Чому пропутінський посіпака досі влаштовує провокації у Дніпрі
Святкування 9 травня у Дніпрі пройшло мирно за виключенням одного показового інциденту
Станом на середину дня поліція Дніпропетровщини відзвітувала, що заходи до Дня пам'яті і примирення проходять без порушеннь громадського порядку. Було виявлено чотири факти використання забороненої символіки, один чоловік, не маючи дозволу, намагався пронести травматичний пістолет на захід - ось, в цілому, і всі порушення. Втім, до поліцейських звітів не потрапив інцидент, який має більш політичне забарвлення, ніж кримінальне.
Напередодні 9 травня і поліція, і місцеві посадовці виступили з закликами про необхідність толерантного ставлення один до одного під час заходів. Колони від різних політичних сил розвели у часі, забезпечили безпрецедентні заходи безпеки із залученням тисяч правоохоронців. У Дніпрі навколо пам'ятника Слави встановили кордон з поліції, Нацгвардійців, курсантів університету внутрішніх справ.
Як завжди після офіційної частини з покладанням квітів, ветеранами, чиновниками, послідувала черга АТОвців, ветеранів афганської війни, представників різних партій і організацій.
Примітно, що минулорічні криваві сутички, організовані у штабі "Опоблоку", не спинили нардепа Олександра Вілкула знов використати партійну символіку у день вшанування жертв Другої світової війни.
Щоправда, у менших обсягах. На додачу так званий "Марш миру" з портретами ветеранів пройшов під співи "Катюші", але без інцидентів. А ось одразу після цього і почалася справжня провокація, організована "славнозвісним" керівником організації "Союз офіцерів" Віктором Марченком.
Його прихильники силою проштовхалися крізь кордон поліції з величезною зеленою зіркою і пішли покладати її до пам'ятника Слави.
Цей "персонаж" громадського життя Дніпра у 2014 році кликав "руську весну" під російським триколором і називав Дніпро "південною столицею Російської імперії". До 2018 року Марченко з нечисленними прихильниками продовжували проводити акції з використанням радянської символіки. Щоправда, у 2017 році суд заборонив діяльність організації "Союз радянських офіцерів". Це не завадило Марченку очолити "Союз офіцерів" і продовжувати через власний сайт і соцмережі звертатися до прихильників "уважаемые товарищи" і підписуватися "Союз советских офицеров".
Хоч Марченко на своїх Інтернет-сторінках і оголошує збір коштів на проведення акцій і сплату судових зборів, сам він їздив на дороговартісному джипі, а для одного із заходів зняв величезну залу у Будинку профспілок. Тобто є підозри, що фінансова підтримка йде не тільки від членських внесків його організації.
4 травня 2018 року від Дніпровської міськради був поданий позов до суду щодо заборони участі громадської організації "Союз офіцерів" у масових заходах. Втім, і суд першої інстанції, і апеляція дозволили "офіцерам" цю участь.
На запитання, хто має зупинити такого правокатора як Марченко, правоохоронці поки не знаходять відповіді. Тим часом він ходить у військовій формі радянського зразка, і, користуючись безкарністю, прориває кордони поліції з п'ятикутною зіркою під вигуки своїх прихильників: "М*ент поганий, здохни".
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро