Чим жила Україна: Будинок з "химеркою", необачні кажани та синя рука

Україна настільки велика, що жителі одного регіону часто не знають, чим живуть їхні сусіди

Наталія Литвинова
Журналіст відділу «Життя» і ведуча блогу Depo.Кухня
Чим жила Україна: Будинок з "химеркою",…

Бадьорим енергійним кроком українці увійшли в зиму. Тиждень підкидав чимало випробувань, проте українцям завзяття не позичати. Детальніше про найцікавіше – у дайджесті Depo.ua

Київ

У Центральній геофізичній обсерваторії зафіксували температурні контрасти листопада, які на власній шкірі (і не лише на ній, - Ред.), відчув ледь не кожен українець. Всім запам’яталось 22-го листопада, коли мінімальна температура опустилась під ранок до -9,7°С, а найтепліше було 6 листопада – тоді максимальна температура піднялась після полудня до +19,4 градусів, що й побило рекорди місяця.  Але на цьому цікавинки про листопад не закінчились. Бо цього місяця на проспекті Науки за місяць випало 28 мм опадів, що склало рекордні 55% кліматичної норми для столиці.

У листопаді в столиці діти народжувались, наче горох сипався. У пологових будинках столиці в останній місяць цієї осені народилися 2725 немовлят, з них 1299 дівчаток та 1426 хлопчиків. І в тому числі – 59 двієнь та одна трійня. Загалом же з початку року у столиці народилося 30587 немовлят (14637 дівчаток та 15950 хлопчиків) в тому числі 652 двійні і п'ять трієнь.

З грудневим морозцем прийшли новини про чергове здорожчання хліба в столиці. Зокрема, в одному з хлібних кіосків на вулиці Чорновола в Києві буханка "Українського" коштує вже 20 гривень. В деяких магазинах хліб "Український" поки ще продають за ціною близько 18 гривень.  Втім, в наш час асортимент хлібу настільки великий, що знайти собі буханець можна на будь-який гаманець.

Донбас

Окупанти приголомшили черговим безглуздям. Ватажок "ДНР" Денис Пушилін запропонував зробити російську мову єдиною "державною" на підконтрольній Росії Донецькій області. Каже, що для цього необхідно внести зміни до "конституції" "ДНР", що стосуються позбавлення української мови статусу державної. Пушилін вніс на розгляд "парламентарів" "законопроект", який передбачає відповідні зміни в тамтешньому "законі "про освіту". Зокрема, пропонується збереження норми про обов'язкове вивчення російської мови, як державної, при цьому українська, як і мови інших народів регіону, буде викладатися з урахуванням побажань батьків і можливостей освітньої організації". А які бажання будуть під дулами російських автоматів, здогадатися не важко.

Бойовикам все не йметься. Вже вдруге затримали у Донецьку Григорія Синченка, який вже був у полоні "ДНР" і пережив катування. Хлопця брали в полон в грудні 2016 року, били струмом, душили, підвішували на кілька годин за наручники до стелі. Після чергового побиття кинули в підвалі, де він кілька днів пролежав без води із пристібнутими за спиною руками. Але Синченко вижив – він був звільнений під час обміну у грудні 2017 року. Нещодавно стало відомо про те, що Синченка повторно затримали у Донецьку. Представники так званої "МГБ" привезли його побитого на квартиру матері, для проведення обшуку. Після цього його ніхто не бачив.

На Донбасі великий сніг не змусив на себе довго чекати. На початку тижня на Луганщині розгулялась хуртовина, а деякі міста виявились геть не готові до такого повороту подій. Рух автобусного сполучення від Сіверськодонецька в південному і південно-східному напрямках довелось закрити, бо проїхати було не можливо.  Рух автобусів було перекрито у напрямку Лисичанська, Рубіжного, Гірського, Попасної. У напрямку Щастя та Станиці Луганської також спостерігались складнощі і це не повний перелік місць, де люди опинились в "сніжній халепі". Судячи з світлин, замети буле не такі вже й великі, але навіть до такого початку зими рівень готовності був "на двійку".

Львів

В епопеї з мером Львова Андрієм Садовим, яка "закрутилась" у листопаді, з'явився новий поворот. Суд скасував мільйонну заставу меру, також його відпустили під особисте зобов’язання до 20 січня 2020 року. Мер не забув наголосив на захисті інвестиційних прав в Україні. Детальніше, як завжди – на Depo.Львів.

Неполітичне життя Львова вирує, іноді геть неочікувано. На Привокзальному ринку нещодавно помітили фалоімітатори, які продавалися "з землі". Інтимний товар буквально кінських розмірів продавався поряд з таким нехитрим крамом, як шапки, столові прибори. І навіть не був запакований подалі від очей випадкових свідків.

Чемно виконують свою роботу працівники статистики. За їхніми останніми даними, з початку 2019 року на Львівщині народилися три трійні. Окрім того, з початку року на Львівщині з'явилися на світ 248 двієнь. Серед них 81 пара хлопчиків-близнюків, 74 пари дівчаток-близнючок, а також 93 двійнят. Ну а що ж, раз сімейного – чи батьківського і материнського – щасті, то одразу подвійна порція.

Не встигла календарна зима початись, як Львів "за графіком" вкрився білою ковдрою. Місто, прекрасне і атмосферне будь-якої пори року, перетворилось на оазу для шукачів романтики та творчого натхнення. ПРоте поки що ненадовго, адже зима тільки "розминається".

Дніпро

Не лише Київ славний своїм Будинком з химерами. У Марганці господар приватного будинку у Нагорному районі креативно оздобив свою будівлю "химеркою". Такою, що вночі краще поряд не ходити. 

Таємнича Дніпропетровщина так і манить любителів усього незвіданого. Одного дня чоловік зібрався за грибами, але після того, як натрапив на підземелля, забув, за чим йшов. Не довго думаючи, сфотографував і запостив "невідомі льохи" в соцмережі, аби з'ясувати, що це таке. Версії читачів мережі виявились дуже різноманітними, проте найреалістичнішою виявилась версія, пов'зана із річкою Інгулець. " Там стоять засувки питної води, яка постачає Інгулець. І воно не в глибині посадки, а біля стежки, яка веде на дачі", – припустила читачка Лариса Попруженко. 

Чимось таки заворожують людей скульптури у вигляді частин тіла. А руки тим більше, особливо, якщо вони сині. У центрі Дніпра біля Театру опери та балету відкрили скульптуру Middle Way румунського скульптора Богдана Раци. Це гігантська рука, яка символізує дружбу і спілкування, надію і людяність. Особливість скульптури полягає в тому, що обидві її сторони тильні, без долоні. Зазначимо, що українцям ця рука знайома – вона мандрує містами і довгий час, наприклад, була встановлена у Києві на місці вже неіснуючого пам'ятника Леніну на Бесарабці.

Зі скандальним пам’ятником глобусу, що у Нікополі, геть інша історія. З Європейської площі його перенесуть на місцевий стадіон. У міськраді повідомили, що на час підготовки до новорічних свят на місці "кульки" буде встановлена світлодіодна куля, яка стане родзинкою святкового декору.  Схоже, що жителів Нікополя почули. Бо люди неодноразово звертались до влади з проханням прибрати глобус, оскільки він, на їхню думку, з естетичної точки зору паплюжить площу.

Одеса

Ранок середи в Одесі не віщував нічого поганого, аж поки у коледжі економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу (пам’ятник архітектури державного значення, - Ред.) не сталась пожежа. Язики полум'я швидко з третього поверху дістались даху. За словами очевидців, дехто, не чекаючи на допомогу, стрибав з вікон четвертого та п'ятого поверхів прямісінько на автівки, припарковані під коледжем. Станом на 6 грудня на місці досі тривають пошукові роботи, а хроніка останніх подій постійно оновлюється на Depo.Одеса.

В Кілії є свій "мушлевий шлях". Тут частину ґрунтової дороги відремонтували за допомогою рапанів. Хто є автором креативного ремонту, достеменно не відомо, проте користувачі мережі пишуть, що це не є "справою рук" міської влади, а чиясь особиста ідея і її реалізація.

Одного дня в Одесі трамвайні маршрути №1 та №7 були змушені призупинити рух у повному обсязі через пошкодження рейок. А все тому, що невеличку частину рейки, близько 30 сантиметрів, просто вкрали. Здобич невелика, а проблем наробила більш ніж достатньо.

Харків

"Русскій мир", відчувши послаблення спротиву, вже суне на Україну. Зокрема, в культурній сфері – пропонуючи свій сумнівної якості "культурний" продукт. Так, поп-шансон група "Воровайки", хтіла трохи "постригти" українські міста – Дніпро, Харків, Київ, Одесу, Миколаїв), але щось в них пішло не так: українці прокинулися і підняли гвалт. У Харківському національному академічному театрі опери та балету, де начебто мав бути концерт, тут же повідомили, що не укладали угоди щодо виступу в них російських шансоньєток з їхньою українофобською піснею "Х*хли". Як повідомили активісти, "Воровайки" мали виступити у Харкові 10 лютого, але вже не виступлять. На додачу їхні концерти скасували і в інших містах – у Києві, Дніпрі, Миколаєві та Одесі.

На Харківщині затримали двох росіян з рушницею. Як виявилось, чоловіки незаконно перетнули кордон, аби пополювати в Україні. Але не вдалося: зброю та боєприпаси у росіян вилучили. На порушників складені адмінматеріали. А далі – назад за поребрік. Як кажуть в нас в Україні, нехай щастить!

У Харкові, у підземних ходах під Свято-Успенським собором та вулицею Квітки-Основ'яненка може з'явитися музей. Підземелля колишнього купецького двору кінця XVII століття нині досліджують представники Харківського фонду сприяння історико-культурним дослідженням "Діти підземелля". Нещодавно вони розчищали підземні ходи. Було вивезено півтисячі мішків з ґрунтом. На думку "дітей підземелля", якщо й робити музей харківських підземель, то підземелля купецького двору – найцікавіший варіант для втілення такої ідеї. На Сході України воно може стати першим музеєм у міських підземеллях не культового призначення.

Запоріжжя

У Запоріжжі волонтери врятували необачних кажанів, які часом обирають дуже невдале місце для зимівлі. Летючі тварини могли б померти від холоду, але добрі люди вчасно прийшли на допомогу. І правилно зробили, бо більшість врятованих кажанів занесені до Червоної книги України. Усіх тваринок передали до Центру рукокрилих у Харкові, де вони і зимуватимуть. А навесні кажанів повернуть до Запоріжжя і планують урочисто випустити на волю.

У Бердянському районі вирішили убезпечитись від нападів вовків та лисиць, яких, за словами очевидців, реально побільшало. Зграю з десятка вовків вже довелось бачити біля сіл Успенівка і Іванівка, у Берестівській громаді від хижаків навіть постраждали собаки. В управлінні Держспоживслужби в Бердянському районі кажуть, що уже звернулася до мисливців з проханням почати відстріл хижаків. Ті чекають, аби земля добре підмерзла, тоді вони зможуть без перешкод дістатися місць, де ховаються хижаки.

У лабораторії Національного заповідника Хортиця реставрували цінну знахідку – золотий скіфський акінак. Реставрація тривала декілька тижнів. З унікального артефакту, який століттями перебував у землі, видалили залишки ґрунту та продукти корозії. Фрагменти обробили, а потім збирали 10 днів. Склеювали фрагменти акінаку за допомогою клейового розчину полімеру, потім вкрили спеціальним покриттям. Дослідники кажуть, що скоро сенсаційна знахідка стане доступною для споглядання.

Досвід свідчить, що дороге – не завжди якісне. На греблі Дніпрогесу у дорожньому покритті, капітальний ремонт якого закінчився лише півтора місяця тому, уже утворилися ями. І це покриття за 100 мільйонів гривень! Говорити про ремонти на інших дорогах часом просто не доводиться.

Закарпаття

У селі Баркасово, на Мукачівщині, автівка "швидкої" заглохла серед дороги. Іншого виходу не було, як "щтовханути" її конями з возом. Автівку протягнули метрів 30, і вона завелась. І добре, бо у "швидкій" був пацієнт, якого везли до лікарні. Отак, якби не старі надійні коні, хто-зна, чим би все закінчилось.

Завзяті закарпатські грибники навіть взимку примудряються виходити з лісу з повними кошиками запашної здобичі. Деякі грибники на додачу стали "лайкозалежними": виставляють в соцмережах фото та відео результатів свого "тихого полювання". Але фото таких кошиків гріх не "лайкнути".

Вінниця

У Вінниці підсвітили фасад однієї з найвишуканіших будівель міста – колишнього готелю "Савой". Стильна підсвітка підкреслює особливості пам’ятки архітектури місцевого значення. Оновлений фасад колишній готель отримав кілька років тому після реставрації, що розпочалася ще у 2011 році і "влетіла" державному бюджету у 80 мільйонів гривень. Як би там не було, із підсвіткою колишній готель виглядає вночі куди красивіше, аніж без.

Коти роблять життя людей цікавішим. І не лише присутністю в хаті, а і пригодами, які пухнасті вміють створити саме людям. Нещодавно вінницький кіт став "заручником" вивіски одного із відділень банку, на яку забрався, а злізти вже побоявся. На допомогу тварині виїхала бригада рятувальників, яка за допомогою висувної драбини допомогла коту спуститись на землю. Чи почухала за вушком, на жаль, не повідомляється.

Коти котами, але з лебедями геть інша ситуація. У Тяжилові на клаптику озера, що ще не вкрився льодом, зимують лебеді.  Вінничани припускають, що причиною того, що птахи досі тут, є пізній виводок пташенят. Мовлялв, двоє юних лебедів  не можуть літати на великі відстані, тож перната родина залишилось на зимівлю на озері. Однак, за словами спеціалістів, птахів краще не чіпати. Вони полетять тоді, коли їх перестануть підгодовувати.

Кропивницький

Кропивницькі школярі з гімназії ім. Тараса Шевченка відвідали Children's Global Summit у Ватикані і зустрілися там з Папою Римським. Дитячий саміт був напрочуд масштабним. Тут зібралися діти з 44 країн світу, щоб показати дорослим, що планету потрібно рятувати. За словами делегації з Кропивницького, яка їздила разом зі вчителькою, від величі моменту у них перехоплювало подих.

Якщо минулого тижня жителька Світловодська у петиції пропонувала Верховній Раді приєднати місто з селищем Власівка до Полтавської області, то на цьому тижні на її звернення відреагували в Кропивницькій ОДА. За словами голови ОДА Андрія Балоня,  така петиція виглядає як сепаратизм локального, центральноукраїнського рівня. "Світловодськ і смт Власівка є адміністративними одиницями нашої області не зважаючи на заяви різних громадян", - заспокоїв Балонь.

Полтава

Небайдужі полтавці й собі звернулись до влади з петицією. Попросили запровадити цілодобовий режим роботи громадського транспорту. На думку автора петиції, це зробить життя полтавців набагато комфортнішим, ніж воно є зараз. Для розгляду міськрадою петиція повинна набрати 250 голосів, та чи набере – побачимо.

Інші небайдужі полтавці здають копам закладчиків наркотиків. Один з таких випадків трапився у  провулку Мясоєдова, де полтавець помітив чоловіка, котрий, ймовірно, робив "закладки". Полтавець одразу зателефонував копам, які одразу приїхали і почали розбиратись. Чоловік почав запевняти поліцейських, що він просто гуляв. Однак за результатами поверхневої перевірки у нього знайшли пакет з п'ятьма згортками з білою кристалічною речовиною. В кишенях також знайшли згортки. Так "закладчика" і розсекретили.

У складському приміщенні ТОВ "Полтавтрансбуд" на вулиці Сакко на тижні було неспокійно. Тут сталась масштабна пожежа, яку гасили 42 бійці особового складу ДСНС, 12 пожежних автівок,  також пожежний потяг залізниці. Головне, що обійшлося без жертв.

Інший підпал стався на Сінній. Невідомі підпалили мікроавтобус волонтерів. В ту ж ніч невідомі розбили інтерактивні монітори на Алеї пам'яті Героям російсько-української війни біля могили І.П.Котляревського та розбили підставку для квітів на дошці Герою України Сергію Лимарю. Активісти взяли події під контроль, бо таке не потрібно " спускати на тормозах ".

Хмельницький

На Хмельниччині помічник лісничого ледь не занапастив собаку. Інцидент стався в селі Дідова Гора Славутського району: собаку прив’язали до дерева, від чого пес ледь не задушився.У Славутському лісогосподарстві зреагували і почали спростовувати ситуацію. Кажуть, що особа, яка фотографувала підвішеного собаку, є однією з тих, хто поширював неправдиву інформацію про жорстоке поводження із твариною. Дану особу встановлено. За перебування в лісовому масиві ДП "Славутський лісгосп" зі зброєю при відсутності дозвільних документів на полювання в лісових мисливських угіддях притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.85 КУпАП."

Інша сумна історія зі Славутчини. Тут мисливці вбили лося, а цю червонокнижну тварину вбивати не можна. Правоохоронці встановили, що мисливці  мали дозвіл на добування козулі, проте чоловіки проігнорували інструктаж лісничого. Вбивство тварини карається штрафом до 200 неоподатковуваних мінімумів або громадськими роботами на строк до 240 годин, або обмеженням волі на строк до трьох років.

Тим часом в самому Хмельницькому вже все ніби зачаїлось у передчутті Різдва та Нового року. Центр міста став схожим на казку: ілюмінація, чудова фотозона, парасольки, що світяться, зворушливі фігурки, прикрашені гірляндами. Все це створює новорічно-різдвяну атмосферу і кожен, хто гуляє в центрі, відчуває, що свята вже на носі.

Тернопіль

Сталевий прес, відсутність кросівок і жага до результату – все це про атлета з Хоросткова Василя Шевчука, який потрапив у "Книгу рекордів Тернополя" із "зимовим" досягненням. Чоловік покращив свій рекорд з дев'яти кілометрів навколо Тернопільського ставу до 27 кілометрів у Кутківецько-Пронятинському лісі.

Представники "Книги рекордів Тернополя" зафіксували новий рекорд Василя у номінації "Людські досягнення": "Біг на відстань у 27 км з перепадом висоти близько 570 м босим та з оголеним торсом".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme