Червоні хмари над промисловим мурашником: Чого не пробачать земляки президенту Зеленському

Мешканці Кривого Рогу, в якому більшість свого життя мешкав Володимир Зеленський, по-різному сприйняли його перемогу

Червоні хмари над промисловим мурашником…

Мешканці Кривого Рогу висловили 89% підтримки на президентських виборах Володимиру Зеленському, який прожив добру половину життя у цьому місті. Втім, навряд чи можна очікувати, що Кривий Ріг у найближчі часи очікує якась "навала" покращень, ба більше – що він стане "новою столицею України", як люблять жартувати прихильники нового голови держави. Причинами цього є як специфіка міста, так і "характер" місцевого керівництва.

Мешканці Кривого Рогу, в якому більшість свого життя мешкав Володимир Зеленський, по-різному сприйняли його перемогу. Явка у місті була надзвичайно високою – майже 70%. Тож вже після оголошення перших даних екзит-полів соцмережі буквально вибухнули діаметрально протилежними висловлюваннями. Частина містян з якоюсь інфантильною надією оприлюднювали сподівання, що хто, як не відомий земляк, має нарешті зайнятися вирішенням "вічних" проблем 630-тисячного промислового міста. Інші резонно зауважували, що і цей президент України навряд чи буде "топити за покращення" ситуації з криворізькими дорогами, екологією або комуналкою, бо це здебільшого компетенція Кабміну, Верховної Ради і місцевих влад.

Зокрема, важко уявити, щоб Криворізька міськрада на чолі з відверто "проахмєтовським" Юрієм Вілкулом голосно аплодувала перемозі Зеленського, хоча й наступного дня після голосування на офіційній сторінці Криворізької міськради з’явилося повідомлення під заголовком: "Мер Юрій Вілкул привітав свого земляка Володимира Зеленського з перемогою на президентських виборах". Не слід забувати, що сам Вілкул досиджує на мерській посаді другий термін, має більшість у міськраді і ще півтора року повноважень. Не слід забувати, що Вілкул-старший разом з обраним від "Опоблоку" нардепом, екс-губернатором Дніпропетровщини Олександром Вілкулом, як члени команди власника СКМ Рината Ахметова за часів Януковича побудували в регіоні "партійну біло-блакитну вертикаль". Саме їхню команду фактично "посунули" від керування Дніпропетровською областю з приходом у 2014 році губернатора Ігоря Коломойського. І ось, за п’ять років, з великою долею вірогідності можна очікувати повернення членів команди Ігоря Валерійовича у високі кабинети ДніпроОДА. Якою у такому випадку буде підтримка з боку обласної влади окремо взятому Кривбасу? Поки вбачається, що не дуже активною.

Втім, влітку побачимо, наскільки новообраний президент "розбереться", наприклад, з питанням "Роттердам+", кого призначить губернатором Дніпропетровської області, хто з криворіжців пройде восени у Верховну Раду. І тоді вже можна буде будувати припущення щодо обсягів "адресної допомоги" окремо взятому Кривому Рогу.

Примітним є факт, що після того, як Зеленський поїхав з рідного міста, тут не чули про його опікування хоча б якимись проблемами земляків. Іноземні журналісти, які масово відвідували Кривий Ріг напередодні виборів, шукали факти з його минулого, тих, кто знав Володимира з дитинства, і місця, де він ріс. Наприклад, один з німецьких журналістів опублікував фото частини будинку, де жив професорський син Вова Зеленський у дитинстві і де, як кажуть, продовжують жити його батьки. "Мурашник: так місцеві жителі у Кривому Розіі називають будинок, де виріс український кандидат в президенти Зеленський", – підписав він фото багатоповерхівки з облізлими стінами. Слід зауважити, що цей будинок розташований у престижному районі міста, навпроти будівлі міськради. Попри те, що, безумовно, у місті є доглянуті місця і кілька зон відпочинку, зовнішній вигляд цього "мурашника", вочевидь, складає гнітюче враження на немісцевих.

Один з небагатьох опозиційних до більшості у Криворізькій міськраді депутатів Юлій Морозов напередодні виборів давав інтерв'ю французькому виданню L'Express. Він зауважив, що "не чув, щоб Зеленський серйозно допоміг розвинутися своїй школі. Чи нещасному Нархозу (Криворізькому економічному універсітету, який закінчив Зеленський, – ред.), що ледь жевріє. Чи щось би тематичне школу КВК в Кривому Розі організував, акторську студію взяв би під опіку, знімальний павільйон побудував, дав би йому своє ім'я, щоб дітям шанс давати".

Тож варто лише сподіватися, що у новообраного президента раптом прокинеться розуміння важливості підтримки рідного міста, сприяння його розвитку. А поки, мешканці Кривого Рогу залишаються віч-на-віч з проблемами, що не вирішувалися десятиріччями і досягли подекуди критичного рівня. Це і червоні пилові хмари від викидів підприємств, що окутують місто, і землетруси від підземних промислових вибухів та обвалів покинутих шахт, і ризик залишитися без опалення цілим районам міста, і латана-перелатана криворізька траса, і місцеві річки, що вмирають, і громадський транспорт у географічно витягнутому місті, який дедалі дорожчає, але не покращується. Навіть за великої політичної волі і бюджетних можливостей на вирішення цих проблем підуть довгі роки. Була б та воля…

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme