Чим жила Україна: Рекорди Мамай-гори, маршрутник "на удачу" та коза з льоху

Україна настільки велика, що жителі одного регіону часто не знають, чим живуть їхні сусіди

Наталія Литвинова
Журналіст відділу «Життя» і ведуча блогу Depo.Кухня
Чим жила Україна:  Рекорди Мамай-гори, м…

Попри валютні гойдалки та політичні суперечки, українці знаходять щастя в простому: печуть рекордні пироги, їздять у маршрутках та співають в них пісні

Київ

Теплої вересневої днини на столичній Троєщині троллейбус під час рейсу переламався навпіл. Їхав собі проспектом, але в якийсь момент "гармошка" тролейбусу не витримала навантаженя, і задня частина трохи "втомилася". Користувачам соцмереж було смішно, а от тим, хто у тролейбусі – не дуже.

У столиці чимало скверів, а буде, обіцяють в мерії, ще більше. Біля метро "Політехнічний інститут", де раніше стояли МАФи з шаурмою та китайським непотрібом, облаштують зелену зону. І робота вже кипить.

Літо так гармонійно вписалось у календарні будні цього року, що, дивлячись у вікно, важко визначитись: на дворі осінь чи все-таки ще літо. На додачу, за даними синоптиків, ніч на 5 вересня у Києві виявилася найтеплішою з 1881 року, стовпчик термометра не опускався нижче +18,8°С, що на 0,2°С вище попереднього рекордного значення для цієї доби 1968 року.

Донбас

Виявляється, на Донбасі терористи не лише стріляти ладні. Трапляються серед них і "творчі" люди. Новий важок "ДНР" Дмитро Трапезніков, який недовго виконував ці обов'язки після ліквідації Олександра Захарченка, виявився автором балади та співуном. У його баладі "Поздно" йдеться про війну на Донбасі і проте, що "час не можна відмотати назад". Така вона, терористична творчість.

Тим часом у Слов'янську зняли короткометражний серіал "Слов'янськ. Легенди", заснований на реальних історичних фактах і переказах краєзнавців. У сюжеті – історія про залізничну гілку, яка проходила через центр міста 100 років тому. Історії розвиваються навколо унікальних будівель кінця XIX - початку XX століття, які збереглися досі. Але прикрим є те, що історична спадщина в місті практично знищена, і, можливо, деякі об'єкти потрапили в об'єктив камер востаннє.

А в окупованому Донецьку несподівано демонтували пам'ятник британській групі The Beatles. Кажуть, що не назавжди - відреставрують і повернуть. Ну, вони вже купу заводів і шахт "відреставрували", тому готуватися варто до гіршого.

Львів

На Яворівщині у селі Карачинів зі смачнющими пирогами святкували "Великі обжинки". Так, святкували, що аж новий рекорд України встановили - "Найдовший яворівський пиріг". Смачний, запашний, завдовжки аж 120 метрів, а для начинки цього диво-пирога пішло аж 640 кг картоплі. Грибну мачанку, традиційний соус для пирога, готували учасники АТО.

Настав вересень, і коти містечка Моршин повилазили на вулиці грітись. Певно, зрозуміли, що скоро насунуться холоди, і в хаті доведеться сидіти весь наступний сезон. Містяни дивуються: котів зараз на вулицях хоч відбавляй. Відтак Моршин претендує на неофіційну назву – "Котяча столиця України".

Коти котами, але восени як ніколи треба подумати про свої заробітки. Статистика свідчить, що порівняно з липнем 2017 року номінальна заробітна плата зросла на 30,4%, а реальна (з урахуванням інфляції) – на 19,2%. Найбільше в середньому заробляють ті, хто займається нерухомістю – 22 663 гривні на місяць, далі йдуть працівники фармацевтичної сфери - 16 741 гривня. Тим, хто працює в фінансах, платять близько 14 976 гривень. Це і є трійка "найхлібніших" спеціальностей краю. Але в майбутньому все може змінитись.

Дніпро

Погода, як жінка, живе відчуттями, а дерева, зачувши затяжне вересневе тепло, плутають осінь з весною. Замість того, аби "роздягатись", каштани в Дніпрі, навпаки, квітнуть. За словами експертів, причинами осіннього цвітіння можуть бути сухе та спекотне літо або навіть хвороби рослин.

У одній зі шкіл Кривого Рогу вирішили підлогу цілком вкрити монетами. На дві третини площі класу витратили 57 тисяч монет - це близько трьох тисяч гривень. Цікава арифметика: старе покриття вже зносилося, а на нове потрібно було майже в п'ять разів більше, ніж на монетне. Тут на поміч і прийшла ідея з копійками. Головне, аби діти віддирати їх не почали перед походом у буфет.

Коли нема даху над головою, але є каремат, все не так погано. Можна прийти, наприклад, до мерії і влягтись. Переселенець з Нікополя Сергій Пономаренко, який скаржиться на проблеми із зором, так і зробив. За словами чоловіка, його позбавили житла у модульному містечку для переселенців. Але мешканці містечка кажуть, що він вів асоціальний спосіб життя, вживав алкоголь і бешкетував, за це його і виселили. Такий от побутовий детектив.

Одеса

В Одесі запрацював оновлений музей КП "Одесміськелектротранс". З невеликого приміщення музей переїхав в історичну будівлю вагоноремонтних майстерень на Олексіївській площі. В музеї можна подивитись на трамвай-снігоочисник, поливомийний тролейбус, платформу трамвая початку ХХ століття та багато інших унікальних цікавинок.

Старого транспорту в Одесі багато, але і новому також місце знаходиться. У КП "Одесміськелектротранс" випустили перший в місті електробус. У розпорядженні комунальників є чотири тролейбуси Skoda 21 Tr, які у майбутньому мають всі шанси стати електробусами.

Харків

Харків'яни тим часом мріють про пішохідну вулицю у центрі міста. Вже і петицію зареєстрували, де у якості пішохідної пропонують зробити вулицю Квітки-Основ'яненка, яка з'єднує Павловську площу з площею Конституції, вул. Гоголя, яка з'єднує сквер із фонтаном "Дзеркальний струмінь" з площею Поезії. Ідей в містян сила-силенна, а от втілюються вони в реальність дуже повільно.

Вересень у Харкові також не відстає по температурних рекордах від столиці. Метеорологи зафіксували, що 1 вересня стовпчик термометра піднявся до 33,6°C. Попередній рекорд для першого осіннього дня становив значно менше - 29,3°C у 1982 році. Другий температурний рекорд для місяця був досягнутий вже 4 вересня – тоді температура повітря склала 31,6°C. Попередній рекорд для цього дня - 30,5°C - був зафіксований у 1955 році.

Запоріжжя

Тиждень в Україні був багатим не лише на температурні рекорди, але і на археологічні. На Запоріжжі унікальна кампанія з залучення коштів для археологічних розкопок дозволила дослідити на Мамай-горі у сезоні-2018 у 17 разів більшу площу, ніж середня за попередні роки. Завдяки краудфандингу, громадському фінансуванню, дослідники залучили 145 065 грн. Тож класним ідеям – "зелене" світло, а гроші на них самі знайдуться.

На Запоріжжі цього тижня не на жарт розхвилювалось море. Певно, так намагалось у кінці сезону сказати відпочивальникам: "Куди ви?". На Бердянській косі хвилями в море ледь не віднесло пляжне кафе, але все-таки кріплення на суші перемогло, і конструкція лишилась майже цілою.

Маршрутки у "час пік" напхані не лише у столиці, а й в Запоріжжі. У Хортицькому районі навіть зняли кумедне відео довжелезної черги людей, яка дивовижним чином "пакується" у маршрутку. Двері транспорту ледь зачиняються, а водій ще й допомагає пасажирам запхатись. Така дорога додому може принести містянам безліч різних вражень – кому як пощастить.

Закарпаття

На Хустщині у селі Липецька Поляна святково зустрічали вівчарів. Гуділо усе село.

"Весняний привіт" вересню передали і Закарпатські каштани. По вулиці Незалежності у Тячеві дерева квітнуть вже вдруге за рік. До компанії квітучих каштанів приєднались і яблуні з вишнями. Явище хоч і красиве, але не корисне: фахівці кажуть, що друге цвітіння спричиняє ураження дерев шкідником.

Вінниця

Свій "Шульга" є у Вінниці. Майстер Сергій Тєтєрін створює фігурки розміром з вушко голки і навіть менші. В роботу бере золото, пластик, лак для нігтів і навіть людське волосся. За словами майстра, перш ніж почати працювати, обов'язково слід заспокоїтися, бо незначне тремтіння рук може звести роботу нанівець.

Коза на Вінничині пережила таку історію, що, бува, люди за життя такого не переживають. Тваринка потрапила у льох одного з домогосподарств у приватному секторі і прожила там кілька місяців. Господарі чули, що звідкись доноситься мекання, але не звертали на це уваги. Одного дня, відчинивши двері погребу, вони побачили, що звідти на них хтось дивиться. Вижила тваринка завдяки торішнім овочам, які завалялись у погребі. Важко уявити, але голодна рогата з'їла навіть тару.

Кропивницький

Водій кропивницької маршрутки №55 Юрій Бурла у кожному пасажирі бачить особистість, зустрічає людей завжди гарним настроєм, а бува, що читає в салоні вірші про кохання. Чоловік возить містом людей вже 15 років, стояв біля "витоків" цього транспорту у місті. Пасажири від нього в захваті і кажуть, що потрапити до такого водія в маршрутку – це знак, що тобі обов'язково у цей день пощастить.

Кропивничани з нетерпінням чекають на День міста, який святкуватимуть 15 вересня. Містян голодними не залишать – для гостей свята печуть величезний 264-кілограмовий торт "Вишневий сад" завдовжки у 10 метрів. Правда, 264 кілограми на купу людей – це зовсім небагато. Проте все-одно, приємно.

Тим часом в області відремонтували вже майже 9 км дороги "Полтава-Олександрія", протяжність якої у межах Кропивниччини складає 40 км. На вигляд дорога класна, такі б дороги у кожне українське село.

Полтава

Відомий льотчик з Полтавщини, полковник Олександр Оксанченко третій рік поспіль перемагає на авіапоказі Czech International Air Fest-2018. Цього року навіть негода не стала на заваді Олександру. Такий пілот пройде і крізь вогонь, і крізь воду, і крізь мідні труби.

До вересневого параду цвітіння каштанів приєднались і полтавські. Квітучі каштани ще й місце собі вибрали видне – прямісінько біля будівлі ОДА.

Хмельницький

У Волочиську на Хмельниччині жителі скаржаться на волохату гусінь, якої тут повно. Кажуть, що місто просто кишить личинками, які повзають по стінах багатоповерхівок, окупували дитячі майданчики та зони відпочинку. Дійшло до того, що нахабна гусінь падає людям на голови, її витрясають з-за пазух і струшують з одягу.

Пензлі в руки - і за справу: на Дунаєвеччині художники розмалювали хатину етнічними малюнками. Так митці відновлюють традиційний подільський розпис. Надати своє помешкання під розпис погодились сміливці з кількох сіл. І можна бути впевненими, що не пожалкували.

Спершу розмалювали хатину в селі Чимбарівка. Кажуть, у хатини тепер особлива енергетика.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme