Екс-губернатор та "опоблоківець": Хто такий Колесников, якого хоче посадити Луценко

Народний депутат від "Опозиційного блоку" має шанси не досидити свою першу каденцію у Верховній Раді

Екс-губернатор та "опоблоківець": Хто та…

В п'ятницю генеральний прокурор України Юрій Луценко вніс до Верховної Ради подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата Дмитра Колєснікова.

Останні роки Колесніков завжди перебував у тіні свого "патрона" – Олександра Вілкула. Корінний криворіжець, він був і залишається членом "кривбасівської" команди "промислового лобі" Рината Ахметова. Саме на ахметівському Центральному ГОКу кар'єра молодого інженера Колєснікова пішла вгору. "Зірковим" для нього був 2006 рік: спочатку він став виконавчим директором ЦГОКу, потім його призначили заступником міського голови, "регіонала" Юрія Любоненка, і цього ж року "влаштували" першим заступником міністра промислової політики України. У 2007-2010 роках Колесніков обирається до Верховної Ради від Партії регіонів, а з приходом до влади Віктора Януковича очолює Міністерство промполітики (2010-2012 роки).

У 2012 році, коли Олександра Вілкула з посади голови ДніпроОДА перевели до уряду Миколи Азарова, його місце посів Дмитро Колєсніков. Він продовжив політику "жорсткої партійної вертикалі" і працював пліч-о-пліч з головою облради, другом Вілкулів, Євгеном Удодом. Втім, "правити" областю йому вдалося лише до початку 2014-го. Запам'ятався він тим, що саме за його губернаторства у січні 2014 року під стінами ДніпроОДА "тітушки" разом з міліцією вчинили кривавий розгін "євромайданівців". Щоправда, після Революції Гідності справу про розгін завели на керівників облради, а Колєснікова на посаді голови облдержадміністрації змінив Ігор Коломойський.

Восени 2014 року Колєсніков обирається до ВР від "Опозиційного блоку". Вже на початку нової каденції він, виступаючи з трибуни і розповідаючи про кредити МВФ, обмовився, назвавши українців "радянським народом".

Колєсніков – один з найбільш "старанних" депутатів фракції "Опоблок" у ВР: постійно відвідує засідання і голосує в унісон з колегами по партії. Так, у грудні 2016 року він не голосував за визнання Голодомору геноцидом, у жовтні 2017 року разом з фракцією не голосував за медреформу.

Щодо висунутих Генпрокуратурою проти Колєснікова обвинувачень про "відчуження об'єктів нерухомості - виробничого та лабораторно-побутового корпусу державного підприємства "Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут трубної промисловості ім. Я.Ю. Осади" у Дніпрі загальною площею майже 7 тис. кв. м", то історія ця дуже давня. Ще у 2013 році у місті спалахнув скандал з 96 вкраденими з комунальної власності об'єктами нерухомості. Тоді головні обвинувачення лунали у бік відомого "спеціаліста" з питань майна, тодішнього депутата міськради Геннадія Гуфмана - з кінця 2017 року він активно "світиться" у рекламі дніпровського осередку партії "За життя" Вадима Рабіновича.

У 2013 році корпуси інституту, який займався виробництвом стволів реактивних систем залпового вогню "Град", "Смерч", "Ураган" та систем охолоджування головок самонаведення ракет, було відчужено з державної власності шляхом приватизації на користь приватних підприємств. Майно інституту вже повертали до комунальної власності, проте наприкінці 2014 року Дніпровська міська рада повторно віддала його приватним підприємцям. Тобто справа дуже заплутана, а через брак інформації про перебіг розслідування - тим більше. У підсумку не зовсім зрозуміло, яку роль у цих процесах відіграв саме Колєсніков, але, як то кажуть, "прокурорським" відніше.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme