ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Дніпропетровськ перейменують у Дніпрослав або Січеслав, - комісія

У комісії з питань зміни топоніміки, що створена при Дніпропетровській міській раді, обговорюють два основні варіанти зміни назви міста Дніпропетровськ - Дніпрослав та Січеслав, повідомив член комісії, історик Сергій Світленко
Depo.
22 червня 2015 21:58
ФОТО: depo.ua
Дніпропетровськ перейменують у Дніпрослав або Січеслав, - комісія
Дніпропетровськ перейменують у Дніпрослав або Січеслав, - комісія

Про це пише depo.ua із посиланням на "Радіо Свобода".

За його словами, варіант "Дніпрослав" містить елементи двох попередніх назв мегаполісу - "Катеринослав" та "Дніпропетровськ", що дозволяє "утвердити тяглість та спадкоємність топонімічної традиції".

Як зазначив історик, ця назва «уславлює сакральний природний об'єкт України» - річку Дніпро. Він також відзначив милозвучність похідних назв - "Дніпрославська область", "Дніпрославщина","дніпрославці".

"Утвердження нової назви "Дніпрослав" не буде суперечити скороченій, побутово-розмовній назві "Дніпро», яка набула поширення останнім часом", - вважає Сергій Світленко.

За словами історика, інший варіант назви мегаполісу - "Січеслав" - є однією з історичних неофіційних назв міста, що містить "національно-патріотичну складову й уславлює Запорозьку Січ". Зародившись під час визвольних змагань 1917-1921 років, термін був відроджений за часів горбачовської "перебудови" і набув популярності за незалежної України.

"Нині ця назва набула нового звучання за умов участі мешканців нашого краю в антитерористичній операції на сході України", - сказав фахівець.

Як варіанти, за словами Сергія Світленка, також обговорюють назви "Дніпро", "Кодак", "Новий Кодак" та інші.

У квітні Верховна Рада ухвалила закон про засудження комуністичного й нацистського тоталітарних режимів, у травні його підписав президент Петро Порошенко. За законом, зокрема, мають бути перейменовані обласні центри Кіровоград та Дніпропетровськ.