Чим жила Україна: Мамай-порушник, переслідування коня та кіт-велетень з Мелітополя

Україна настільки велика, що жителі одного регіону часто не знають, чим живуть їхні сусіди

Наталія Литвинова
Журналіст відділу «Життя» і ведуча блогу Depo.Кухня
Чим жила Україна: Мамай-порушник, пересл…

Стурбовані приємними клопотами та збуджені весною, українці незчулись, як пролетів і цей тиждень. Про найцікавіше, традиційно, у дайджесті Depo.ua

КИЇВ

Вистріли, які на тижні пролунали в столиці, змусили киян освіжити в пам'яті події, коли справа "діамантових прокурорів" була у всіх на слуху. Для тих, хто забув, нагадаємо, що у 2015 році СБУ провела обшук в головному слідчому управлінні ГПУ, в результаті чого були затримані перший заступник начальника Головного слідчого управління Генпрокуратури Володимир Шапакін та заступник прокурора Київської області Олександр Корнієць. За даними слідства вони вступили в корупційну змову та отримали хабар у розмірі 3,15 млн грн. У Корнійця та Шапакіна знайшли понад 500 тис. доларів, автомат Калашнікова, холодну зброю, ювелірні вироби і 65 діамантів.

А 5 березня у Києві на вулиці Флоренції застрелили Сергія Кисельова, колишнього власника заводу ювелірних виробів, який упізнав свої діаманти, і проходив, як потерпілий у справі "діамантових прокурорів". Ще у 2010 році в Кисельова були проведені обшуки і вилучені дорогоцінності, які згодом "загубилися". Кисельов упізнав свої діаманти у прокурора Корнійця і давав свідчення прокуратурі. Таким чином, був "прибраний" головний свідок у гучній справі, а прокурорскі діаманти так і не потрапили до свого власника.

У кватирки киян нарешті увірвалася справжня весна. Спідниці жінок поступово коротшають, куртки та пальта стають легшими, підбори сантиметр за сантиметром підростають, що підбадьорює не лише чоловіків, а й жінок дихати весною на повні груди. Настрою киянам додають і підсніжники, які де-не-де вже проклюнулись у столиці. Тож весна іде, весні дорогу!

Був привід порадіти і у прихильників цивільної авіації. Телерадіокомпанія CNN склала ТОП-20 найкращих авіаційних музеїв світу. У цьому рейтингу музей авіації імені Олега Антонова в Києві посів 12-ту сходинку. На сайті CNN зазначили, що музей під керівництвом Національного авіаційного університету України має одну з найбільших у світі виставок авіаційної техніки. І це тішить.

Перед 8 березня півторарічний киянин Лев Ткаченко встановив рекорд із опанування азів хокею. Малюка занесли у "Національний реєстр рекордів України" як наймолодшу дитину, яка катається на ковзанах. І байдуже, що ключка втричі більша за малюка – малий хокеїст уже ловить шайбу і пасує своєму старшому братові. Правда, знайти екіпіровку для такого малого спортсмена виявилось ще тою задачею, тож, підшивали форму як могли.

ДОНБАС

На Росії вирішили згадати про гумконвої. Але тільки на словах - до діла так і не дійшло. Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що Росія продовжує надання гуманітарної допомоги Донбасу, але поки вони "вивчають потреби". Враховуючи той факт, що гуманітарна допомога від Росії відправляється все рідше і рідше, можна припустити, що окупантам просто вже нема чого везти на Донбас.

Ньюзмейкером тижня на Донбасі стала командир танкового підрозділу "ДНР" Світлана Дрюк (позивний "Вітерець", – ред.), яка спочатку воювала проти українців, стала символом сепаратистів - про неї навіть фільм зняли, але не так давно перейшла на бік України і виявила готовність свідчити в Гаазі. В "ДНР" перехід Дрюк на українську сторону трактують по-різному. У "народній міліції" стверджують, що після звільнення з лав бойовиків і реабілітації в госпіталі, вона виїхала з дітьми у Молдову, де її затримали та вивезли в Україну, а українські спецслужби почали працювати з нею, "впливаючи на дітей та рідних". Бойовик Ігор Гіркін вважає, що засмучуватись через втрату "Вітерця" у лавах бойовиків не треба. "Повісити цю істоту за зраду – принагідно буде абсолютно необхідно. Не з помсти, а щоб іншим не кортіло і військового закону (на якому тримається будь-яка армія) дотриматися", - каже "герой" Гіркин. Сама ж Дрюк в інтерв’ю українському телеканалу зізналась, що в неї є впливовий близький друг в українських спецслужбах, а те, що вона працювала на українську контррозвідку – це правда.

ЛЬВІВ

У Львівській міськраді розповіли про подальшу долю демонтованої стели Монумента Слави. Все просто: її подрібнять на частини, а простір, де вона стояла, обстежать щодо фактів руйнації. Опісля оголосять конкурс на майбутній вигляд простору, що охоплюватиме й транспортну розв’язку та частину Стрийського парку. Львів'яни подумують облаштувати тут місце для патріотичного вшанування, про що зазначать в умовах конкурсу, але все поки що на рівні ідей.

У Буську, що на Львівщині, на річницю від дня народження Тараса Шевченка відкривають новий пам'ятник. Причому Кобзаря вирішили увічнити молодим. Пам’ятник виготовляли за спеціальною технологією із бетонної основи на мідній чеканці у повний зріст людини. Майстром декору виступив Роман Терех.

Життя пасажирів громадського транспорту у Львові стає дедалі комфортнішим. Відтепер пасажири львівського електротранспорту можуть розраховуватися за проїзд з допомогою SMS-повідомлень. Нову форму оплати підтримує "Київстар", Vodafone і lifecell. Послуга передбачає придбання квитка шляхом надсилання повідомлення із спеціальним кодом на короткий номер 877. Все просто: треба відправити на цей номер код маршруту, який є зазначений в транспорті. Після відправлення SMS приходить підтвердження про оплату з кодом підтвердження оплати. Відтак, якщо раптово хтось забув гроші вдома, то, аби у транспорті на стати "зайцем", на поміч може прийти смартфон.

ДНІПРО

Хто по-справжньому радіє весні, так це жителі Дніпра. На тижні в хащах біля річки поряд із табором "Шинник" помітили чоловіків у трусах, які, наче діти, забігали у холодну воду, плескалися, та вибігали назад на берег. І це при тому, що температура повітря становила +5°С. Оце стійкість!

Майстриня Людмила Кисельова прославила Кривий Ріг на весь інтернет. У рамках арт-проекту від Google авторка опублікувала логотип компанії, причому не простий, а оригінально вишитий. Майстриня під час роботи використала техніку "французький вузлик". Опублікував її роботу зять. Відтепер логотип пані Людмили прикращає аватарку Google у їх Instargam.

Геть знахабніли наркоторговці Дніпра. Вже малюють рекламу своїх "закладок" навіть на монументах. Зокрема "перепало" пам'ятнику Олександру Полю, який геть зіпсували фарбою. Випадок поклав край терпінню мера міста Бориса Філатова. Голова Дніпра оголосив винагороду у розмірі 100 тисяч гривень тому, хто дасть достовірну інформацію, яка посприяє затриманню "художника. "Якщо при впізнанні і затриманні у нього виявиться зламана рука (краще обидві), тоді виплачую 200 тис. З мерського фонду. За кожну наступну спійманого - сума винагороди буде затверджена на найближчій сесії міськради", - додав Філатов"

Не сиділи, склавши руки, і копи Кривого Рогу. На 173-му кварталі поліцейські намагалися наздогнати коня, який гнав щосили проїжджою частиною. Тварину таки вдалось витіснити з проїзної частини, а от як саме закінчилися перегони, лишилося загадкою.

ОДЕСА

Військові турецькі кораблі-красені завітали до Одеського морського порту. До 8 березня одесити та гості міста мали нагоду зайти на борт фрегату TCG BARBAROS (F-244)  та ракетного катера TCG MARTI. Як не крути, а така нагоди буває не щодня.

В "Одеспроекті" вже попіклувались про проект благоустрою Літнього театру у Міському саду. Згідно з проектом, у Літньому театрі пропонують відновити сцену, облаштувати сценічний простір, закулісся і гримерки. Перед сценою розкинеться відкритий майданчик на тисячу місць. Не забули і про вуличні світильники, паркові лави та урни. Словом, буде де одеситам культурний голод вгамовувати.

ЧЕРНІВЦІ

У Чернівецькій області фахівці під час обліку тварин у мисливських господарствах помітили, що в ліси повернувся лось.  Справа в тому, що за останні 15 років цих тварин у області не обліковували, а тут тобі на – сюрприз! Тож до компанії зубрів, оленів, козуль, кабанів та інших лісових красунчиків додався ще й лось. Можливо, на наступний рік цих тварин стане більше.

ХАРКІВ

Мер Харкова Геннадій Кернес восьмий раз поспіль не з'явився до Апеляційного суду Полтавщини. Частина захисників письмово просила суд відкласти засідання у зв'язку з участю в інших засіданнях - у Києві та Харкові. Обвинувачений Кернес письмово просив відкласти засідання через відсутність захисників, а також у зв'язку з лікуванням. Представниця потерпілих Тетяна Зелькіна і потерпілий Сергій Ряполов просили суд застосувати до Кернеса примусовий привід. Суд відмовив. Наступне засідання судді призначили на 27 березня. "Детектив" за участю Кернеса триває.

Повільно рухаються і судові справи, в яких фігурують чиновники харківського мера. Засідання у справі голови Новобаварської районної адміністрації Харкова Тетяни Цибульник перенесли вже втретє. На початку засідання суддя повідомив, що адвокат підозрюваної Антон Мартиненко клопотав про перенесення засідання. Колега Мартиненко Олексій Менів сказав, що Мартиненко перебуває у відрядженні. Схоже, на початку березня людям точно не до судів.

У смт Мала Данилівка на Харківщині "запахло" спаленим авто. На цей раз не пощастило дружині депутата від БПП Валентині Золотарьовій, яка на виборах президента мала представляти Євгена Мураєва (поки писався текст, Мураєв встиг зняти свою кандидатуру із виборів на користь Олександра Вілкула, – ред.). Як би там не було, коли "на носі" вибори, усім, хто в них задіяний, треба в рази краще пильнувати за своїми чотириколісними друзями.

ЗАПОРІЖЖЯ

Славу кота-велетня здобув мейн-кун лангуст на ім'я Вальтер з Мелітополя. Коту лише два роки, а важить він вже більше 20 кілограмів.  Власниця звіра сподівається, що її пухнатсик підросте, і, можливо, потрапить до Книги рекордів Гіннесса.

Річку Суха Московка, яку в народі називають "червоною річкою", сфотографували з висоти пташиного польоту. При вигляді водойми такого кольору, яка, до того ж впадає у Дніпро, стає трохи моторошно.

Не сидиться і любителям підземель. Мелітополець Дмитро Антіфеев провів віртуальну екскурсію по незвичайним місцям Запорізького регіону. Точніше, по незвичайно-екстремальним. Чоловік дослідив катакомби під землею в Якимівці, які сягають у довжину понад 12 кілометрів і які були зруйновані під час Другої світової війни. Хто побудував катакомби в населеному пункті, не знають навіть місцеві довгожителі. Антіфеев зняв на відео свою подорож, щоб усі, кому цікава тема підземель, могли дізнатись для себе щось нове.

ЗАКАРПАТТЯ

На Іршавщині садівникам нема коли байдики бити: тут вже "потирають руки" у передчутті збору перших врожаїв капусти. А поки капуста достигає у теплиці, на ринках вже можна купити редиску та саджанці городини. Саджають овочі у теплицях майже цілий рік, окрім листопада. Дозрілу капусту продають у травні на Київ та оптом на Дніпропетровськ. Минулоріч продавали по 12 гривень за кілограм, цього року буде дорожче, бо з року в рік займатись вирощуванням овочів стає дорожче.

Порадували на тижні і винахідливі рахівчани. Тут змaйстрували млин, який перетворює скло у чистий квaрцевий пісок. Кажуть, що тaкий мехaнізм дозволяє зa годину переробити близько тонни скляних твердих побутових відходів. 

Будівля вокзалу на станції Берлибаш на Рахівщині має всі шанси стати музеєм. Колись на станції працювало три десятки людей. За спогадами колишніх працівників, тиша на станції розпочала свою ходу у період розпаду СРСР. А останні записи на дошці чергового робилися у липні 2012-го. Зараз на Берлибаші тихо і порожньо, але все, що було всередині станції, збереглося. Тож за умови відновлення зі станції може вийти цікавий музей.

ПРИКАРПАТТЯ

З вірою, з надією - та в освячений кабінет. В Івано-Франківську освятили кабінет № 311, де проходять наради міських чиновників. Приміщення освячував отець Роман Терлецький, який раніше окропляв святою водою один із нових ліфтів у багатоповерхівці. На дворі буйно квітло ХХІ століття...

ВІННИЦЯ

Скільки б копи не старались, розповідаючи, як треба реагувати на шахраїв та ворожок, довірливі люди продовжують ловитись на їхній гачок. Вінницька місцева прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт за обвинуваченням уродженки Кіровоградської області. В листопаді 2018 року жінка під приводом "зняття порчі" з сім’ї заволоділа грошима та прикрасами іншої жінки.  Шахрайці загрожує кара - позбавлення волі на строк від 5 до 12 років. 

Мера Могилів-Подільського, Петра Бровка, залишили під домашнім арештом. Суд на Вінниччині не задовольнив апеляційну скаргу адвокатів підозрюваного, які просили відпустити його під особисте зобов’язання. Для тих, хто забув: Бровку інкримінують отримання хабаря від забудовника та змову із чиновником міськради.

Тим часом священник з Калинівського району на Вінниччині опинився перед серйозним вибором. Одна з його парафій вирішила перейти до ПЦУ, а інша зовсім не хоче переходити. Про намір перейти до Православної церкви байківчани заявили ще у минулому році. А священик Володимир Яковина тепер бідкається і не знає, що робити, бо служить у двох приходах — Байківці і Жигалівці. А бути в одній громаді священиком ПЦУ, а в іншій - УПЦ не можна. Громада села Байківки вже висловила готовність розпрощатися зі священиком, якщо він і далі вагатиметься. Рішення байківчан підтримав і секретар Вінницької єпархії ПЦУ Владислав Демченко. "Головне, що це ваш вибір. Священик вів вас до цього, а потім кинув. Це його право", -  казав Демченко.

КРОПИВНИЦЬКИЙ

Учениця 11 класу Златопільської гімназії, що у Новомиргороді тим часом отримала грант на безкоштовне навчання у Великобританії. Дівчині довелось випробувати свої сили аж у трьох етапах конкурсу, але її знання з англійської мови виявились на стільки винятковими, що представники Великої Британії під час інтерв’ю прийшли у захват. Перемога для дівчини виявилась неминучою.

Неспішними кроками декомунізація дісталась філії Національної суспільної телерадіокомпанії України у Кропивницькому. Правління НСТУ прийняло рішення перейменувати філію "Національна суспільна телерадіокомпанія України" "Кіровоградська регіональна дирекція" у філію ПАТ "НСТУ" "Кропивницька регіональна дирекція". Тож декомунізація продовжується, країна змінюється, і люди з надією дивляться в нове майбутнє.

ПОЛТАВА

У Полтаві Наталії Саєнко, учасниці гучної ДТП, внаслідок якої загинув школяр Артем Левченко, продовжили запобіжний захід до 9 травня. Також, згідно з ухвалою суду, Саєнко повинна утримуватися від спілкування зі свідками і не має права залишати межі Полтавщини

Черговий "конвертцентр" накрили у Кременчуці. Ділки протягом останніх років створили понад 50 підприємств, які надавали послуги з незаконного конвертування безготівкових коштів у готівку, документального прикриття безтоварних операцій та незаконного формування податкового кредиту підприємствам. Готівку, за винятком 10-12%, які слугували "винагородою" учасникам "конвертаційного центру", передавали посадовим особам підприємств реального сектору економіки. Загальний обсяг проконвертованих коштів склав понад 300 млн гривень.

Тихий спокійний вечір у Полтаві не віщував нічого особливого в звичайній роботі місцевих копів, аж поки вулицею не проїхав екс-мер міста Олександр Мамай. Епатажний екс-чиновник, напевне, замріявся або просто запозіхався, бо перетнув на своєму "Фіаті" подвійну суцільну лінію дорожньої розмітки по вулиці Пушкіна. Свою вину Мамай не заперечував, взяв протокол, з журналістами чемно поспілкувався, з копами - також. Та поїхав собі далі.

ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ

На Хмельниччині до лав Єдиної помісної церкви приєдналися вже більше півсотні громад. Нещодавно ще шість парафій перейшли в ПЦУ. За детальним переліком нових громад можна слідкувати на сайті Depo.Хмельницький.

ТЕРНОПІЛЬ

Іноді 90-річні бабусі запалюють на вечірках краще, ніж молодиці. У палаці Потоцьких в Микулинцях давно такого танку не бачили – на вечері українскої пісні та танцю бабуся енергійно витанцьовувала під живу музику, що миттєво стала зіркою інтернету. Каже, що у неї відкрилось друге дихання. Хай протримається подовше, бо такий здоровий дух і спрага до життя не кожному дається.

У Тернополі чоловік випадково знайшов хвору сову вирішив "поставити її на ноги". Правда, одного бажання допомогти сові-бідоласі виявилось замало. Чоловік швидко зрозумів, що без фахівців та людей з досвідом догляду за такими птахами в його випадку не обійтись, тож звернувся в соцмережі по допомогу. Чи допоможе це птаху, покаже час.Сніги зійшли і файна Тернопільщина показала зовсім не файні купи сміття як на околицях, так і біля головного знаку на в'їзді в регіон. В купі непотребу можна було угледіти навіть старі унітази.  Терпець у людей урвався: містяни сумлінно робили світлини куп сміття, викладали їх в соцмережі.

І це допомогло: пройшло трохи часу і гори сміття та непотребу на в'їзді в область прибрали. Ба більше: чиновники навіть звернулися слати їм світлини такого неподобства, аби краще орієнтуватися в ситуації і швидше реагувати. Так що на будь-яку сміттєву купу потрібно реагувати належним чином, тоді і комунальники не байдикуватимть і країна буде змінюватись.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme