою камінням. Дивлячись на неї, розумієш пієтет перед друкованою книгою, що зберігся навіть у сучасних людей. Це Євангеліє ми виставляємо на загальний огляд вперше за 15 років", - розповідала історик.