ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Дніпропетровські депутати не погодилися відповідати за міські лікарні

Рішення про передачу лікарень на міський рівень не знайшло підтримки у депутатів Дніпропетровської міськради
Depo.
3 червня 2015 15:58
ФОТО: depo.ua

Про це кореспонденту Дніпро.depo.ua стало відомо в ході другого засідання 64-ї сесії міськради.

Зокрема, другий раз в сесійній залі вже постає питання про повернення міських лікарень на баланс міських комунальних закладів.

Втім, за це рішення проголосувало лише 40 депутатів, і воно не було прийняте. Депутат Каміль Примаков прокоментував, що таким чином "депутати проголосували за реформу Януковича".

В ході обговорення декілька депутатів висловилися за передачу лікарень з обласного рівня на міський, оскільки відомо, що їх фінансування здійснюється саме з бюджету міста. Зокрема, за словами Каміля Примакова, "ці лікарні ми фінансуємо, але не контролюємо".
Також виступив депутат Олександр Македонський (раніше в.о. голови облздраву), який запевнив, що наразі не має сенсу займатися дуже затратним переоформленням, бо в Мінохорони здоров'я вже готується відповідне уніфіковане рішення, яке буде впроваджене наступного року.

Нагадаємо, що в ході пілотного проекту з реформування медицини, який проходив у Дніпропетровській області в 2011-2014 роках, надання медпослуг населенню було розділено на перший рівень, який фінансувався з місцевих бюджетів, і другий-третій - з обласного.

До першого рівня потрапили амбулаторії, до другого - консультативні поліклініки і лікарні, третього - спеціалізовані медзаклади. Проте, з цього року фінансування лікарень знов було покладене на бюджети місцевих громад.