Чим жила Україна: "Замінування" з-за Уралу, дітлахи в міськраді та щастя для моржів

Наша країна настільки велика, що жителі одного регіону часто не знають, чим живуть їхні сусіди

Наталія Литвинова
Журналіст відділу «Життя» і ведуча блогу Depo.Кухня
Чим жила Україна: "Замінування" з-за Ура…

Цьогорічна осінь на прощання хоч і підморозила країну, але розслабитись українцям не дає політична ситуація. Про те, як минув тиждень - в дайджесті Depo.ua

Київ

Активно працювали на тижні депутати Київради.І так, і сяк намагалися проголосувати за задоволення чергових апетитів столичних забудовників, але щось не склалося. Натомість депутати несподівано зробили добру справу: вони розірвали скандальний договір орeнди зeмлі на Андріївському узвозі, 14-16. Обговорюючи це рішення, в Київраді дійшли висновку, що орeндар зeмлі брeхав киянам і міській владі. Мовляв, коли забудовник казав, що призупинить будівництво, він насправді продовжував будувати свій готeль. Тому знахабнілим ділкам вказали на двері. Аби тільки прибрали за собою.

Чого лише не буває на засіданнях Київради. І мікрофони вимикали, і бились, і штовхались. Але не безпозитиву. Деякі активісти, що приходять на засідання міськради, бeруть також із собою дітeй. Малеча з планшeтами бігає кулуарами, певно, вчиться стрімити.

На Софійській площі зводять новорічне містечко. Скоро там яблуку не буде де впасти від морозовитривалих туристів та киян. На площу вже привезли і підставку для монтажу ялинки вагою понад 30 тонн. Проте якою буде ялинка цього року – живою чи штучною, поки не відомо. Скоріше за все, штучною. Організатори новорічних забав остаточно ще не вирішили.

Хто не боїться морозів, так це столичні комунальники. На дворі хоч дощ, хоч сніг – вони, знай, роблять свою роботу. Минулого тижня вони демонтували 27 незаконних тимчасових споруд. Що, втім не дає гарантії, що, зникнувши, МАФи не "виростуть" знов, але в іншому місці.

Донбас

Українські піхотинці практикують нову тактику використання БМП. Ідея в тому, щоб використовувати бойові машини піхоти як самохідну гармату. Калібр "бехи", яка з відведенням важкого озброєння стала основною вогневого міццю, дозволяє вражати дуже серйозно.

У Покровську міркують над варіантами пам'ятника Тарасу Шевченку, який зводитимуть на площі Шибанкова. Скульптор Петро Антип представив варіанти пам'ятника, де Шевченко заввишки 2,2 метри стоїть зі спокійним виразом обличчя, але при цьому має здаватись, що у поета є крила. Інший варіант – це коли Шевченко сидить, а навпроти нього є стілець, куди зможе сісти кожен бажаючий.

Поки увага світу прикута до ситуації на Азові, чорні копачі вугілля знай собі, не сплять. Неподалік шахти "Курахівська" виявлено та задокументовано факт незаконного видобутку вугілля. Слідство триває.

Львів

Відтепер туристи Львова і самі львів'яни зможуть побачити, якою була кухня, де обідав Іван Якович Франко. У Домі Франка у Львові відкрили експозицію "Кухня родини Франків". Музейники вважають, що саме кухня в домі є тим місцем, де найчастіше любить збиратися сім'я, бо там зазвичай тепло і затишно. Окрім побутових речей родини Франків в експозиції музею є унікальні речі, що колись були на кухнях Галичини наприкінці XIX – початку XX століття, різне кухонне начиння минулої епохи, родинні реліквії друзів музею.

Який же Львів без величезної ковзанки в центрі міста! ЇЇ традиційно змонтували під вікнами Садового. Морози чи сніг не лякають львів'ян та туристів – на ковзанці бувають навіть "години пік", коли бажаючих кататись надто багато. Цьогоріч вона працюватиме аж до 11 березня. Так що можна на ковзанці наковзатись досхочу.

Харків

У Харкові підприємству виписали штраф за рекламу із напівголою жінкою. На рекламі в метро була зображена жінка, а підпис був наступним: "Она ждет тебя… б/у компьютерная техника из Европы". Креативним рекламодавцям на замітку: таке "творіння" має ознаки порушення ч. 3 ст. 7 та ч. 1 ст. 8 Закону України "Про рекламу".

Виявляється, людей, яким нема що робити, багато. Такі люди є авторами повідомлень про замінування та інших дурниць, а будь-які політичні загострення в країни дають жартівникам ковток натхнення. Лише на Харківщині щотижня надходить близько 700 дзвінків про замінування аеропортів, вокзалів, офісів приватних і державних фірм, ринків, приватних будинків. Перевірки далі цікаві результати: жартівники, здебільшого, телефонують з-поза Уралу, з Курська, з Воронежа через спеціальні системи. Така от картина буднів.

Та є і хороші новини у Харківському регіоні. На благодійному аукціоні на користь волонтерів фронтової медичної служби зібрали майже 1 мільйон гривень. Найдорожчим лотом виявилась картина Гамлета Зіньківського - при стартовій ціні в 15 тис. гривень її продали за 220 тис. грн. Медики навіть не очікували на такий подарунок з неба!

Дніпро

Центр Нікополя під час масштабної реконструкції вирішили встелити рулонною травою. У супер-сучасного газону навіть буде гарантійний строк до трьох років. Тож якщо якісь рослини не приймуться, то підряднику доведеться міняти їх за власний рахунок.

Із болота – в річку. Це про долю річки Мокра Сура, яка (якщо її вчасно не почистили, – Ред.), перетворилась би на болото, а, можливо і всохла б. Загалом проточність відновили на 23 кілометрах водної системи. Ця грандіозна робота також допомогла вирішити проблему підтоплень у будинках у 1500 місцевих мешканців села Аполонівка.

Компанія Firefly Aerospace, що має у Дніпрі науково-дослідницький центр, була обрана NASA партнером для розвитку місячної програми. Для розвитку цього проекту обрано дев'ять компаній із головними офісами у США. Розвитком місячної програми NASA створює передумови для польоту людини на Марс. Можливо, настане час і на Марс можна буде потрапляти без складнощів, приміром, як п'ятничною електричкою з Києва до рідного дому.

Одеса

В Одесі, гуляючи вулицею Грецькою, можна подивитись колекцію унікальних листівок: "Курортна Одеса: філокартичні свідоцтва колишніх епох". Виставку зібрав історик Андрій Карнтов і присвятив одеським курортам Куяльнику і Хаджибею. Головна ідея – це показати, як змінювалося з часом рекреаційне значення одеського берега Чорного моря: від перших купалень до оздоровниць.

Ще в Одесі подумують про капітальний ремонт перехрестя проспекту Небесної Сотні та Шкільного аеродрому, а також перехрестя вулиць М'ясоєдовської та Прохоровської. Що дійсно потрібно – це оптимізувати автомобільний рух і замінити трамвайні рейки.

Запоріжжя

Сніг та мороз ще більше додають енергії любителям екстриму. Наприклад, запорізькі веслувальники початок зими зустрічатимуть символічним марафоном: на байдарках та SUP-дошках стартують з кемпінгу "Сагайдачний" до Вищетарасівки, а потім знов повертаються до "Сагайдачного". Плисти будуть 100 км, а здолати відстань планують за 18 годин.

Рання зима – це також неабияке щастя для моржів. На цих вихідних вони відкривають сезон своїх купань та запливів і кличуть всіх любителів холодної води приєднуватись до компанії.

Мешканцю міста Пологи Валерію Дорохову так полюбився вокзал, що він змайстрував його мініатюрі. Майстер працює у будинку дитячої та юнацької творчості керівником гуртка технічного моделювання "Військово-історична мініатюра". Тож пан Валерій показав учням приклад, як з фанери та паперу можна зробити витвір мистецтва.

Закарпаття

Під час вшанування жертв Голодомору в Ужгороді стався скандал через монумент "Свіча пам'яті". Чого-чого, а саме такого монументу люди ніяк не чекали. Те, що побачили ужгородці на набережній у центрі міста, на місці, визначеного для скульптури, шокувало. І налякало. В Закарпатській ОДА на хвилю обурення відреагували швидко. Заступник Геннадія Москаля Ярослав Галас зазначив, що те, що було в проекті, і те, що в результаті встановили, м'яко кажучи, сильно різниться. При цьому додав, що деякі проекти були гіршими. Правда, демонтують пам'ятник чи ні – покаже час.

Над закарпатським Береговом нависли сині та білі парасольки. Так в місті готуються зустрічати Новий рік. Хоча для доповнення святкової картини варто було б поміж парасольками поприкріпляти надувні ялинки.

В Ужгороді презентували нове промовідео, де вдало показали історичний, архітектурний, природний, ландшафтний кінопотенціал Закарпаття і Ужгорода загалом. Коротеньке відео вмістило і дорослі поцілунки і дитячі емоції і безкраї краєвиди. Вийшло зворушливо.

Вінниця

Приміське селище Десна приєдналося до Вінниці так утворилась Вінницька міська об'єднана територіальна громада. Також депутати проголосували за початок реорганізації Деснянської селищної ради шляхом приєднання до Вінницької міської ради. На додачу Десні пообіцяли нову інфраструктуру, розвиток та соціальну підтримку – тож варто за цим слідкувати, бо обіцянки прийнято підтверджувати діями.

Одинадцятирічна вінничанка Дарина Красновецька заспівала на Дитячому Євробаченні у Мінську пісню Say love та виборола четверте місце. Перше місце посіла співачка з Польщі, друге й третє - представники Франції й Австралії. Але, судячи з фото, юна українка на сьомому небі навіть від четвертого.

Відзначились і вінницькі студенти, які здобули "срібло" за робота "Скорпіона" на міжнародних змаганнях з мобільних робототехнічних систем Earth Rover 2018 у Кишиневі. Жоден інший робот, представлений на конкурсі, не мав 8-ми функцій, лише вінницький. Хлопці знали, що є категорія мінімальні затрати, тому мали на меті здешевити свій винахід, по-максимуму. "Скорпіоном" можна керувати на відстані до 2 кілометрів. Він може здійснювати телеметрію — віддалене вимірювання. Винахід має датчики температури, вологості, освітленості, якості повітря і датчик вогню. Ще у нього є маніпулятор - рука, якою він може "брати" якісь предмети. Ще "Скорпіон" розумний, бо може невелику перешкоду, яка виникає на його шляху, відсунити та їхати далі.

Кропивницький

У Кропивницькому мер міста Андрій Райкович дав "нагоняй" водіям сміттєвозів, які ганяють містом на високій швидкості. За словами очільника, деякі водії їздять, наче на завадівській трасі. Ще Райкович додав, що сміттєвоз – це не "швидка допомога" і не "поліція охорони", а "перегони" на дорозі для комунального транспорту – це не найкраща ідея.

Несподівано на тижні ледь присипана снігом колія на Кропивниччині пожовтіла. Через аварію за участю вантажівки на рейки висипалось 20 тонн кукурудзи. Ймовірно, причиною такої аварії була зламана деталь причепу. Але яке це вже має значення, коли пара десятків тонн зерна лежить на землі.

Полтава

Звідусіль українців запевняють, що цьогорічна зима пройде без транспортного колапсу. Полтаву теж не лишили осторонь підбадьорюючих обіцянок. Дорожники кажуть, що для нормального проїзду на автодорогах державного значення заготовлено понад 20 тисяч тонн фрикційних матеріалів та майже 5 тисяч тонн технічної солі. Головне, аби ці заготівлі були вчасно використані, бо погода – дівчина примхлива, може зненацька чогось натворити.

Останнім часом на сесіях Полтавської міськради геть не сумно. На останньому засіданні соратники скандального екс-радника голови МВС Іллі Киви вмикали звуки сирен, вигукували, що "Такого маразму не було навіть при Мамаю", - все для того, аби секретар міськради Олександр Шамота вийшов до людей, які зібрались під стінами будівлі. Аби чого не вийшло, за порядком на сесії слідкували охоронці при повній амуніції.

Та депутатам вдалось нормально попрацювати. Зокрема, виділили гроші на знесення скандальної прибудови до кінотеатру Котляревського, ввели заборону на здійснення благодійних внесків у лікарнях та пообіцяли виділити більше коштів на демонтаж незаконних кіосків. Більше читайте на Depo.Полтава.

Хмельницький

Є одне село на Хмельниччині, в яке, потрапивши, відчуваєш, що перенісся на кілька століть назад. На Старокостянтинівщині відроджують унікальний розпис, основними елементами якого є птахи, рослинний орнамент та зубчатий малюнок. Переважають зелений, червоний, жовтий та синій кольори. Люди розмальовують фасади житлових будинків, адміністративні будівлі, автобусні зупинки і зупинятись не збираються.

Тим часом на Хмельниччину у рамках робочого візиту завітав президент. Під час зустрічі зі студентами Хмельницького національного університету Порошенко запропонував заспівати гімн. Вийшло акапельно і дуже ефектно.

Тернопіль

У Тернополі вже стартував традиційний міський конкурс на кращий макет Різдвяної шопки. Шопка (для тих, хто забув – Ред.), зазвичай зображає вифлеємську стайню в ніч Різдва Христового. Конкурс різдвяних шопок триватиме у Тернополі до 14 січня, після чого оберуть кілька найкращих композицій, переможці яких отримають гарні призи.

Ще у Тернополі відкривають "Файне зимове містечко". Тут буде і офіс Святого Миколая, і стіна мрій, і будинок льодових фігур, і 40-метрова ковазанка та різноманітні атракціони, для повного куражу – ковзанка. Куди ж без неї!

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme