Чим жила Україна: "Зачарований" тротуар, ревіння оленів та велетенські гриби на вечерю

Наша країна настільки велика, що жителі одного регіону часто не знають, чим живуть їхні сусіди

Наталія Литвинова
Журналіст відділу «Життя» і ведуча блогу Depo.Кухня
Чим жила Україна: "Зачарований" тротуар,…

Українців на тижні "вхопили за вуха" перші морози, додали мороки і політики зі своїми суперечками в Раді – все ж таки, "закрутилась" політична осінь. Детальніше про цікаве – у дайджесті Depo.ua

Київ

Іноді бювети виручають киян, але не кожен бювет безпечний. Після нещодавніх перевірок виявилось, що у 36 столичних бюветах перевищений вміст шкідливих для здоров'я людини речовин. На додачу повний "букет" шкідливих елементів у деяких бюветах доповнює кишкова паличка. Тож краще купувати воду, або фільтрувати, аніж бюветам довіряти.

Восени масово утеплюються кияни, а разом з тим дехто утеплюють дерева. У столиці неподалік Житнього ринку помітили дерева, креативно обмотані різнокольоровими нитками. Одразу видно, що в такий декор кияни душу вклали, бо так красиво стовбури "з ніг до голови" за п'ять хвилин не обмотати.

Донбас

Місцевому краєзнавчому музею Слов'янська передали довжелезний старовинний меч. Артефакт, до речі, реставрували у київському історичному центрі, а у церемонії передачі реліквії взяв участь міністр культури України Євген Нищук.

Тим часом з Мінських переговорів вибув другий президент України Леонід Кучма. Мартін Сайдік від імені Тристоронньої контактної групи подякував Кучмі за внесок у Мінський процес і за мудрість. На цьому і розійшлись.

З корупцією хоч і не просто боротись, проте різні корупціонери потроху ловляться – як старі так і молоді. На тижні в "ЛНР" піймали чи не найстарішого "корупціонера" - 80-річного профессора колишнього педагогічного університету ім. Шевченка. Як виявилось, чолов'яга систематично завищував собі кількість відпрацьованих годин, через це "зайвої зарплати" в нього набігло на кругленьку суму.

Львів

Львів на те і Львів, аби своїм неповторним стилем вражати всіх, хто звик до штучності асфальту замість бруківки. І, живучи у центрі, варто дотримуватись правил. Нещодавно кілька містян, які замінили у своїх квартирах дерев'яні вікна на пластикові, сплатили штрафи. За одне замінене вікно карають на 850 гривень. Сума хоч і не захмарна, проте не дуже приємна, бо ж зі своїх.

На дворі жовтень, а львівським шахтарям повертають борги за серпень. На тижні на рахунки ДП "Львіввугілля" надійшло близько 22 млн гривень від реалізації вугільної продукції, і цього вистачило лише аби виплатили 43% заробітної плати за серпень. Лишається лише "зняти шапку" та вклонитись сталевому терпінню українських шахтарів.

Похвалились і у львівському аеропорті імені Данила Галицького. У січні-вересні аеропорт "Львів" збільшив пасажиропотік на 46,6% до 1,2 млн пасажирів у порівнянні з таким же періодом минулого року. Міжнародними рейсами скористалися 1,048 млн пасажирів (що на 51,6% більше, ніж за аналогічний період 2017 року), внутрішніми - 157,1 тисячі. Що ж, навіть неозброєним оком видно любов до Львова іноземців.

Дніпро

На хвилі масштабного ремонту доріг чого в країні не побачиш. З'являються навіть креативні тротуари. У Дніпрі на Тополі-2 – це такий район – зробили новий тротуар, який вражає громадян хвилястою поверхнею. Містяни називають це місце зачарованим, бо асфальт сюди клали тричі. Спочатку знімали, бо згадали про дощову каналізацію, потім ще про щось згадали. Але "хвилястість" – справа рук не тих, хто клав асфальт, а тих, хто робив тротуар: ділянки, розташовані нижче, облаштовані так для людей із обмеженими можливостями було комфортно заїхати до під'їзду. Містяни кажуть, що взимку саме на цій ділянці буде особливо весело.

Час тече, і автомобільні кортежі на весіллях стають не цікавими. Зараз молодята вибирають або БТРи, або коней або навіть велосипеди, аби креативно та з епатажем "підкотити" до РАЦСу і вразити всю вулицю. Олександру і Марині з Царичанки, які приїхали на військовій техніці, це вдалось: і перехожих вразили, і в новини потрапили.

У Миколаївській об'єднаній громаді Петропавлівського району поставили за мету перетворити гору на патріотичний туристичний об'єкт. Тут встановили найбільший залізний Герб в країні (розмір 4,5 метра на 3,5 метра). На цій горі збираються влаштувати такий собі "міні-Буковель" і, на додачу, хочуть викласти ще більший герб України, але вже з декоративного дерева.

Одеса

Живуть люди на Одещині, наче у кіно. Нещодавно тут стався масштабний зсув ґрунту. Поки що загрози для навколишніх будинків немає, але територію взялись вивчати фахівці, які невдовзі мають дати висновок, чого далі чекати від землі, яка взялася йти з-під ніг.

Жінки в Одесі ламають стереотипи класичних злочинних угрупувань: тут банда під керівництвом 28-річної дівчини обікрала павільйон на промринку. На рахунку злочинців – шість фактів обкрадань, а спеціалізувались вони на сумках та рюкзаках. Загалом "наробили" на 606 тисяч гривень. Ще й реалізовували крадене.

У Кілійському районі Одещини збирають місцеве "біле золото" – рис. Цьогоріч рисові господарства мають зібрати врожай з 4185 гектарів, що трохи менше, ніж у минулому. Але урожайність більше на 0,2 центнера - 55,3 центнерів з гектару. На фото – один з рисових ланів Одещини, на якому досі пораються з врожаєм.

Харків

На сайті харківської мерії з'явилась петиція з проханням до керівництва шкіл у відкритому доступі надавати інформацію про громадян, які обійняли посади охоронців у навчальних закладах, і про їхні обов'язки. Також батьків цікавить, чи є правомірною заборона охоронця зайти в школу дитині, якщо вона запізнилася і змушена стояти урок на вулиці. Запізнення запізненнями, але карний метод стояння на вулиці видається надто жорстоким.

У Харкові бізнесмен "попав" аж на 5 тисяч гривень за порушення антитютюнового законодавства. Реклама його закладу містила зображення запаленої цигарки, а згідно закону реклама товарів або послуг не повинна містити зображення тютюнових виробів або процесу паління. Отака "засада".

Запоріжжя

Дорослих часто "тягне" в дитинство. І якщо так хочеться пірнути у фонтан, то не варто стримуватись у такому бажанні. Днями мелітополець влаштував полювання за "щасливими" монетами, які на щастя кидають мешканці міста у фонтан. Чоловік роздягся до білизни і збирав гроші з дна фонтану, а перехожим було байдуже.

"Фух!" – зітхнула з полегшенням бригада вибухотехніків після того як черговий підозрілий пакет в одному з банківських відділень виявився пакунком з хлібом та кепкою. Вміють же пенсіонери банкірів та вибухотехніків страхати.

На подвір'ї мешканця Бердянська поблизу кущів смородини виросли гігантські їстівні гриби. Їх розміри вразили: один з двох грибів важив 1,7 кілограма. Чоловік, не довго думаючи, посмажив гриб зі спеціями і смачно поїв. І, що головне, лишився здоровим.

Запоріжжя цієї осені багате не лише на гриби, а й на волоські горіхи. Повні відра виносять як із лісосмуг, так і з приватних подвір'їв. Ото пощастило людям.

Закарпаття

Державна лісова охорона Брустурянського лісомисливгоспу запрошує охочих послухати шлюбний рев оленів. Саме так: ревіти олені починають з середини вересня і ревуть по листопад, але найактивніший період гону припадає на кінець вересня-початок жовтня. Всі, хто мріє почути особливе ревіння цих прекрасних тварин, має завчасно зареєструватися в конкретному відділенні лісництва.

На тижні закарпатці, за звичкою, багато святкували. Серед свят був і день кави. Бійці "Закарпатського легіону" навіть відзняли ролик про рецепт своєї особливої прифронтової кави. Таку каву смакують і в бліндажах, і на опорниках, і в штабі. А в звичайній міській кав'ярні такого напою точно не знайти.

Під час робіт з реконструкції на набережній Незалежності в Ужгороді відкопали історичну бруківку. Спочатку запанікували активісти, мовляв, документи недопрацьовані, не було попередньої експертизи. А якби документи привели у відповідність до всіх вимог, то про наявність бруківки знали би. Та в міськраді кажуть, що документи на роботи є, і зупиняти ремонт не збираються.

Закарпатці вміють дивувати інших не лише смачними фестивалями, бринзою та вином. Дівчата краю вражають своєю вродою, а старі люди – поважним віком та неабиякою енергійністю. Як виявилось, на Закарпатті проживає 21 довгожитель. Найстарішими жительками Закарпаття є 105-річна Ілона Бокоч із Рахівського району та 104-річна Іляна Влад із Тячівського району. А ще з понад 265 тисяч пенсіонерів 45 836 продовжують працювати. Лежати на канапі та дивитись кіно – це точно не про закарпатців.

Вінниця

Вінницькі майстри стріт-арту продовжують малювати, не покладаючи рук. Цьогоріч на чотирьох будівлях Вінниці в рамках "VIN ART CITY" вони створили нові художні дива. Завдяки ним будівлі на Соборній, 53, Верещагіна, 6, на Замостянській, 59, та вулиці Стельмаха, 35, зажили новим яскравим життям.

Вражають і вінницькі техніки. Викладач Вінницького національного технічного університету Віктор Горенюк із запчастин літака Ан-2 і гвинтокрила Мі-2 сконструював електробайк. Чоловік вже і випробувати його встиг і своїм творінням дуже задоволений. Проте зупинятись на цьому пан Віктор не збирається і планує замінити гелієвий акумулятор та літій-іонний, а також поставити сонячну зарядку.

Інший вінничанин щасливий через те, що взяв собі прізвище на честь місцевого трамвая. Відтепер 23-річного хлопця звати Віталій Він-Вей. Мама хлопця, дізнавшись про це, порадила сину перевіритись у психолога, бабуся такої ж думки. Та Віталій Він-Вей на це не зважає і мріє стати водієм трамвая VinWay.

Кропивницький

Скільки там того життя. Скоріше за все, так думав кропивничанин, розгулюючи вулицею серед ночі з метровим кущем коноплі у руці. Чоловік зізнався, що ніс його для особистого вжитку. Але не доніс.

Ще в Кропивницькому презентували патріотичну віршовану казку про АТО під назвою "Як лелечий рід Калину рятував у злу годину". Книга створена для дітей молодшого та середнього шкільного віку і має допомогти вчителям виховувати патріотичну свідомість у дітлахів.

Полтава

На календарі жовтень, але у полтавських каштанів геть весняний настрій. У місті досі квітнуть каштани, контрастуючи при цьому з іншими деревами, листя яких всихає та опадає. Воно хоч і гарно, але фахівці кажуть, що каштани квітнуть через стрес, який настає в результаті багатьох чинників. Весною, у період справжнього цвітіння, квітки, які "буянили" квітом восени, можуть не будуть такими пишними, як могли б бути.

Полтава під землею пронизана таємними ходами та комунцікаціями, про які знають далеко не всі містяни. Інколи старі дороги не витримують і тріскаються, внаслідок чого в асфальті утворюються містичні дірки. Заглянувши в таку дірку, можна побачити суцільну темряву. На тижні на вулиці Шолом-Алейхема утворилися подібне провалля. Ділянка ця дуже стара і провалюється не вперше, тож "Полтававодоканалу" лишається шукати кошти для капітальної заміни коллектора, бо інакше провалитись можна конкретно в таємні полтавські надра.

Хмельницький

Чого лише не приносять в'язням у СІЗО. Наркотиками та алкоголем, які вилучають охоронці, вже не здивуєш, а буває, несуть такі речі, що важко не здивуватись. Нещодавно у СІЗО намагались передати посилку із боксерськими рукавичками, лапами і боксерським шоломом. Правда, той, хто надіслав таку посилку, вже має проблеми.

У Славуті в рамках Громадського бюджету вирішили зариблити річку Утку, випустивши у водойму 400 кг коропа. Окрім коропа проект зариблення передбачає ще 400 кг білого амура та 200 кг товстолоба. Кажуть, білий амур чистить водойму від водоростей, короп переробляє намул, товстолоб фільтрує воду, а от любителів смаженої рибки від новин про зариблення просто тече слина.

Але одним зарибленням не обійшлось. У Хмельницькому відбувся ще й чемпіонат міста серед рибалок-любителів. Рибалили всі, кому не ліньки: комунальники, військовослужбовці та небайдужі до цієї справи містяни, серед яких була і жінка-рибалка і навіть восьмирічний хлопчик. Ловили карасів, окунів, плотву, ротань і навіть раків. Найбільший улов на другому чемпіонаті міста з ловлі риби серед рибалок-любителів мав учасник змагань Олександр Шемчук з команди "Шторм", який виловив у річці 905 грамів риби. Після завершення змагань рибу випустили назад – за цим суворо прослідкував рибоохоронний патруль.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme