Чим жила Україна: Лелека під наркозом, камера котячого схову та донбаська любов Суркова

Україна настільки велика, що жителі одного регіону часто не знають, чим живуть їхні сусіди

Наталія Литвинова
Журналіст відділу «Життя» і ведуча блогу Depo.Кухня
Чим жила Україна: Лелека під наркозом, к…

Якщо у червні українці стогнали від спеки, то в липні скаржаться на "літню осінь". Як би там не було, "спеку" зараз створюють політики та кандидати в депутати, бо скоро в країні розпочнуться нові вибори. Про все детальніше – у тижневику Depo.ua.

Київ

Якісь цікавинки у столиці можна знайти будь-де, іноді – геть у несподіваних місцях.  На території лікарні №8, що на вулиці Кондратюка, наприклад, дерева повиростали прямо зі зливоприймачів. За дощовою каналізацією, судячи зі світлин, в медкомплексі особливо не опікуються, інакше рослини мали бути прибрані ще на етапі пагонів. А от за деревами доглядають. Навіть тими, які ростуть з решітки. Бо стовбури побілені. 

Новини про "міст Кличка", відкритий півтора місяця тому, засмучують киян. Ранок четверга, 11 липня не віщував нічого сумного, але на новому пішохідно-велосипедному мосту раптово знайшлася тріщина. Цього разу ушкоджень зазнала основа одної з опор огорожі. Тріщину терміново "залатали", а от обвислі троси, що з'єднують ті самі опори і мають бути натягнути, просто прибрали. Ще й сказали, що то все діти розгойдали.  Масивні, мабуть, діти. Багатирі!

У столиці більшає малюків із чудернацькими іменами. У Мінюсті кажуть, що найчастіше донечок батьки називають Євами, Міланами, Арінами, Маріями, Софіями. Але зустрічаються і Юни, Кассії, Ґертруди, Веселини, Аксенії. Креативні імена хлопців також врізаються у пам'ять: ростуть Елвіни, Аполони, Світозари, Аскольди, Леві, Дементії, Рафаелі , Аміри і навіть Свастики. Головне, аби були здорові та щасливі!

Донбас

Епопея з екс-начальником протиповітряної оборони Слов'янської бригади "ДНР" Володимиром Цемахом продовжується. Спіймали Цемаха ще кілька тижнів тому працівники українських спецслужб. Причому в глибокому сепаратистському тилу. Цемах, як екс-начальник ППО бойовиків, може бути цінним свідком у справі про катастрофу літака Malaysia Airlines рейсу МН17, збитого 17 липня 2014 року в Донецькій області. Разом з тим, за даними дослідницької групи Bellingcat, Цемах може не бути причетним до фактичного знищення Боїнга у 2014 році, але він був свідком цього. Також зазначається, що арешт Цемаха може істотно вплинути на розслідування щодо збитого Боїнга. 

Чи то роки беруть своє, чи то звичайнісінька жага до пера, але радник президента Росії Владислав Сурков написав повість про війну на Донбасі . Назвав пафосно: "Наслідування Гомеру". Щоравда, Сурков взяв собі псевдонім Натан Дубовіцкий. "Шедевр" буде опублікований найближчим часом, проте вже відомо, що чтиво буде не лише про війну, а й про любов. Заготовлюємо носові хустинки.

Повісті – це, звісно, добре, але прості жителі на Донбасі досі потерпають від війни. Луганськом почались ширитися чутки про закриття КПВВ у Станиці Луганській. Кажуть, що новий президент України хоче зробити так, щоб проїзд через Станицю був лише раз на рік. Через таку інформацію на окупованих територіях починається невелика паніка... І, головне, винять при цьому Україну, без якої жити не можуть (інакше навіщо б їм був потрібен той КППВ), а не Росію, яка їх до цього довела. Дивні, дуже дивні люди.

Львів

Львів є не лише Меккою для українських гурманів, а і для скарбницею для істориків та дослідників. Нещодавно під час реставрації Чорної кам’яниці на площі Ринок реставратори виявили рештки посуду, датовані XVIII – серединою XІX століття. Причому виявили у стіні, за скульптурою Станіслава Костки. Отак ходять туристи та містяни Львовом і навіть не здогадуються, які "подарунки" лежать під ногами – або під руками – і чекають, поки їх знайдуть.

Від культурно-історичних несподіванок – до літературного шоку. У самісінькому центрі Львова панує "русскій мір" – у кіосках там можна купити не тільки російськомовну пресу, видання про "русскоє царство" і "моду прі пєрвих Романових". Про російську попсу в маршрутках можна не згадувати.

Дожартувалися! У Львові заговорили про метро. Депутати міськради підтримали петицію про розмороження проекту львівського метрополітену.  Перший крок, як то кажуть, зроблений. Невдовзі жарти про львівське метро можуть перестати бути жартами. 

Дніпро

Муза ніяк не покидає дніпровських містян, які, незрозуміло звідки черпаючи натхнення, продовжують прикрашати під'їзди будинків диво-візерунками. Наприклад, життя стало яскравішим на  Гідропарковій. А ті, хто не малює, беруть телефони в руки і несуть красу в соцмережі.

У розпал передвиборчої кампанії чого лише не побачиш. Обкидати борд конкурента зеленкою чи фарбою – "свята" справа. Але на Дніпропетровщині хтось до боротьби з небажаними кандидатами підійшов аж надто старанно. Там ретельно зафарбовано вже три білборди з політичною рекламою. Та так, що тільки логотип партії лишився та напис "чле ПП". Комусь, напевно, сильно очі намуляла.

Свій "міні-арсенал" на тижні показав у соімережі мер Дніпра Борис Філатов. Голова міста має чотири нагородних пістолети – "Глок", "Форт-17", "Sig sauer p226" та "Чешска зброевка". Усіма пістолетами Філатов активно користується – на щастя, в тирі – але найчастіше, каже, тренується з "Глоком".  Небезпечний...

І на останок, традиційна рубрика Дніпропетровщини "Про мурали". Ледь не щотижня кількість малюнків у різних містах більшає, і, здається, що митці на вже намальованому зупинятись не хочуть. Зараз кипить робота у Нікополі. Тут на будівлі старого кінотеатру створюють історичний мурал, на якому потроху "оживає" купець Гнат Єрлашов , який збудував будвілю і допомогав розвиватися місту. На малюнку художниця зображує події з життя купця, який відкрив кінотеатр, створив сад, облаштував рятувальну станцію та пожежну частину, частково провів електрику і телефонний зв'язок. Як видно, до звичного "побудуй будинок, посади дерево" Єрлавшов підійшов з розмахом. 

Одеса

Колегія суддів Малинівського районного суду Одеси таки винесла вирок щодо так званої "справи Краяну". І він обвинувачуваним дуже сподобався.  Що й не дивно, адже фігурантів, серед інших, серед яких був і мер Одеси Геннадій Труханов, звинувачували у заволодінні бюджетними коштами у великих розмірах під час купівлі мерією адмінбудівель колишнього заводу, і колегія суддів дійшла висновку, що САП та НАБУ не змогли довести вину жодного з обвинувачуваних у справи. Тому їх всіх виправдали. 

Bottle cap challenge конкретно захлинув соцмережі. Віртуозно збивають кришечку з пляшки ногою і худі, і повні, і спортсмени, і співаки, і всі, кому не ліньки. Долучився до флешмобу і одеський мер Геннадій Труханов. Видно, на радостях, що не посадили.

Гуляючи Одесою, тепер можна наштовхнутись на "будинок Карлсона". Для цього не потрібно дертись кудись на дах. Графіті з героями повісті шведської письменниці Астрід Ліндгрен з'явилося на Катерининській, і, потрапляючи в цей куточок, можна трошки відчути себе героєм казки.

Навіть пам’ятникам іноді треба митись. Одеські комунальники влаштували літній душ монументам Івану Франку та Вірі Холодній.  Перепало також "Петі і Гаврику". Помиті могли б і "дякую" сказати за такі купання, але пам’ятники тільки й вміють, що стояти.

І про погоду. В Одесі спекотно. Море тепле. Іноді невеликий смерч. Як-от днями на Лузанівці. Вихор утворився швидко, налякав відпочивальників, розкидав легкі речі і зник. А враження лишилися.

 

Харків

Харківський мандрівник Артемій Сурін, який став в Ірані шпигуном через запуск дрона, нарешті на волі. Він вже залишив цю не дуже гостинну до нього країну та перебуває в Азербайджані. Тож всім, хто зібрався в Іран, перш ніж запускати безпілотник, варто згадати історію Суріна, аби в халепу не потрапити.

Декомунізація без "де-". У Харкові бюст сталінського маршала Георгія Жукова, знесений активістами, повернули на місце. Про це у соцмережах повідомив, опублікувавши фотодокази, мер Генадій Кернес, якому дуже повалення росйського маршала-кровожера не сподобалося. Втім, як показує життя, радянські істукани не вічні. Впав раз – впаде і другий.

Дивний випадок на тижні стався у харківському метро. У центрі уваги опинився переляканий пес, який сидів на колії станції "Армійська", коли з тунелю виїхав потяг. Машиніст зупинився та спробував за допомогою сигналу відігнати собаку, але пес пробіг зовсім трохи та знову розгублено всівся перед поїздом. Втім, одному з пасажирів таки вдалося відігнати собаку – свистом. Собака чкурнув з дороги. На жаль, про подальшу його долю невідомо. 

Запоріжжя

Камеру схову мелітопольського супермаркету облюбував собі кіт, влаштував там "котячий готель". Щоночі пухнастий приходить туди, аби поспати. Охоронці намагалися його вигнати, але їх зусилля виявились марними. Кіт постійно повертається і лізе в свою камеру схову. А що: затишно, надійно і ніхто не вкраде.

Під вікнами будівель запорізьких облдержадміністрації та облради виявили справжні хащі з алергенної амброзії. небезпечні рослини ростуть по периметру Запорізької ОДА, "красуються" на клумбах, в оточенні інших бур’янів. Навіть у центральному квітнику є. Врахховуючи, що боротися з амброзією якраз мають органи місцевої влади, запорізька картина більш ніж красномовно демонструє зусилля і успіхи тамтешніх "владних мужів".

У курортному Бердянську надумали перерахувати безпритульних собак. Місто для цього розіб’ють на 86 секторів. Зараз шукають тих, хто був би готовий рахувати чотирилапих. Для волонтерів розробили спеціальні відеоінструкції. Залишилося тільки вмовити псів-безхатькив не бігати між секторами...

Херсон

Адреналін у жителів Херсонщини зашкалював не менше, ніж у одеситів на Лузанівці. Регіоном пройшовся смерч. На відео його зафіксували у Широкій балці. На відміну від одеського, він по землі не гуляв, а був тільки в небі.  Але все одно заворожує.

Хвиля "мінувань" дісталась і Генічеська. Цього разу "перепало" катерам і катамаранам. Їх перевірили,  вибухівки не знайшли. І не треба.

Закарпаття

Закарпаття – справжній край природних скарбів. Як фауни, так і флори Саме тут ростуть два найстаріші дуби в Україні. Побачити ці могутні дерева можна у селі Стужиця, за 30 кілометрів від Великого Березного. За приблизними підрахунками біологів, дубам 1200 років. Туристи часто заїжджають у віддалену місцину, аби подивитися на дерева. Ну, і селфі зробити, куди ж без цього.

Цьогорічний Шипіт зібрав більше трьох тисяч гостей. Сталося це якраз на Купала. Колись цей фестиваль започаткувал хіппі, але зараз потусуватись тут може будь-хто. Купалівське свято не обійшлось без величезного багаття. Коли вогонь догорав, гості фестивалю стрибали через нього і веселились. Бо для того Шипіт і створений.

До #BottleCapChallenge доєднався і закарпатський поліцейський. Майстерне виконання челенджу від патрульного роти ТОР Руслана Марича гордо опублікували навіть на Facebook-сторінці патрульної поліції Закарпаття.

Вінниця

Лісівники Вінниччини взялись переселяти зубрів в інші регіони. Саме на Вінничині зафіксували найбільшу за чисельністю популяцію зубрів в Україні – зимовий "перепис" 2019 року зафіксував 95 особин зубра європейського в угіддях Хмільницького лісгоспу, загалом же в Україні є близько 300 зубрів. Щільність поголів’я зубрів на Вінниччині теж зависока порівняно з іншими. Тому зубрів-красунчиків і переселяють, аби "кров освіжити" і просто тваринами поділитися.

5100 гривень штрафу заплатить вінничанин, який мучив голубів. Молодик носив їх у коробці вулицею й пропонував з ними фотографуватися. Птахи ж були голодні і виснажені. Люди не могли дивитись спокійно на таке, писали пости обурення, аж поки не дійшла справа до суду. На засіданні мучитель птахів свою вину визнав.  Чи визнає поза судом, покаже час.

Церковні "розбірки" не вщухають. Члени релігійної громади Свято-Миколаївського храму с. Пеньківка на Вінничині звернулись до архієпископа Варсонофія (УПЦ МП) із рішенням приєднатися до Помісної Православної Церкви України, яке громада ухвалила ще у січні. Але колишній настоятель не підтримав рішення релігійної громади і заборонив людям молитися в храмі. З того часу вони проводять богослужіння у дворі церкви. Враховуючи задекларовану готовність до діалогу, релігійна громада запропонувала владиці Варсонофію встановити почергове служіння в Свято-Миколаївському храмі с. Пеньківка. Текст звернення підписали 222 парафіянина.

Кропивницький

У Кропивницькому влаштували "Шекспіріану".  Виставку відкрили до 450-річчя від дня народження відомого драматурга.  На виставці представлені старовинні  книжки, датовані XIX-XX століттями. Найстаріше видання виставки – це трагедії Шекспіра французькою мовою. Книжку видано в Парижі у 1828 році. Так місто, назване на честь українського драматурга, вшановує "колегу" зі всесвітньо відомим ім'ям.

На Кропивниччині в халепу втрапило лелеченя. Птах випав з гнізда разом із двома іншими пташенятами і отримав перелом гомілки. Врятували лелеку волонтери. Вони доправили лелеченя до кліники, де йому зробили рентген і прооперували. Операцію робили під наркозом, все пройшло вдало. З наркозу птах вийшов теж добре, йому призначено курс антибіотика. Так що ще й походить, й політає.

Хмельницький

У Кам'янці працівники заповідника, не довго думаючи, самі створили музейний експонат. Музейники вирішили показати підйомний археологічний матеріал з горна, знайдений у 2016 році. Металевий каркас у вигляді середньовічного горщика заповнили фрагментами вінчиків, денець, стінок та ручок керамічних посудин. Вийшло дуже стильно та оригінально. Головне, аби "начиння" інсталяції на місці лишилось.

13-річний школяр з Хмельницького вразив містян своєю рішучістю. Хлопчик запобіг можливому нещасному випадку, вчасно зателефонувавши в поліцію. Підліток йшов вулицею і побачив у вікні 3-го поверху будинку маленького заплаканого хлопчика. Аби малюк не відчинив вікно, школяр налагодив з ним візуальний контакт і почав заспокоювати, а паралельно зателефонував копам. Ті приїхали і одразу все владнали.

Кам'янчанам на тижні показали, що дістали комунальники під час розчистки міської каналізації. Побачене вражає. Фото величезних куп пластикових пляшок та іншого брудного непотребу змушують всерйоз замислитись над тим, що зараз переживає планета Земля. І це лише невеличка доля того сміття, яке лежить роками у каналізації.

Полтава

Полтавець Богдан Касьян проплив 50 метрів за 25 секунд на Всесвітній Універсіаді в Неаполі і встановив новий рекорд України з плавання на спині серед чоловіків. Отакі вони полтавці: моторні та цілеспрямовані, мов ті катери.

Роботи для археологів на Полтавщині не початий край. Під час розкопок на Більському городищі виявили уламки глиняного ліпного посуду та античних амфор, бронзові сережки, античне склопастове намисто і рідкісну мушлю каурі. До археологічних досліджень приєднались навіть волонтери з Німеччини і США. І славному Полтавському краю ще є чим приманити любителів історії.

Чи то заради забави, чи просто так, але хтось вирішив зробити шкоду і підсипав у фонтан на Соборній площі шість пачок прального порошку. Водограй вкрився піною і став чимось нагадувати джакузі, а центр міста смердів добряче хімією. Жарти жартами, але хімікати можуть спричинити руйнування деталей у насосній системі водограю, а через утворення піни є загроза утворення корозії конструкцій. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme