ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Чиновники Дніпропетровської ОДА обіцяють гемодіалізним хворим ліки невідомо коли

Представники департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської ОДА визнали нестачу ліків, проте звинувачують у цьому Міністерство охорони здоров’я
Depo.
14 травня 2015 13:17
ФОТО: depo.ua
Чиновники Дніпропетровської ОДА обіцяють гемодіалізним хворим ліки невідомо коли
Чиновники Дніпропетровської ОДА обіцяють гемодіалізним хворим ліки невідомо коли

Як повідомила Дніпро.depo.ua заступник голови департаменту охорони здоров'я Дніпропетровської ОДА Вікторія Михайлова, проблема з нестачаю ліків для хворих, яким потрібен гемодіаліз, дійсно існує, проте вина в цьому Києва.

"У нас сьогодні в області 216 людей, які проходять хронічний гемодіаліз. Вартість цього "задоволення" для області становить 56 мільйонів гривень. Сюди ж входять і 93 людини, які отримують перинатальний гемодіаліз, - зазначила вона. - У зв'язку із зростанням долара вартість препаратів збільшилася в два-три рази. Тому за рахунок обласного бюджету на 2015 рік область покриває всі витрати на забезпечення витратними матеріалами, надіалізаторами".

За її словами, препарати, які повинні були підтримувати електропоез у цих людей, мали закуповуватися за кошти місцевих бюджетів і за рахунок централізованих поставок з Міністерства охорони здоров'я.

"На сьогодні склалася така ситуація, що на ряд препаратів тривалого терміну дії, які отримували пацієнти, не була задекларована оптова ціна на сайті міністерства. Тобто ці препарати не могли бути куплені за бюджетні гроші. У зв'язку з цим департамент охорони здоров'я поставив це питання перед Києвом, перед святами були переговори з міністерством, і вчора вийшов наказ МОЗ, де була задекларована ціна на ці ліки".

Проте Вікторія Михайлова зазначила, що не знає, коли саме зможуть отримати ліки хворі, бо потрібно ще провести процедуру закупівлі, а потім ліки мають ще привезти до Дніпропетровська.

Як раніше повідомляв Дніпро.depo.ua, сьогодні хворі у кількості 15 осіб перекрили рух на проспекті Карла Маркса, а через дві години самі пішли з місця подій.