Де ми, а де геї: Як у Дніпрі Філатов виховував депутатів на останній сесії

Мер Дніпра показово гнівався не депутатів, щоб не розслаблялися. Але при цьому задоволений миром та спокоєм у стінах міськради.

Де ми, а де геї: Як у Дніпрі Філатов вих…

У Дніпрі відбулася остання у цьому році сесія міської ради. Оскільки вона носила технічний характер, як висловився міський голова Борис Філатов, то закінчилася швидко. Але не обійшлася без цікавинок.

Зокрема, депутати раптово дізналися, що минулого разу ухвалили лише один том "страшної" комплексної транспортної схеми міста, тому довелося виправляти ситуацію. Крім того, дали згоду на закупівлю чотирьох евакуаторів для боротьби з "клоунами" на вулицях міста, і повернули у комунальну власність недобудований готель "Парус". При цьому міський голова підтвердив готовність підірвати будівлю. "Деяким гарячим головам не терпиться підірвати довгобуд. Усе це буде. Але тільки після того, як ми у судах вирішимо усі справи з колишніми власниками. Домовлятися з ними ми не будемо", - сказав Філатов, зазначивши, що йому пропонували купити будівлю.

Взагалі Філатов сповна використав сесію для "виховання" депутатів. Його збурило те, шо низка присутніх почали порушувати питання, які не пов'язані з діяльністю територіальної громади, або не обговорювалися в комісіях. Було відчутно, що міський голова незадоволений проявами порушення дисципліни у більшості, коли понад рік все йде гладко. Тому ці прояви він намагається блокувати одразу.

Так, коли депутат Анжеліка Пилипенко зачитала депутатський запит про те, що облгази чинять свавілля, він натякнув, що цей запит не буде мати практичного застосування. "Ми можемо проголосувати за цей запит і навіть направити кудись якесь звернення, але нас все одно ніхто не послухає. Я категорично проти усіляких звернень до Президента України, прем'єр-міністра і так далі, проти підтримки чи засудження якихось дій. Одна міська рада засуджує видворення Саакашвілі, інша засуджує затримання його на кордоні, в Івано-Франківську взагалі депутати борються з геями. Де ми, а де геї? Може у цьому залі хтось і має до цього відношення, але це не наша задача", – заявив Філатов.

Під час розгляду земельних питань Філатов натякнув, що йому не подобається тенденція, коли багато землі виділяються релігійним організаціям. "Я вважаю, що настав час припинили це соціалістичне змагання серед конфесій з землевідводів, тому що це перетворюється на фарс. До мене приходять і кажуть: "Ви тій конфесії дали дозвіл, а нам не дали". До того ж, питаєш в тих людей, яким вже виділили землю, чи є в них кошти на будівництво храму, вони здіймають руки до неба: "Бог допоможе". Давайте згортати цю практику", – сказав Філатов.

При цьому міський голова Дніпра висловив сумніви щодо необхідності виділення землі церквам тепер вже колишньої УПЦ КП у зв'язку з отриманням автокефалії, щоб потім не виникли питання з переоформленням документів. Але зрештою це питання вирішили не блокувати.

Насамкінець Філатов натякнув поліції, що бардак з ялинковими базарами на вулицях міста треба припиняти. Зокрема те, що ялинками закидали навіть пам'ятник жертвам Другої світової війни на лівому березі. "У нас в місті завжди буває дві епідемії – одна кавунна, а інша ялинкова, – проіронізував міський голова. – А у проміжку картопляна, коли торгують з машин. Я не можу дати доручення поліції припинити цей безлад, але міськрада має право заслухати доповідь правоохоронців, і тоді ми почуємо відповіді. Не знаю, чи задовільнять вони депутатів і територіальну громаду".

Так чи інакше, але після сесії Філатов не приховував, що задоволений роботою міськради у році, що минає. Бюджет ухвалений, політичне море спокійне, а все інше – робочі процеси.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook