Чим жила Україна: Поховання амазонки, найвищий прапор та спрагла вовчиця

Україна настільки велика, що жителі одного регіону часто не знають, чим живуть їхні сусіди

Наталія Литвинова
Журналіст відділу «Життя» і ведуча блогу Depo.Кухня
Чим жила Україна: Поховання амазонки, на…

Загартовані зливами, спекою і тарифами, українці продовжують насолоджуватись останніми літніми днями і догулювати морські відпустки. Про те, як пролетів тиждень, у дайджесті Depo.ua

Київ

Дороги ремонтують не так, як хотілось би усім киянам. Містяни, які живуть на Заболотного, 74 і 118, уже просто не можуть мовчати, коли щодня бачать величезні вибоїни в асфальті, які виглядають, немов місячні кратери. Люди кажуть, що асфальт тут зійшов разом зі снігом, з тих пір з ним нічого і не робили. Тим часом глибина ями сягає вже 10 см.

День незалежності в Києві – це чудовий привід помити вікна, зробити генеральне прибирання і привести до ладу місто. Не залишився поза увагою і пам'ятник Богдану Хмельницькому на коні. Фахівці-реставратори ретельно вимили його і тепер гетьман Богдан аж блищить.

Чим більші зливи, тим гірше переносить їх столиця. Після останнього потопу в Києві у Кличка вирішили, що далі так не можна. Комунальники розробляють план заходів із попередження підтоплень у найпроблемніших місцях. За словами Кличка, цілком можливо, що у складі комунальної корпорації може з'явитись окремий профільний підрозділ, який опікуватиметься утриманням і контролем функціонування систем зливової каналізації.

Розмір та довжина не має значення, коли йдеться про кохання. Національний Реєстр Рекордів зареєстрував пару із найбільшою різницею в зрості - 39,6 см. Зріст дружини, Надії Колоскової, 1,96 м, а зріст її коханого, Олексія Колесника, - 1,57 м. Чоловіка та жінку доля звела ще у студентські роки, коли вони підробляли на свята Дідом Морозом та Снігуронькою. Рвуть шаблони, як можуть.

Донбас

Не ті вже контрабандисти пішли. Не борються до останнього за свій товар. Здаються, як то кажуть, без бою. У штабі ООС розповіли, як на тижні помітили покинутий автомобіль і двох чоловіків, які чимдуж тікали у напрямку окупованої території України. У покинутій автівці знайшли 5000 пачок цигарок на суму 150 тисяч гривень, рідину з характерним запахом спирту (1500 літрів на суму 450 тисяч гривень). Автівку оцінили орієнтовно у 42 тисячі гривень.

Європейці - позитивні люди. Скрізь бачать щось хороше. Навіть голова Міністерства закордонних справ Німеччини Гайко Маас зізнався, що має "стриманий оптимізм" щодо введення миротворчої місії ООН в зону конфлікту на сході України. Якщо точніше, то політик сказав: "Я відчуваю обережний оптимізм в тому, що стосується миротворчої місії ООН. Якщо вдасться реалізувати мінські угоди, то ми зможемо обговорювати зняття санкцій". Українцям нічого не лишається, як бути оптимістами, бо як інакше.

Львів

У дітлахів з села Банюнин, на Львівщині, у майбутньому є всі шанси стати крутими підприємцями. Вже змалку торгують біля дороги яблуками, та ще й залізно вірять в те, що за їх відсутності товар не покрадуть. Для клієнтів влаштували магазин-самообслуговування: люди самі набирають яблука, самі зважують і самі гроші кладуть. Кажуть, бізнес йде як треба, ніхто нічого не краде.

Для особливо нетерплячих чоловіків на львівському вокзалі повісили неоднозначну табличку-попередження. Малюнок одразу дає зрозуміти, що краще дотерпіти до туалету, ніж справляти малу нужду у невідведеному місці, бо інакше можна назавжди втратити те, що потім легко не пришиєш.

Тим часом львівські коти, набігавшись по калюжах, вночі, поки ніхто не бачить, бігають по автівках та лишають на них відбитки лап. Та коти не люди – їх по відбитках лап так просто не знайдеш.

Дніпро

У Дніпрі місцеві, не довго думаючи, власноруч збудували міст через річку Маячку. Раніше стояв собі пішохідний місток, а тут тобі на! Вже і на авто проїхатись можна! І все завдяки дніпровським ентузіастам, які мало того, що план розробили, збудували, та ще і пірамідками міст прикрасили.

Україна багата на історичні знахідки. Досі археологи відкопують такі речі, що самі дивуються. Нещодавно у Дніпрі знайшли артефакти з колишнього містечка Стара Самарь. Посуд, монети, речі, виплавлені із заліза, кулі, хрестики, чоловічі та жіночі прикраси, кістки тварин, пательня датовані XVI-XVII століттями. Дивишся на все це – душа радіє! Археологи до того ж мають намір довести, що історія Дніпра сягає не XVIII століття, а значно давніша.

Відтепер над Дніпром на височенному 72-метровому флагштоці майорить найбільший прапор України. На урочисте підняття цього прапору приїхав навіть президент Петро Порошенко, який зазначив, що найбільший український прапор підняли саме у Дніпрі, бо саме з Дніпра пішли в АТО перші добровольчі батальйони.

Одеса

Одеса продовжує вражати муралами. Цього разу креативність автора нового малюнку сягла апогею: на муралі зображена дівчина на велосипеді, яка перевозить іншу дівчину, здійснюючи при цьому вельми недвозначну дію. Відтак, креатив тепер прикрашає бічну стіну будинку №45 на вулиці Катерининській, який розташований навпроти будівлі УСБУ в Одеській області.

Голова одеської обласної ради Анатолій Урбанський під час прогулянки у внутрішньому дворику облради, звернув увагу на стару софору та зробив її заміри. Виявилося, в обсязі стовбур "облрадівської" софори становить трохи більше чотирьох з половиною метрів, а вік її становить 106 років. На думку Урбанського, софора, яка скромно зростає на далекому дворі облради, може бути найстарішою в усій Одесі.

В Одеському художньому музеї можна побувати і безкоштовно, щоправда, лише раз на місяць. Починаючи з 26 серпня тут вводяться безкоштовні екскурсії у останню неділю місяця. Правда, "з бухти-барахти" зайти не вийде , потрібно реєструватись завчасно. На найближчу неділю заплановані по три екскурсії в грот та по основній експозиції музею. У грот, до речі, вже місць немає, бо ті, хто хотів зареєструватись, вже поспішили.

Харків

У Харківському СІЗО чергова креативна посилка: ув'язненому намагались передати наркотики в еклерах. "Передачка", ясно що, не дійшла до отримувача, тільки шуму наробила.

Харків'янин В'ячеслав Александров запропонував мерії розглянути питання про будівництво наземного метрополітену. За його ідеєю, хайвей має зв'язати би між собою ті райони, які не охоплені підземним метрополітеном. Та поки збір підписів під петицією іде слабенько. Напевно, пасажирам і під землею зручно.

Запоріжжя

На Запоріжжі спрагла вовчиця з вовченятами почала влаштовувати набіги на баштани. Спочатку жителі села Смирнове Більмацького району не могли зрозуміти, хто псує баштанні – деякі кавуни були подавлені, а подекуди виїдені зсередини. Як організували чергування, все одразу стало ясно: до кавунів приходять вовчиця з вовченятами. Вовчиця до того ж не агресивна, а полохлива та обережна . Хоч бери і до ранки притуляй.

Запоріжжя, по правді, у лідерах найцікавіших новин цього тижня. На запорізькій Мамай-горі знайшли поховання амазонки, у могилі якої лежав сосуд для парфумів, люстерко з бронзи та зброя. Такий собі "дамський набір" жінки-воїна.

Пік відпусток спадає і ті, хто хоче насолодитись морем, може це зробити у тиші та спокої. Наприклад, у Кирилівці зараз суцільний штиль, погода що треба, а на пляжах повно місця.

Потрапили до книги рекордів і запорізькі поліцейські із гігантським знаменом із повітряних кульок. Диво-стяг змайстрували із 2040 повітряних кульок. Вміють же поліцейські свята влаштовувати як схочуть.

Херсон

Серпень у багатьох асоціюється із кавунами. А фраза "баржа з кавунами" вже навіть встигла стати крилатою. Нарешті, довгоочікуваний "смугастий рейс" з Херсонщини рушив до Києва. Про вагу вантажу нічого не кажуть, але, дивлячись на фото, такої кількості вистачить, аби вся столиця наїлась.

Закарпаття

Ужгородка Тереза Лазар стала 12-ою серед провідних акваріумних дизайнерів за підсумками найпрестижнішого світового конкурсу IAPLC 2018 (18th International Aquatic Plants Layout Contest). На конкурс, заснований свого часу "гуру" акваріумного дизайну – японцем Такаші Амано, цьогоріч надіслали світлини робіт 1977 учасників із 68 країн. Такі вони, ужгородки: творчі, старанні та країну прославляють.

Справжній конопляний "сад" виростив у своєму дворі мешканець Мукачева. Кущі коноплі були високі, зелені, старанно доглянуті (деякі сягали до 2,5 метрів ), ще й собаками охоронялись. Але нелегальний сад знайшли копи, відправили рослини на експертне дослідження, лишивши на згадку вражаючі фото.

Кропивницький

Двоє кропивничан оприлюднили у Facebook світлини в'їзду у місто Кропивницький. На фото видно, що бур'яни на цій території вимахали так, що заважають безпеці руху - майже як джунглі. Виглядає, наче якийсь покинутий край, а не в'їзд в місто. Начальник спецінспекції міської ради Кропивницького Андрій Максюта, побачивши фото, за словом в карман не поліз. "Шановні громадяни. Не маю часу по групам вам виписувати коментарі. Розповідаючи кожному коментатору, хто власник тієї чи іншої території, чому не покошено і де Максюта. Максюта не косить. До тих, хто не косить, вживаються заходи адміністративного впливу. Протокол – штаф. Крапка. На фото – це не територія міста. Її має косити автодор". Схоже, що допекло.

Чого лише не придумають українці на свята. Ось на Кропивниччині, наприклад, в центральному парку Малої Виски встановили стілець-гігант. Стілець виготовив до Дня Незалежності та міста, що на цій території святкують в один день, мешканець райцентру Володимир Маховик. А от чому саме стілець до Дня Незалежності, так і не пояснили.

Робота є завжди, питання в іншому: мало хто хоче працювати. Напередодні 1 вересня виявилось, що у школах Кропивницького бракує кухарів. Через брак кадрів на роботу у шкільні їдальні готові брати кухарів навіть без досвіду, аби хоча б освіта профільна була.

Вінниця

Більше ніяких цирків, хоч на колесах, чи без. Під час сесії міськради ухвалили рішення про заборону розміщення заїжджих цирків-шапіто з тваринами. Міська рада Вінниці не рекомендує Департаменту комунального господарства і благоустрою та департаменту культури давати дозволи на розміщення таких цирків на території міста. Відтепер "Куди поїхав цирк?" – це точно про Вінницю.

І трохи про "наполеонівські плани". Уряд планує збудувати міст Ямпіль-Косеуць, який на 400 км скоротить відстань з Прибалтики до Балкан. За словами віце-прем'єр-міністра України Володимира Кістіона, будівництво сучасного мосту відображене у Транспортній стратегії України до 2030 року.

Хмельницький

У Кам'янці-Подільському відтепер готуватимуть "спеців" зі знешкодження саморобних вибухових пристроїв за стандартами НАТО. Програму підготовки спеціалістів зі знешкодження саморобних вибухових пристроїв вже передала команда Об'єднаної оперативно тактичної групи Збройних сил Канади.

І з новин про приємне та цікаве. На Хмельниччині є свій підручник про флору, який так і називається "Флора Хмельниччини". У книзі можна почитати багато про багатства рослинного світу краю, охорону й збереження, раціональне використання. Також тут описали історію ботанічних досліджень в регіоні проаналізували флору, охарактеризували рідкісні й червонокнижні види.

Полтава

Відтепер полтавці не почуватимуть себе у автобусах, як шпроти в банці. Поблизу Південного вокзалу, нарешті, з'явилася нова автостанція, з якої транспорт відправлятиметься у котелевському та чутівському напрямках. Відтак, розвантажується центральна частина міста від транспорту і людям стає комфортніше.

Ще на Полтавщині, традиційно, у кінці серпня, гуляють, як то кажуть, "по-полтавськи". Святкують 20 років Сорочинському ярмарку. Цього разу замість коровая спекли двометрову смачну карту України, а поруч ще й пічки, встановили, щоб охочі могли доповнити смачну карту своїм власним доробком.

Що-що, а вміють полтавці ярмаркувати. У Сорочинцях можна придбати все, чого забажає душа та тіло.

Навіть кольорові пеніси (з мила), ще й не дорого, по 120 гривень. Кажуть, що саме таке мило цьогоріч – хіт продажу.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme