Особистий секретар: Скільки триватиме затишшя в мерії Філатова

Обрання секретарем міськради відданого мерові Олександра Санжари є відображенням останніх політичних змін у міськраді

Особистий секретар: Скільки триватиме за…

На сьогоднішньому пленарному засіданні міськради більшість депутатів з першої спроби обрали секретарем запропоновану мером Філатовим кандидатуру Олександра Санжари. Те, що мер, маючи першочергове право висувати свого кандидата, озвучить найбільш наближену і віддану собі людину, не сумнівався майже ніхто.

"Давайте оберемо секретаря, який влаштовував би всіх, який не буде створювати групи впливу, інтригувати. Одного з найбільш довірених моїх людей, який мені, як син - Олександра Санжару", - сказав Філатов.

Через те, що процес обговорення кандидатур напередодні сесії велася виключно кулуарно, інтрига для громадськості полягала в тому, чи дійде справа до висування кандидата від депутатів, яким, за давніми розмовами у кулуарах, міг стати екс-опоблоківець, а нині - позафракційний Михайло Глікман.

Як і Санжара, Глікман є "людиною системи", а не окремою політичною одиницею. Коли на попередній сесії він вийшов зі фракції "Опоблоку", але залишився позафракційним, багато хто вважав саме його ймовірним кандидатом на посаду секретаря. А Філатов, у разі його обрання, міг би хизуватися зберіганням балансу інтересів і позбавився б докорів у "кумовстві" або ж "клановості".

Відомо, що багаторічна співпраця Філатова з Санжарою розпочалася ще півтора десятки років тому, ще з часів, коли Санжара був студентом, а Філатов - викладачем. Він неодмінно слідував за "шефом" спочатку у супроводі бізнес-інтересів Філатова, згодом - по сходинках його політичної кар'єри - у апараті ДніпроОДА, помічником народного депутата, і, нарешті, з 2015 року, на посаді заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів, керуючим справами виконавчого комітету міської ради, одночасно пройшовши до міськради від партії "Укроп".

Презентуючи свою програму, кандидат на посаду секретаря міськради Санжара заявив, що нібито зовсім не рветься ставати "головним депутатом", а якщо так і станеться, то фактично він буде продовжувати виконувати звичну йому роботу - "страхувати і дублювати повноваження секретаря міськради", вичитувати документи, втім, вже без права підпису фінансових паперів. І навіть не змінить кабінету, де зараз працює. Після фрази Санжари: "у корупційних схемах за два роки, слава Богу, не засвітився", у залі пробігся смішок.

Тож, у результаті голосування 52 депутати віддали голоси "за", 1 - утримався і 6 висловилися "проти". Такі результати наявно засвідчили, що "офіційна" опозиція до мерської більшості у вигляді "Опоблоку" і "Громсили" і інших окремих депутатів взяла своєрідний "тайм-аут" у одвічній політичній боротьбі з очільником міста.

На початку жовтня більшість міськради укріпилася у своїх позиціях настільки, що, ймовірно, "воювати" з мером стало менш конструктивним, ніж домовлятися, тим більше у світлі активного формування бюджета наступного року, який зараз кипить у мерії. Фракція "Опоблоку", яка останнім часом скоротилася удвічі, з одночасним утворенням фракції "За життя" може свідчити про майбутні політичні пасьянси, втім, зараз це неактуально.

Вперше за два роки сесія міськради не виглядала, як циркова політична арена зі взаємними обвинуваченнями, відверто хамськими висловлюваннями і непристойними "подарунками".

Більше того - міський голова позитивно відреагував на пропозиції представників опозиції і навіть натякнув, що надасть їм можливість отримати місця не тільки у комісії з депутатської етики, де вони всі перебувають, а й у інших. Втім, цей жест "доброї волі" навряд чи надасть потужних політичних дивидентів для "опозиціонерів", адже вони не мають впливу у виконавчих органах міськради і не входять до депутатської більшості.

Позбувшись негативу, пов'язаного з інфраструктурними скандалами сімейного бізнеса попереднього секретаря В'ячеслава Мішалова, Філатов після двох буремних років нарешті занурився у "теплу ванну". Втім, очікувано, що це "затишшя" тимчасове, і обрання "філатовського" секретаря ще обов'язково колись згадається як намагання ним "узурпувати владу" у міськраді.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme